Krv z ucha dieťaťa pri čistení

maria123a
19. aug 2021

Ahojte maminky, veľmi sa bojím, ,čistila som synovi uško 4 ročnému , vatovou tycinkou( áno viem už to nikdy neurobím) a mykol sa a išlo mu z neho asi 2 kvapky krvy.. nemám ani pocit že by som šla hlboko to vôbec nie.. chvíľku plakal a potom prestal ani na dotyk ho to neboli aj počuje.. mám ísť na pohotovosť.

psicekakocicka
19. aug 2021

@maria123a aj mne sa stalo to isté, malý mal vtedy cca 3 roky. Išla som na druhý deň k doktorovi a on ma poslal na ušné- detské. Tam mu skontrolovali to uško, našťastie to bol len poškriabany zvukovod a potom sme tam išli po nejakej dobe, aby bola tá chrastička vo vnútri už celkom vysušená a doktorka ju pinzetou vytiahla. Ja som sa vtedy tiež strašne bála, či som mu nepraskla bubienok a šepkala som mu, nech po mne opakuje, či počuje 🙂

janinah
20. aug 2021

@psicekakocicka počul by ma druhe ucho
ORL výš.pre istotu dnes

jumama
20. aug 2021

Aj mojej sestre sa to stalo, tiez to bol len poskriabany zvukovod, bola pre istotu na usnom.

mamanadruhuu
20. aug 2021

A ako chceš čistiť uška, keď to už nikdy nespravíš?
Tak nestalo sa to mne ale ešte môjmu mužovi strasej dcére, trosku krvi išlo lebo tiež sa myklo, treba dieťa v prvom rade riadne držať.. A ak sa bojíš skoč na ušné ale podľa mňa to nič nebude možno trošku len poskriabane

aaao
20. aug 2021

@mamanadruhuu usi sa nesmu cistit tycinkami 🙈🙈

patus_2
20. aug 2021

@maria123a hlavne kľud, choď k lekárovi pre istotu a potom už nečistú uška tyčinkami ani dieťaťu ani sebe. Stačí uterákom a maličkom vyčistiť pokiaľ to ide a ostatok nechať tak. Maz je pre uši dôležitý 😊