Som v 36. týždni a bábo má hlavičku v pôrodných cestách

lamias
4. mar 2014

Ahojte, som v 36.tyzdni, dnes mi doktor povedal, ze sice sa este neotvaram, ale ze maly ma uz hlavicku v porodnych cestach, takze urcite porodim skor. Mate s tym skusenosti? Bude tym padom porod lahsi, jednoduchsi, rychlejsi, ci menej bolestivy, ked sa uz tak sam od seba tlaci? Ma uz aj dost velku vahu (3100 g)... tak chcem vediet, ci mate osobne skusenosti s takymto niecim a porozpravat ake to bolo... dakujeeem

mambba
4. mar 2014

nemusi to nic znamenat, mna hospitalizovali v 29+5 tyzdni, otvarala som sa predcasne zvnutra,krcok skrateny a mala bola natlacena v porodnych cestach a celkovo to vyzeralo dramaticky. napichali do mna injekcie na dozretie plucok a aj som si porevala.. po par dnoch som im z nemocnice zdrhla, lebo keby som mala rodit, tak y to aj tak nevedeli zastavit. doma som par tyzdnov poctivo lezala, tak do toho 36teho tyzdna, potom som uz fungovala normalne.. a vysledok je ten, ze som rodila v termine a donosila som babo o vahe 4,15 kila.
takze natlacenie v porodnych cestach este nemusi vobec nic znamenat. mne krcok, ktoreho funkcna dlzka bola 0,9cm a otvoreny zvnutra udrzal aj taku velku vahu aku som nakoniec odrodila.
a porod bol uplne dokonaly, mozem si to kedykolvek zopakovat. o siedmej vecer som pocitila take nepravidelne bolesti, ktore sa za hodinu a pol vystupnovali bleskovo na kontrakcie v 2-3 minutovych intervaloch, do nemocnice som dorazila o 21hodine, zistili ze som otvorena na 9cm a za 30 minut bola mala na svete.takze uplna bleskovka

majusqa77
4. mar 2014

@lamias aj moj je tak, uz vyse mesiaca 🙂 a pritom krcok stale uzavrety a na porod to stale nevyzera 🙂 a v piatok bola odhadovana hmotnost 3740g 🙂

danielafox
22. mar 2014

@majusqa77 ahoj, prosim ta a ked ti lekar povedal, ze mas uz dietatko nizko, aj si odvtedy poctivo lezala, ked pises, ze si tak uz vyse mesiaca? ci si bola aj v nemocnici? vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre