Kiahne a dovolenka v Turecku

3. júl 2023

Dcéra 7rocna má uz týždeň kiahne a teplotu a o týždeň máme ísť do Turecka na dovolenku?asi ju zrušiť čo? Obávam sa totiž ,že aj jej staršia sestra 11rocna to dostane😭😭

sapetka
3. júl 2023

No bohuzial malo by ste zrusit.

syslik81
3. júl 2023

nic nerus..je sanca ze to nedostane ... ja mam 41 a stale som nemala .. dcera tiez nikdy nechytila.. je to 50:50

autor
3. júl 2023

@syslik81 a bola si na protilátky? Muž vraj tiež nemala abol na protilátky a má ich ,vraj prekonal a slabý priebeh

ukulela
3. júl 2023

aj keby mala starsia protilatky, rusila by som. mala nemusi byt este vobec OK o tyzden. dieta je infekcne do zaschnutia poslednej kiahne a 48 hodin pred vysevom. inkubacna doba 2 tyzdne az 21 dni, ak starsia este nemala, chyti ti to akurat tam .... a vracat sa s prudko infekcnym dietatom lieradlom? mozno vas donho ani nepustia ...

slavomira236
3. júl 2023

A ked ich dostane na dovolenke spravis co? Bude chodit pomedzi ludi? Posadis ju do lietadla k ludom? Neviem ci by ju tam vobec pustili ..u nas ma teraz dcera od piatka a vyzera hrozne tiez mam starsieho a nejdeme nikam. Aj kurz plavecky som mu zrusilA

saxana000
3. júl 2023

@syslik81 no moc sa este netes ja som minuly tok dostala od dcery a bola to chutovka.na tvojom mieste rralne zvazim ockovanie
Aj pre seba aj pre dceru..

ja_mama
3. júl 2023

Ja by som to tiez bohuzial zrusila...jednak stres z toho ci a kedy sa starsia vyhdze a jednak po prekonani kiahni vobec nie je dobre sa zdrziavat na slnku, takze ani pre mladsiu to nebude bohvie aka dovolenka :/

autor
3. júl 2023

Jasné ,že to ruším ,len chcem vedieť čo a ako...no neviem čo by som tam robila,môžu má aj z hotela vyhodiť?

sapetka
3. júl 2023

Podla mna mozu. Je to vysoko inf ochorenie ktore sa prenasa na metre..

luliu
3. júl 2023

Určite by som zrušila, veď môžete nakazit pol lietadla

otazka1
3. júl 2023

Ďalšia vec je extrémne citlivá pokožka po chrastach na slnku,je príliš tenká,mohla by si jej vážne ublížiť..tak má varovala dr,deti mali kiahne v januári minuly rok,dr upozorňovala že kúpať v tričkách a to sme isli až po vyše pól roku k moru

cookie29
4. júl 2023

a ides ako letecky? Do lietadla budu od Teba chciet potvrdenie, ze to nie su kiahne. S tymi sa totiz do lietadla nesmie. Takze by som asi vybavovala potvrdenie a rusila pobyt cez poistovnu

evaachesa
4. júl 2023

Keď máte storno tak sa s tým vôbec netráp. Je dosť možné že o týždeň by ešte nebola ok. Kamoskin syn sa trápil mesiac s kiahnami. Je vysoká pravdepodobnosť že ich chytí aj druhá a potom by vás do lietadla ani nepustili. Museli by ste ostať niekde na hoteli, čiže ďalšie peniaze. Táto dovolenka by bola pre vás doslova nočnou morou.
Inak staršiu ešte môžeš dať zaočkovať do 72hod od styku s infekciu osobou, čiže keď boli spolu, rataj že už 2 dni pred vyhadzaním bola infekčná.