Ischemická cievna mozgová príhoda u 7 ročného chlapčeka

dami1983
18. jan 2018

Ahojte mamicky, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenost, alebo poznate niekoho zo svojho okolia, koho dietatko prekonalo cievnu prihodu. Moj malicky prekonal ischemicku cievnu prihodu 2 dni po svojich narodeninach, to bolo pred mesiacom, doktori na pricinu neprisli, ze mozno zatulana bakteria, alebo virus. Dovtedy uplne zdravy chlapcek:(( Je to velmi vynimocne, preto by ma zaujimali vsetky skusenosti ako dlzka liecby, nasledky, ci sa to vratilo.... DAKUJEM

gretocka
18. jan 2018

fuu, skusenosti nemam, ale prajem vela sil. o niecom takom pocujem prvykrat, je to strasne

dami1983
autor
18. jan 2018

@gretocka

Dakujem🙂 Tiez som o tom nikdy nepocula, az pokial sa nam to nestalo:( Najhorsie na tom celom je, ze sa to moze vratit a ja neviem comu sa mame vyvarovat, kedze sa nezislila pricina.

sisaka
18. jan 2018

@dami1983 na všetky otázky, ktoré si položila ti majú odpovedať lekári. Treba sa ich spýtať, ak majú oni problémy s komunikáciou, je to žiaľ len na tebe. Inak držím malému palce, nech je čím skôr v poriadku a nech to bolo prvý a posledný krat.
Tu si info v anglictine, su tam uvedené aj možné príčiny
http://www.aboutkidshealth.ca/En/HealthAZ/Condi...

dami1983
autor
18. jan 2018

@sisaka

Sisaka, problem s lekarmi nebol, boli velmi ustretovi a snazili sa odpovedat na vsetky otazky, malemu robili niekolko pdbornych vysetreni na srdiecko, cievy, zrazanlivost krvi, brali mu aj likvor, aby sa vylucila bakterialna infekcia.....vsetko mal v poriadku, prave preto to uzavreli ako prihodu bez znamej priciny. Preto hladam mamicku s podobnou skusenostou, lebo sa potrebujem porozpravat s niekym, kto si tym presiel. A dakujem ti za reakciu aj za odkaz.

ladka2012
30. aug 2019

@dami1983 dobry den aj ja mam dievcatko 6 rocne, ktore ju prekonalo

dami1983
autor
30. aug 2019

@ladka2012 Aj Vam prisli na pricinu? Nam nakoniec v Martine zistili Syndrom lepivych dosticiek, takze maly je nastaveny na liecbu, dokonca zivota bude brat lieky....Ale dakujem Bohu, ze nejake su, aj ked som sa s tym tazko vyrovnavala. A malicka uz je v poriadku?

misenka3
30. aug 2019

A vysetrenie na trombofiliu mu robili?

dami1983
autor
30. aug 2019

@misenka3 robili mu rovno v nemocnici na vsetky mozne trombofilne stavy okrem Syndromu lepivych dosticiek a tam mu na nic neprisli. Az potom sme isli do Martina a tam pani doktorka urobila svoje vysetrenia a zistila mu ten Syndrom lepivych dosticiek, ide tiez o trombofilny stav.

misenka3
30. aug 2019

Uz som zbadaa odpoved hore

ladka2012
31. aug 2019

@dami1983 nam zatial nezistili pricinu,robia nam plno vysetreni, dostava infuznu liecbu ktora zabera.Syndrom lepivych dosticiek sa u nas nepotvrdil.Ako je natom syncek?

dami1983
autor
31. aug 2019

@ladka2012 Maly ostal nastastie bez nasledkov, aj ked to zo zaciatku nevyzeralo dobre, normalne funguje ako predtym, akurat byva castejsie unaveny a semtam sa mu tocieva hlava... Poznam este jedneho chlapceka, ktory prekonal cievnu , ten bol aj docasne ochrnuty, ale nastasie sa tiez dostal do normalu a je najsikovnejsim ziakom v triede🙂Jemu ale nezistili pricinu. Drzim vam strasne pesticky, aby sa malinka z toho dostala bez nasledkov! Ak budete nieco potrebovat, kludne kedykolvek napiste.

ladka2012
31. aug 2019

@dami1983 dakujem tak na nasej nic nevidno uz je uplne cula a uz skace, bezi ale trosku ma slabsiu pravu rucku ale to musime rozpisat

dami1983
autor
31. aug 2019

@ladka2012 tak to je super👍

ladka2012
31. aug 2019

@dami1983 a moze robit vsetko?A ste niekde sledovany?

dami1983
autor
31. aug 2019

@ladka2012 no tym, ze mu zistili lepive dosticky, musi sa vyhybat velmi aktivnym sportom, kde sa do tela vylucuje adrenalin, ale inak robi vsetko. Sledovany je v neurologickej a hematologickej ambulancii. A este sa chcem opytat, u malickej ste ako nato prisli, ze nieco nie je v poriadku?