Červené okolo ranky po kliešťovi

marikazavadka
17. sep 2013

mam otazočku pred tyždnom som mala kliešta manžel mi ho vytrhol s tym že je to chrasta 😠 bola som na pohotovosti vyčistili mi to zalepili dnes je to tyžden mam to okolo ranky červene a svrbi to bojim sa komplikacii čo mam robiť k doktorke pojdem v piatok

alami
17. sep 2013

@marikazavadka Dovtedy nič,ak bol kliešť infikovaný, nič nenarobíš- žiaľ. Treba ísť k Dr,.
Inak, spôsob výberu neovplyvní infikovanie sa od kliešťa. Aj keby ti ho vyberal sám minister zdravotníctva a bol by kliešť infikovaný, infikuješ sa aj ty - tak mi bolo povedané primárom na chire, keď me boli vyberať kliešťa my 😉

aristka
17. sep 2013

nič, smer dr.a čím skôr

katren
17. sep 2013

@marikazavadka cim skor k dr., nie az v piatok.....

ciusinka
17. sep 2013

@marikazavadka Mne sa nieco podobne stalo cca. pred 10 rokmi, vybrala som si kliesta a po kratkom case som zistila, ze mam to miesto cele cervene a svrbelo to, rodicia so mnou isli hned na pohotovost, tam mi dali antibiotika na tyzden a tusim po 6 tyzdnoch som isla na odber krvi normalne k detskej lekarke, kde mi mali urobit testy na boreliozu, vraj sa to skor neda z krvi zistit - teda to bolo vtedy, mozno teraz to vedia zistit aj skor..Nastastie sa nic nenaslo..Treba ist cim skor k lekarovi, nech pripadne nasadia tie antibiotika..

matozazzo
17. sep 2013

K Dr. na odber krvi, preventivne dostanes antibiotika tusim proti borelioze a potom o par tyzdnov pojdes znovu na krvne testy na kontrolu

marikazavadka
autor
17. sep 2013

@matozazzo
@ciusinka
@katren
@aristka
@alami diky za odpovede je to prvy kliešt doteraz som nemala no skorej sa mi neda len v piatok 😒 dufam že bude robiť doktorka a bude to v poriadku pobolieva ma hlava dufam že je to s počasia ,,,držte palce ,, ☹

adula3334
17. sep 2013

Ahoj.urcite chod k dr,nech ti spravia testy.ja som v tomto posero,mam obrovsky respekt pred touto havedou.moze to byt len alergicka reakcia,ale aj nakaza.moj maly 4 rocny syncek mal kliesta,sam si ho odtrhol-tiez si myslel,ze je to chrasta,yzostala mu tam hlavicka,tak mu to dr vybrala.nemal tam potom nic,ani teraz nema,dnes je to 19.den-dnes sme boli na akrv,nech sme s.i isty,ze nic nema..chod aj ty,ak nieco,vzdy lepsie co najskor zacat brat antibioticku liecbu 🙂 nestresuj zbytocne,ale daj sa preistotu vysetrit.drzim palce

adula3334
17. sep 2013
marikazavadka
autor
18. sep 2013

@adula3334 no zistila som že to bola zavažna alergicka reakcia na bactroban ktory mi dali na pohotovosti lebo to boli vystupene červene pupence rozširovalo sa to svrbelo ako fras a začalo to ked som to začala mastiť včera som to namastila elocomom to mam na ekzem a hoji sa to krasne ale k doktorke aj tak pojdem na krv nech mam istotu ,,, 😉 drž paluchy