Infekcia novorodenca pôrodnými cestami

26. máj 2022

Ahojte, máte niekto skúsenosť prosím, nakazilo sa vám vaše dieťatko pri pôrode? Môj syn sa nakazil pôrodnými cestami aj napriek tomu,že všetky výsledky som mala v poriadku,mal infekciu v krvi,vraj som ju mala ja ale mne nespôsobovala žiadne ťažkosti,že som o Tom ani nemusela vedieť,bol prevezený na JIS lebo mal aj zrýchlené dýchanie,nasadili mu liečbu ATB do hlavičky mu dávali tri dni a potom ešte tri dní striekačkou, našťastie všetko dopadlo v poriadku,len chcem vedieť či to nemôže mať do budúcna nieake zdravotné následky, prosím odpovede len čo majú skúsenosť s týmto čo som popísala ďakujem

svetlonos
26. máj 2022

Ahoj, maly Bohudik na jis nebol. Dostaval tiez samizda 6 dni atb infuzkou do ruky. U mna to aj vedeli, no mala som infuzku atb pri porode velmi kratko, takze nezabrala. Maly je v pohode, vtedy koli taj infekcii bol slaby, slabo tahal mlieko a bol podrazdeny. Potom bol uz slniecko a az do teraz je 🙂 Neboj, nebude mat nasledky.

nevenka
27. máj 2022

To je dobre, ze skoro zasiahli. Ja som mala streptokoka a mali mi pri porode dat infuziu s ATB, ale porodila som velmi rychlo, takze sa nestihlo a na treti den po porode mal maly bradykardie, ale teda nemal potvrdenu infekciu, ale preventivne ho dali na JIS, celkovo sme boli 11 dni v nemocnici. Tiez slabo papal. Ale to sa napravilo, dnes je uz druhak a je uplne v poriadku. Ak ma drobcek dobre vysledky, neboj sa, bude zdravy...🙏🥰

autor
27. máj 2022

@nevenka a problém vo vývoji nebol? Myslím sedenie štvornožkovanie chodenie atď