Nezrelé pôrodné cesty - čo s tým?

kbenuskova
7. jún 2011

Ahojte, som v 40. tt. a mam stale uplne nezrele porodne cesty a dnes mi lekarka povedala, ze je velka pravdepodobnost, ze sa ani nezmenia, takze to vidi na cisarsky. Mate niekto skusenosti, alebo rady ako presvedcit svoje telo, aby sa uz pripravovalo na porod? dakujem za kazdu radu

lucia20
7. jún 2011

@kbenuskova myslim, ze s tym nespravis absolutne nic. ja som vyskusala pri prvych dvoch vsetky mozne babske recepty a nic mi to nepomohlo.

luciferova
7. jún 2011

Tiez som na kazdej poradni pocuvala, ze som nezrela ako hruska zelena...2 dnipo termine porodu ma supli do nemocky, kde mi raz denne pichali injekcie, vraj sa moze porod pustit uz po druhej tretej, mne sa spustil az po poslednej piatej (je ich max 5), porodila som prirodzene, bez problemov, hoci termn bol 11teho a drobec sa narodil az 17teho 😉 ja som sa cisaru bala, je to predsalen operacia. Ziadaj radsej injekcie, neviem, co to bolo, ale snad oni tam budu vediet 😉

kbenuskova
autor
7. jún 2011

Dik, i ked si ma nepotesila, ale asi to tak bude. Ach, tak to bude zase cisarsky...

kbenuskova
autor
7. jún 2011

@luciferova joj, to ti gratulujem, aj ja chcem ist normalne! len dite uz ma 3800 g a stale nic sa nedeje... skusim ich teda presvedcit najprv na vyvolavacku.

lucia20
7. jún 2011

@kbenuskova ja len doplnkovu otazku... nenavrhuju cisarsky kvoli vahe a tvojej panve? ja som mala nezrele cesty a napriek tomu sa prva dcera narodila 11 dni po termine po 3 vyvolavackach a druha dokonca po 12dnoch a vyvolavacke. tretia isla cisarskym. boze uz nikdy viac. 🙄

zuzikkaa
8. jún 2011

@kbenuskova ja som mala tiez nezrele cesty a na 5ty den po termine mi robili cisarsky.lebo maly mal 4kg a ja som dost pribrala-20kg a mam iba 158cm,,takze aj koli tomu 😉
takze sa pomaly priprav na cisarsky 🙂

luciferova
8. jún 2011

@kbenuskova aj mne vestili, ze bude velky, cez 3900. Som krpata, mam 158cm. Aj predoperacne som mala hotove. Nakoniec mal 3300g

erickaa
19. sep 2011

Ahojte, zajtra mám termín a podľa dnešnej poradne je môj krčok stále pevne zatvorený a pôrodné cesty nezrelé. Mali ste niečo takéto a napriek tomu prišiel pôrod spontánne? Ja sa mám hlásiť v pôrodnici o týždeň na príjme, kebyže neporodím dovtedy. 😕

anjelicek26
19. sep 2011

@erickaa - ale ano, casto sa stava, ze TP vypocitaju nespravne a niektore deti si davaju ku tomu este aj nacas. Netreba hned nechat do seba rezat ci pchat infuzie, tot moj nazor. Navyse by som poziadala o Hamiltonov hmat o ten tyzden a ak az ten nic nerozbehne - az potom vyvolavacku.

Mne este o druhej popoludni na vysetreni (vtedy prvorodicka) tiez hlasili porodne cesty nezrele, krcok zatvoreny, my sa rodit este nechystame - o polnoci mi praskla plodovka a o styri hodiny uz kricala moja dcerka na svete. Tolko k teme nezrele.

Deti s v termine su +/- dva tyzdne okolo vypocitaneho TP - nechapem, co nase porodnice tak chaosia.

erickaa
19. sep 2011

@anjelicek26 Aha, presne to som chcela vedieť, že napriek takémuto "nálezu" je šanca že sa to z hodiny na hodinu zmení. 😉
Hamiltonov hmat tuším dosť bolí, nie? Radšej nech ma nechajú tak 😀
Radšej nech mi pôrod vyvolajú, nechcem dlho prenášať a potom rodiť veľké bábätko...ako moja kamoška. Prenášala 10 dní a porodila dcéru 4 a pol kilovú..cisárskym nakoniec 😝

anjelicek26
19. sep 2011

@erickaa - u mna bol porod fakt rychlovka, nikto to tak rychlo necakal, mala sa narodila anesteziologicke do ruk 😅 Takze tak. Ano ten hmat boli - ale ak by ti mali davat potom vyvolavacku - tak ti pravdepodobne zaberie rychlejsie. Ono tie infuzky asi tiez nebudu prijemne.

Ale vravim, mne sa to spustilo spontanne, 4 dni po termine a malinka mala len 2920g a 49cm 🙂 Takze ziaden slon.

erickaa
19. sep 2011

@anjelicek26 No jo, však nejako už bude. Hádam cesty dozrejú, ešte majú na to týždeň 😉 ďakujem za reakcie 😉

jaruska8
19. sep 2011

@erickaa Neboj, je plno žien, čo mali ,,fajn", nekomplikované pôrody, Moja mamka, moje minimálne tri kamošky, tie fakt rodili akoby boli na to stvorené. No a ja som mala cisársky a tiež sa nesťažujem, ver mi, pri behačke okolo malinkej som na bolesti ( a fakt skoro nijaké neboli) nemyslela, som sa z tej tešila a to vyváži všetku bolesť sveta. 🙂 🙂 🙂

monika15
19. sep 2011

@kbenuskova
nechaj to na lekarku, radsej nic nerob aby si neublizila babetku....
ja som tiez mala cisarsky rozhodlo sa to na poslednu minutu, na poslednej poradni a uz na druhy den som musela ist na cisarsky........... a o 3 dni som uz bola doma s malym 🙂

edie63
19. sep 2011

To nie je pravda, ze sa to nezmeni. Mne povedali v piatok, ze mam uplne nezrele porodne cesty (vtedy som uz 5 dni prenasala) a ze nevedia co so mnou, nemohli mi dat ani vyvolavacku, pretoze vobec som nevyzerala tak, ze v blizkej dobe porodim. 😀 No a v nedelu som porodila. V sobotu vecer som uz mala kontrakcie, dcera sa narodila spontanne v nedelu okolo obeda. 🙂 A nic som nerobila preto, aby sa nieco stalo, prislo to samo.

bubulka722
19. sep 2011

@kbenuskova Doba tehotenstva trvá v rozmedzí 38 až 42 týždňov, takže kľudne má bábätko ešte čas. V zahraničí sa bežne "prenáša" 2 týždne a až potom sa to začne riešiť. Myslím, že ak nemáš žiadne ťažkosti a abnormality sa nepreukázali ani na CTG, tak nie je dôvod niečo zbytočne unáhliť. Bábätko najlepšie vie kedy je jeho čas a stav pôrodných ciest sa môže zmeniť aj zo dňa na deň. Cisársky rez je veľký zásah do prirodzeného narodenia a nesie riziko tak pre teba aj pre bábo. Určite by som sa nenechala len na základe nezrelých pôrodných ciest dotlačiť do pôrodu. Skús porozmýšľať prečo ťa do toho lekár tlačí... Za CR zinkasuje od poisťovne neporovnateľne viac ako z úplne prirodzeného pôrodu bez akýchkoľvek zásahov.

aliza
19. sep 2011

@erickaa prave kvoli tomuto mi vyhovoval anglicky system, nikto tehulu neprezera zospodu a tak nema ani sajn, v akom stave su jej porodne cesty 😝. Fakt, bola som omnoho kludnejsia a nestresovala, proste ked to pride, tak to pride, syna som prenasala 8 dni a vobec nebol velky, mal 3200g, dceru som prenasala 5 dni a mala len 2780, takze prenasanie neznamena automaticky velke dieta. A inak, radsej hamiltona ako vyvolavacku. A na tvojom mieste by som vobec nestresovala, ved mas zajtra termin, este kludne mozes cakat aj dalsich 10 dni a dovtedy porodne cesty urcite dozreju, neboj.

aliza
19. sep 2011

@bubulka722 autorka to pisala v juni, cize ma porod uz davno za sebou 😉

erickaa
20. sep 2011

@aliza inak naozaj, všemožnými vyšetreniami mamičky iba stresujú... asi sa na to vykašlem a nejako už bude. 😉 Už to dlho nepotrvá hádam 😉

aliza
20. sep 2011

@erickaa tak tak, neboj, raz to urcite pride 🙂, uz ked budes mat malicku pri sebe, tak si na toto cakanie ani nespomenies. Mne sa tiez pri synovi zdalo to cakanie nekonecne, kazdy den v dcerinej skole stovky tych istych tvari, ktore na mna vyslovene cumeli, ze co je, kde je krpec a co robim v skole, kazdy sa vypytoval...a teraz uz na to spominam s usmevom a ani si neviem vybavit ten pocit stresu z cakania.

elliie
21. júl 2017

@kbenuskova ahoj vuem ze velmi stara tema, ale mam tak islo koniec 40 tt a pôrodné cesty nezrelé. Môžem vediet ako to dopadlo u vás????

dianasp
11. sep 2018

tiež by ma zaujímalo ako ste dopadli kočky 🙂

elliie
12. sep 2018

@dianasp o 5 dní neskôr som rodina na vyvolávaciu lebo som mala v noci kontrakcie ktoré o 6 ráno prestali ... Pôrod trval 18 h. Rodila som v KE... Všetko dopadlo super až na tú neznesiteľnú bolesť od vyvolávacky nikdy viac!

dianasp
13. sep 2018

@elliie Ďakujem za odpoveď. 🙂 ...a tie pôrodné cesty dozreli samé od seba či po podaní vyvolávačky (tabletka prostínu do krčka/oxytocínová infúzka)?

elliie
14. sep 2018

@dianasp neskôr už hovorili že už to je lepšie ale vôbec som sa neotváral bola som po 15 hodinách stále na 3 prsty...
Dostala som 2x infúziu oxytocínu a tabletu zo spodu plus Hamiltnov hmat.....porodila som po 18 h

dianasp
14. sep 2018

@elliie Ďakujem ti ellie 🙂 som zvedavá ako my dopadneme, u vás to musela byť riadna fuška, hlavne, že už máš svoj pokladík pri sebe 🙂

elliie
15. sep 2018

@dianasp pravda. Bola to hrôza... Verím a dúfam že u vás to bude oveľa lepšie v konečnom dôsledku veľa ženám cesty dozrejú raz dva z dňa na deň ❤️

dianasp
15. sep 2018

@elliie Ďakujem 🙂 Verím a dúfam aj ja, iné mi neostáva 🙂

dianasp
2. okt 2018

@elliie tak to nakoniec dopadlo, že mi v priebehu noci 9 dni po tp nabehli take kontrakcie, že ráno som bola na 6cm 🙂

scorpionflower1
13. dec 2018

@dianasp gratulujem, ja mam momentalne tento isty problem, co ste mali vy. Som v 39 + 2 a cervix skore 2b ☹ za tri tyzdne ziadna zmena. Krcok tuhy, neskrateny a uzavrety. Moje babo hlavickou kryjje uz vchod, ale krcok nie a nie sa pohnut. Tak som rada, ze to moze dopadnut aj dobre. Prenasat ma vraj nechaju 8 dni, potom na vyvolavacku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre