Kedy začať s pavúkom?

nasta197
11. aug 2011

vôbec netuším kedy sa detičky dávajú do pavúka dajte svoje skúsenosti 😎

bubinko83
11. aug 2011

bože toto na koniku neznašam ked sa tu niekto začne pohoršovat ako keby si išla ta žena prave dieta zabit a všetky ju v poslednej chvili zachranuju 😠 Ja som davala syna do bežky a chodil a aj chodi normalne,žiadne KATASTROFICKE nasledky to nezanechalo,ani po špičkach nechodil,ved tam neni dieta cely den ale 10-15 minut nemože ubližit.Od 7 mesiaca kludne možeš davat.

bambusko
11. aug 2011

deniskateniska, ani nikto nema problemy s chrbticou, co? ved to priamo suvisi, cely pohybovy aparat navzajom je propojeny. preco mas pc, ked neveris najnovsim poznatkom? aj cb tv mas a peries rucne? vo vsetkom je pokrok, len najvecsie bludy su vecne zive 😒

aspinka
11. aug 2011

ja tiez nesuhlasim s choditkom ale zase ani taketo extremisticke nazory nemusim "Máš malé dieťa a už teraz uvažuješ ako ho ohroziť???" to si myslela vazne ci si robis prdel? fakt ta napadlo ze to sem pise lebo chce ohrozit svoje jedine dieta? trocha tolerancie by nezaskodilo!!! 🙄
a k veci nechala som sa trocha uniest...svojim sposobom je choditko na nic, deti tam neprirodzene pouzivaju nozicky neprirodzene rychlo sa v tom vedia presuvat a POZOR niekedy si mozu mamicky mysliet ze ked je dietatko v choditku mozu si nieco porobit ale nahoda je blbec a staci sekunda hovorit o tom by vam vedela kamoska co si do choditka stiahol rychlovarnu kanvicu a to bola kusok od neho takze plastika bruska zadku a casti chrbatika. Ja ked si chcem nieco porobit mam ohradku i ked mlady panko vzdy ked ho tam dam zacne hucat ale po chvile ked vidi ze si nepomoze tam vydrzi ja si porobim a s veeelkym usmevom a pusinkou ho pustim stvornozkovat 😀

katy1979
11. aug 2011

pavuka myslis do teraria?
taky ten na chodenie ci co to tam vlastne tie deti robia nikdy.
nie je to tragedia ani kvoli klbikom ci chrbtici. ovela vacsi problem byvaju urazy deti. musis mat sest oci a neustale sledovat. lebo dociahnu na veci na ktore bezne nemaju dosah a este horsie byvaju pady.
jedine k comu to je dobre je tak na pobavenie rodicov ktori sa uzasne vytesuju ako v tom 6mesacne deti lietaju po byte. a co som osobne videla tak doslovne lietaju odrazia sa a leti cez celu izbu.
nechaj svoje deti zit a nech sa ucia sami a vlastnym tempom. chodit sa netreba ucit

p.j.jacky
11. aug 2011

Vsetci moji rovesnici a aj starsi a aj mladsi odomna vyrastali na choditkach a nic nikomu nieje....nechodime po spickach.Co som pocula ,len vyhradu na choditka je ,ze maju mat spravne topanocky.......ale konecne rozhodnutie je na kazdej z nas....

ludka140281
11. aug 2011

ja som dcerku do choditka obcas dala a je zdrava 😝 a dala by som aj dalsiu,nic zle natom nevidim,dat dietatko aspon pokial idem na wc do choditka.....keby boli az tak nebezpecne,ako tu vypisujete,urcite by sa uz prestali vyrabat 🙂 ale kolko hlav,tolko nazorov

petasllov
11. aug 2011

vôbec nezačať, to je najlepšie, čo pre dieťatko môžeš urobiť 😉

karinka2105
11. aug 2011

nic vzlom mamicky,ale vy ste tiez vyrastali na pavukoch,a zrazu nejaky mudrlant napise ze to skodi klbikom a uz mamicky hned salejuu
moja bola od 8m v choditku a krasne chodi,a nic jej neni a tak isto ani mne,a vam mile mamicky tiez tak neviem vcom je problem a slovko nikdy..cotake silne slova
.je na kazdej mamicke ci tam dieta da,

andrejka1974
11. aug 2011

nikdy skodi to nozickam dieta bude casto spickovat dieta sa zaobide aj bez toho

danula.ch
11. aug 2011

tiez si myslim ze vobec, cudujem sa, ze sa to v tejto dobe vobec este predava

tea333
11. aug 2011

Pavuk je naozaj nebezpecny.Zhoduju sa na tom mnohi ortopedi, tak prosim mamicky, aby stale nepisali tie uchvatne prispevky ako : ja som ho dala do choditka a nic mu nie je.
je to ako napisat: fajcila som pocas tehotenstva/davala som maleho od narodenia sediet a pchala som donho plnenu papriku a nic mu nie je.Ak tym detom nic nie je, moze im byt v buducnosti.
moja svokra stale pise, ako vselico davala mm jest a nic mu nie je.teraz ma moj muz problemy so zaludkom,nabeh na vred, atd...ktovie ci to nesuvisi
taktiez mam kamosku, co bola castov pavuku a ma vsetky pokrivenia chrbtice, ake existuju 😔
ked si mamicky potrebuju nieco porobit, da sa to riesit ohradkou, alebo nosicom/stakou na chrbte.ja tak varim, upracem, a pred spanim ked uz maly nevie co so sebou, ho tam kludne supsnem tiez.ohradku sme tiez par mesiacov pekne vyuzili.ked som mala odbehnut, dala som malemu kukuricnu chrumku alebo kusok ovocia, aby sa zabavil 😉

stanislavao
11. aug 2011

nikdy

zazalienka
11. aug 2011

my sme pavúka nemali a prežili sme.. ale čo viem, nie je to nič prospešné.. keď som potrebovala malého na chvíľu "upratať", či som išla na wc al. do sprchy, tak som ho dala do ohrádky.. aletiež len na chvíľu.. my sme mali neskôr to chodítko, čo malý tlačil pred sebou, keď už začínal behať.. hodne sme využívali kresielko..

lussy666
11. aug 2011

najlepsie je, ked sa zaobides bez choditka....ja som bola zasadne proti, ale zo dna na den sme ho kupili, ked dcera mala necelych desat mesiacov...stvornozkovala, vedela chodit popri nabytku, ale nie sama...
je velmi ziva, neposedna, ja cele dni sama doma....tak som to riesila pavukom, ked som sa sla vycurat, telefonovala som.....pouzivali sme ho dva mesiace.
rozhodne nie je vhodny pre deti vo veku tvojho syna....aj ked je v navode napisane, ze je pe deti od 6 mesiacov - blbost...
ak len trochu mozes, je najlepsie pavuka ani nemat...rozhodne to nie je nieco, co musis mat, lebo mas dieta.....vyvoju to nijak nepomoze, urcite nie tomu spravnemu.

moncicatko19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fg1984
11. aug 2011

Ja som raz po kúpaní skúsila ho akože postaviť na nohy aon mi začal skákať ako gumová loptička ,čiže začínal cítiť nohy, vtedy som ho dala do pavúka a pekne stál a skúšal si nôžky, keby ho neudržali tak by si sadol a dalej ho nesilím.Mal sedem mesiacov.Dovtedy štvornožkoval

sympa1
11. aug 2011

v pohode a kludnym svedomim od vtedy ked vie same sediet .nic sa mu nestane tak ako sa nic nestalo ziadnym detom.moje boli spokojne ze mohli behat po celom byte ,od 10 mesiacov obidve zacali chodit, ziadne špickovanie ..uplne krasne rovne nozicky 😉 tak uvaz podla seba ..drzim palce

sisulka7
11. aug 2011

Tiez sme ho nepouzivali, lebo nam ho vyslovene zakazala detska lekarka, vraj to robi viac skody ako osohu a nasa mala chodila sama od 10tich mesiacov. Sesternica mi ho stale nukala, ze ho ma doma, ale odolala som a myslim, ze som urobila dobre. Je to na kazdej maminke, myslim, ze par minut denne neuskodi, ale rozhodne to dietatu nechyba.

wewe22
11. aug 2011

ako nehnevajte sa na mna ale predpokladam ze tu nie je ani jedna ktora by ako dieta nabehala v bezke a nie ste krive ani nic podobne ja som malu davala ked som mala neodkladne nieco na praci ale az ked uz behala za ruky skor ako problem s klbami by som povedala ze deti na seba zhodia stolicku alebo tak na toto treba davat pozor

tiffanka
11. aug 2011

Ja by som sa chcela spýtať, na čo je pavúk vlastne dobrý? 😕 ... Aby sa dieťatko naučilo neprirodzene chodiť? Na špičkách? Alebo aby tam viselo a trpeli kĺbiky, alebo aby sa šmotlalo,aj keď ešte nevládze a radšej by uvítalo horizontálnu polohu, či už na chrbátiku alebo na brušku..prípadne si posedkalo? Píšem len z vlastnej skúsenosti: Ja mám tri deťúrence..dve veľké baby a drobca, čo bude mať rok. Ja som mala namiesto pavúka, v kuchyni postieľku. Keď sa na to cítili, tak sa samé za pomoci paličiek postavili, samozrejme matrac išiel tým pádom o poschodie nižšie... 🙂 Takto sa naučili samé chodiť...každé individuálne..baby sa pustili ako ročné a Jakubko ako 10 mesačný behal sám...Takže, nič netreba siliť, treba to nechať na deťúrence, kedy sa rozhodnú kráčať po svojich... Toť môj názor na bežku - pavúka 😉
PS: Vraj aj lozenie má svoje opodstanenie...detičky , čo nelozia, vraj majú neskôr skoliózu chrbtice... u nás lozil len Kubko..baby to preskočili...

lenocka84
11. aug 2011

naco davat pavuka??? je to totalna blbost, dieta len spickuje ☹ my sme pavuka nemali a sme krasny a zdravy a chodime aj bez neho 😉 😉 😉

iwuskaaa
11. aug 2011

NIKDY. Nieje to zdravé, my sme sledovaní na rehabilitácii a tam nám vždy prízvukujú, aby sme "pavúky" nepoužívali a nikdy používať nezačali!

nibiru
11. aug 2011

pokial som nebola tehotna obhajovala som to ze neskodil nam nebude ani mojmu dietatu no ked sa mala narodila uz som otom presvedcena nebola a postupne ako si zacala sadat som ho odmietla uplne vobec sme ho nepotrebovali mala svoju ohradku kde sa krasne zahra v 10mesiacoch sa sama postavila teraz ma 12m. a uz chodi vobec nestvornozkuje ani nestvornozkovala ma choditko ale len take ktore si tlaci pred sebou a to nosime obcas von 😀 pediatricka tiez pavuka neodporuca nakolko dcerka je dost tažka vraj by jej to nicilo klby a je to krok spät dieta nevie chodit ale len sa odraza.

lenka_da
11. aug 2011

My sme pavuka nikdy nemali a dcerka ma aj tak krive nohy a musime chodit na rehabilitacie. A to dbam na kvalitnu obuv, nevodila som ju za ruky, kym sa nenaucila chodit, atd... proste podla priruciek. Osobne si myslim, ze netreba zachadzat do extremov (teda ani absolutne NIE, ale ani hodinove behanie v pavuku). Zlata stredna cesta, par minut nikomu neublizi, 10-15 minut denne, na prebavenie, ked je dieta mrzute alebo nevie, co od radosti so sebou... a dokaze sa posadit a samozrejme aj stvornozkovat!!! Mimochodom, zlata stredna cesta plati takmer vo vsetkom, nic netreba prehanat ale ani razne odmietat, hm...

lienockaa
11. aug 2011

tak napr. ja som v pavuku naozaj nikdy v zivote nebola, ani to nasi nemali doma..a ani moje deti neboli a ani nebudu..tiez to nemame..🙂 ponuky na to, ze nam kupia a daruju, sme mali, ale zakazala som..prezila som to s 2 detmi a bez pomoci..a to su obaja dooobre narocni..pouzivala som velmi manducu, pri synovi na chvilu ohradku, pri dcere uz ani tu..davam ju do postielky na tu chvilu, kym clovek ide na wc..

smarti
11. aug 2011

Nikdy, obe deti pavúka ani nevideli a dokázali sa zabaviť i bez neho.

cora73
11. aug 2011

Nikdy... 😉 Moj ujo je primar ortopedie a vzdy hovoril-najprv mojej mame,potom mne,nikdy dieta do pavuka,nikdy dopredu nasilu sediet,ani chodit..Kazde dieta ma svoj cas a ked to pride,tak je pripravene.. 🙂 Naco chciet byt mudrejsi nez priroda...

pancake
11. aug 2011

moja malá ma 7mesiacov,krásne štvornozkuje, vie sa postavit pri posteli...a pavuka nikdy nemala...tak isto ako starši syn... ortopedi neodporučajú pavukov... 😉

kocurko1
11. aug 2011

Najlepsie nikdy. Ked uz chces choditko, tak take, co bude babo tlacit pred sebou a nenicit si klby 😉

p4
11. aug 2011

BLA BLA BLA a este raz BLA. je to blbooooost. choditka su od pol roka, popripade,ked dieta zacne sediet. ja tam maleho davam uz teraz. doslova ho tam odlozim,ked si potrebujem nieco spravit. a co? aj ja mam svoje potreby. to je to iste ako balenie na siroko....ze preventivne. haha,take nieco vobec neexistuje. babatka sa so zlimi klbikmi rodia,takze nic take ako prevencia neexistuje a to plati aj pri choditku. vobec to nijak neskodi,iba ak by si ho tam dala moc skoro,tak je to velka zataz na nozicky. to je vsetko. Keby to bolo tak zavadne,ako tvrdia ortopedi,urcite by ich nepredavali. detske veci prechadzaju prisnymi kontrolami a len tak nieco do predaja nedaju.
PS: sory za chyby,ale fakt som rozculena.