Horúčka u 2-ročnej dcérky

katarina092
28. aug 2023

Ahojte,
Prosim Vas dcerke v noci zacali teploty 39, davkovala som jej Nurofen po 6 hodinach, len jej to klesne na 38 a teraz opat az 39,6… tak som jej dala po dalsich 6 hod.paralen capik, aj som ju osorchovala vlaznou vodou na par minut, akurat sa jej teplota o par stupnov zhorsila…:/ je lepsie davat zabal??
Dakujem za odpovede

katarina092
autor
28. aug 2023

@katarina092 kedy pripadne treba riesit pohotovost? Inak nema ziadne ine priznaky len horucka

domireb
28. aug 2023

Toto iste včera, 39.6 som už chcela ísť, odmerala som znova - 40. Sli sme. Pozri hrdlo,ak len teplota hrdlo bez kašla, najpravdepodobnejšie bacil, bude treba atb.

katarina092
autor
28. aug 2023

3 rocny syn mal to iste sobotu/nedelu uz mal okolo 37… asi nieco doniesol z tabora

lilizzachy
28. aug 2023

@katarina092 Nurofen a Paralen môžeš striedať už po 4 hod. Ak teplota neklesa do pol hodky hodky môžeš robiť zábal, pokiaľ nie je mramorová pokožka a studené ruky nohy...sú na to návody na internete

amonet
28. aug 2023

a nurofen pozor na davkovanie

anavixy
28. aug 2023

Klesnutie na 38 je uplne dostacujuce, cielom nie je aby bolo dieta hned bez teploty, ani sa nema zrazat az tak vyrazne, hocico pod 38,5 je fajn. Striedat mozes po 3-4 hodinach, ak je to nutne (teda ak je po 3-4 hodinach teplota nad 38,5, inak radsej cakat) a pozor na spravne davkovanie.
Fyzikalne chladenie nesmies aplikovat ked ma dieta studene koncatiny, triasku alebo je mu zima, vtedy teplota este len stupa, treba pockat kym sa dieta zohreje a az potom riesit. Mozes dat zabaly, kupel, sprchu (vacsim detom), ale fyzikalne chladenie az ked je teplota nad 39,5 alebo je teplota aj po podani lieku (30-60min) stale nad 39,0.
Ked ma dieta triasku alebo studene koncatiny, treba ho zakryt, dat pit teply caj, ale ked uz horucka vystupila na vrchol a dieta sa zohrialo, treba ho odokryt, dat vzdusne oblecenie, dieta sa nikdy nesmie nechat vypotit.
Takze co sa tyka fyzikálneho chladenia je jedno akou formou to urobis, dolezite je nerobit to skor nez treba.
Pohotovost staci navstivit ak by teplota napriek podaniu adekvatnej davky lieku a fyzikalnemu chladeniu neklesala alebo by vystupila nad 38,5 po menej ako 3h, alebo by sa pridruzil nejaky iny problem s ktorym si nevies rady. Na pohotovosti spravia CRP, co nema takto skoro vyznam, pokial sa stav nezhorsi a teplota sa da zrazit, staci ist v stredu k pediatrovi.

katarina092
autor
29. aug 2023

@anavixy Dakujem🙂