Môžem mesačnej dcérke kombinovať kvapky BabyCalm a probiotiká BioGaia?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

dnes som začala mesačnej dcérke dávať kvapky BabyCalm. A na odporúčanie pediatra aj probiotiká BioGaia. No práve teraz som sa dočítala na internete, že niektoré mamičky BioGaiu pri užívaní BabyCalm nedávali, resp.vysadili.

Môžu sa spolu kombinovať?

Ráno som podala probiotiká a DeVit a na obed som až dala BabyCalm kvapky kvôli kolikám pred papaním.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prípravky môžete kombinovať s časovým rozostupom, pôsobia iným mechanizmom.

BabyCalm obsahuje rastlinné oleje, ktoré bábätkam pomáhajú uľaviť od plynatosti. BioGaia kvapky obsahujú probiotické kultúry, ktoré priaznivo ovplyvňujú črevnú mikroflóru.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut