Kliešť v zime

mamjka
6. mar 2015

Ahoj pred chvíľkou sme malého kupkali a na nožičke zo zadu na stehienku ma trošla opuchnute a červené a v strede čierna bodka cca ako špendlikova hlavička ☹ môže to byť kliešť alebo čo ine?
Cez deň nemal nič lebo pri prebaľovaní by som to videla až teraz večer veľmi jemne som to stlačila ale von to nešlo. Už zaspinkal ráno pojdeme na pohotovosť ☹ len som z toho na prášky....

lalus
6. mar 2015

neviem, či to môže alebo nemôže byť kliesť, ale ak to na kliešťa vyzerá, nečakala by som do rána, normálne zobudila dieťa a pokúsila by som sa to vybrať... aj za cenu trochy plaču a narušenia režimu. neboj, určite by znovu zaspal v pohode. držím palce

mamjka
autor
6. mar 2015

@lalus ja som to skušala vytiahnut ale nešlo mi to vobec...bojim sa aby som to ešte nezhoršila....mne mamka roztrhla kliešťa a museli mi to rezať...

liebling98
6. mar 2015

@mamjka na kliešte sa mi zdá byť ešte zima. Skús sa na to pozrieť pri dobrom svetle, podľa možnosti s lupou. Kliešť sa pricucne len hryzadlami a zvyšok tela mu trčí do priestoru, dajú sa rozoznať aj nožičky.
Hlavne kľud, žiadna panika. Nemôže to byť napríklad chrastička?

sammy
6. mar 2015

Moze byt, moja dcera tiez mala minuly rok v marci kliesta.

katarinamarkova
6. mar 2015

@mamjka no neviem ci kliest teraz v zime......ale ak to tam vcera nemal.....boli ste niekde na dovolenke? nechapem ako by ho v tomto rocnom obdobi nabral....ale vsetko je mozne.....
ak to ma skutocne kliesta a to miesto ma zacervenane nebodaj opuchnute odporucam letiet na pohotovost hned!!!
skutocne si myslis ze to ma kliesta? nie je to len nejake zaskrabnute materske znamienko? trieska? pidiulomok napr. z nejakeho kaktusa co mate doma?

mamjka
autor
6. mar 2015

@liebling98 chrastička to nieje je to "mäkkého" charakteru....
@sammy ja som tiež už mala vo feruári ale to som chodila po lese a s malým som ani len von neola 😒

sendy1977
6. mar 2015

svokra mala kliešťa v januári, paru rokov dozadu, keď bola miernejšia zima

zara0201
6. mar 2015

@mamjka Viem ze je to hlupe porovnavat so psom, ale nas pes chytil kliesta vlani na konci februara. A to byvame na Liptove!

jojo76
6. mar 2015

Pracujem uz par rokov v lese a o kliestoch viem svoje 🙂
Viem že oficialne sa to ma robit pinzetou....
Ale...
daj mu na to kvapku-dve, tri tekuteho mydla a tamponikom alebo bielou vreckovkou, moze byt aj papierova opatrne rozotrieš okolo neho na neho, opatrne mozes ako by ho tou vreckovkou tocit....
urcite sa pusti... Zostane v celku... lebo odchadza dobrovolne 🙂. moze to chvilku trvat ale max minutka.

bosoriak
6. mar 2015

@mamjka Presne ako pisu predo mnou - na mokru vatu dat trochu mydla a odtocit prec. Potom poriadne vydezinfikovat a ak mas, tak dat na to nejake lokalne antibiotikum - ophthalmo framykoin, framykoin zasyp alebo pamycon... To sa da spravit aj ked dieta spi, mozno sa ani nezobudi. Nenechavaj mu to tam tak dlho, ak je to kliest a nedajboze infikovany, cim dlhsie je zavrtany, tym horsie.

agnese
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ettella
6. mar 2015

To uz nie je zima, manzel mal kliesta pred tyzdnom.

katulka84
6. mar 2015

Ahoj ja som si nasla kliesta vcera som bola tiez prekvapena,neviem ako sa dostal cez zimnu bundu az na moje brucho 🙂

vikykubik
6. mar 2015

Ale však písala že v ten deň nikde nebola a skôr to tam nemal, napiš keď niečo zistíš či to bol kliešť alebo nie

tova
7. mar 2015

uz 2 krat som tahala kliesta, a bolo to dost viditelne ze je to kliest, kopal este nohamy. Ani raz namal dookola cervenu kozu, moze to byt aj nejaka rana a v tom zaschnuta krv ktora je tmava a je tam nejaka infekcia.

jojo76
7. mar 2015

@agnese viem ze sa to nema, o tom zvracani to pocujem poprve, ja som mal uz kliestov mozno 20, mozno viac, zatial bez nasledkov a vzdy vysiel cely.
Asi mam stastie 🙂
Určite ked je ta moznost sadnut do auta a do 5 min. si na pohotovosti- ta neni o com...
Ja už som v lese vyberal aj olejom z rybičiek (tuniaka) a kolega dokonca olejom na mazanie motor. pily 🙂
Doma pouzivam tek. mymdlo dettol.
Tej havede je cim dalej viac, ked si niekde dalej od civilizacie je to zaruceny sposob a ten parchant sa este az tak velmi nedrzi. 🙂

mamjka
autor
7. mar 2015

ďakujem za rady bol to kliešť ☹ takže žienky pozor

gajdy2
15. apr 2015

Ak by ste mali trošku času, prosím vyplňte dotazník k práci. Ďakujem https://docs.google.com/forms/d/1UWwakIIzef7dGH...

dudika11
15. apr 2015

ja som mamine 2 dni dozadu vyťahovala kliešťa, mala ho prisatého nad prsníkom