Robili ste nočné zmeny po cievnej mozgovej príhode?

mato654321
13. dec 2023

Ahojte,
Mám 32 rokov a som po cievnej príhode. Chcem sa spytat, ci niekto po prekonani cievnej mozgovej prihody robil nocne smeny.
Momentalne som na PN. Po cievnej nemam ziadne nasledky.
Dakujem za spravy

egonsk
13. dec 2023

mas sa vyhnut stresu, pokial teda nebudes stresovat a budes mat spravnu zivotospravu, mozes robit ako chces.

marsmykkok
13. dec 2023

Nie sme lekári, nevidíme záznamy a príčinu cievnej príhody. To rieš s lekárov. Ale všeobecne, práca v noci zvyšuje krvný tlak a robí problémy s tlakom, lebo cez deň sa tak nevyspíš, aj životospráva, ješ aj v noci aj cez deň a priberanie a podobne. Ja ak sa dá by som zmenila prácu len na denné. Lebo nechcem ťa strašiť, ale prvá príhoda je často ako u teba, že to človek rozchodí alebo s miernymi následkami, ale často príde druhá a tá končí smrťou alebo že človek ostane ležiaci. Teda si určite dávaj na seba pozor. 🙏

simca06022011
13. dec 2023

no tak ja osobne.. by som nerobila. Ide hlavne o to, ze dlhodobejsie vyskumy, co mam aj od znamej v podstate vedeckej pracovnicky, ze nocne smeny, nedostatocny spanok v NOCI, zle vplyva na mozog ako taky, rizika chorob su vyssie atd. Cize ja stres nestres, by som sa snazil najst si pracu v beznom case, aby som bola na cas v posteli. Tolko ludiii so zdravou zivotospravou a sportovcov dostane infarkty, mozgove prihody... nie je to teda jediny faktor. A o strese.. stres je v dnesnej dobe vsetko.

janinah
13. dec 2023

Nie.nerobila by som nočné a je jedno čo by kto hovoril.Zdravie na 1. mieste.tie nočné sa na organizme ukážu.hoc nie hneď...aj na relat.zdravom.

macekovam
13. dec 2023

@mato654321 ja by som do nočných nešla... Ani nadcasov

panonia
13. dec 2023

Jedna vec su nočné a druha zivotosprava a stres. Mala si krvácanie či ischemiu?

mato654321
autor
13. dec 2023

@panonia ischemiu

petrao2
13. dec 2023

@mato654321 znama robi vratnicku v nemocnici a robi aj par nocnych do mesiaca

luccija
13. dec 2023

@marsmykkok nestras ho.Clovek dostane lieky na tlak, cholesterol, bude viac pod dohľadom kardiológ a ostatne vôbec to neznamena, že musí dostať druhu a horšiu.Ty vieš povzbudiť:(
@mato654321 nie, nepracovala by som na nocne

mondolina
13. dec 2023

prácu na nočné zmeny ti musí podpísať lekár, takže to nie je len o tom či chceš alebo nie.

mato654321
autor
13. dec 2023

@luccija u mna je to zatial zahada, kedze sportujem, normalne sa stravujem, dobry tlak aj cholesterol, ziadna nadvaha. Preto sa pytam, ci tu nie je niekto, kto mal nieco podobne

panonia
13. dec 2023

NCMP môže dostať ktokoľvek. Ja neviem koľko si PN ani ake máš vysledky krvi, CT mozgu a USG ciev, ale áno da sa potom pracovať tak ako predtým pokiaľ nemáš žiadny deficit ale určite nie hneď.

luccija
13. dec 2023

@mato654321 zuzi sa cieva, spraví zrazenina aj po Covide sú ľudia viac ohrození.Hlavne, že si v poriadku pred 2 m ju mal môj otec na šťastie tiež s dobrým koncom, ale bol to strašný stres.Drzim palce!

elmivelmi
13. dec 2023

@mato654321 a nemas narok na invalidny?

mato654321
autor
13. dec 2023

@elmivelmi pochybujem ako na magnetickej mam tam nekroticke miesto ale ja som v podstate fit. Este cakam na Echo srdca cez hadicku a vysledky z hematologie.
Pochybujem ze by mi schvalili invalidny

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz