Má moje dieťa koliku?

moly09
26. okt 2021

Ahojte maminky máme taký problém že môjmu malému povedali na pohotovosti že má koliku ... šla som snim na pohotovost lebo chvíľkami plakal tak som nevedela čo mu je
Dali nám espumisan , probiotiká a samozrejme masáž bruška mám robiť..to robím máme krém pupik
Problém je že 3 deň pije probiotiká a dnes mi začal hnačkovat a zase chvíľkami plače (plač trvá len pokiaľ si neprdne ..Max 10 min potom prestane)
Dávam umelé mliečko Nutrilon 1 ...dnes mi moc ani papať nechce Max vypije 30 ml z 90 ml ..
Takže neviem či máme koliku alebo je problém niekde inde ? Akú ste mali vy koliku ?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikapl
26. okt 2021

@moly09
Neboj sa, môj malý to tak mal tiež. Tie koliky treba len pretrpieť, nám espumisan nepomáhal, ja som kúpila Balonix v lekárni a aspoň ako tak to bolo lepšie i keď musí z toho len vyrásť 👆 alebo to môže mať aj z UM žeby mu nesadlo.

moly09
autor
26. okt 2021

On má 5 týždňov je predčasne narodení ...mám ho doma cca 3 týždne v nemocnici som sa pýtala ake mliečko mu mám dávať povedali že Nutrilon tak neviem doteraz mu nič nebolo ...a môže hnačkovat keď mu dávam probiotiká že by to mal s toho? Dávam mu biogaia

vikes
26. okt 2021

@moly09 Pokiaľ dávate kvapky probiotiká, tie sú na báze slnečnicového alebo olivového oleja a tie ho môžu prehnať. Sú aj práškové probiotiká napr. Infants dophilus skladujú sa v chladničke. Na koliku nám pomáhal Colief Infants drops, čo je len čistý enzým laktáza. Časom to bude dobré, držím palce.

moly09
autor
26. okt 2021

Ďakujem len ja neviem aké to je keď ma babetko koliku každý mi vraví niečo iné 😏

ailiba
26. okt 2021

@moly09 aj ja si myslím, že nesadlo UM, vyskúšala by som iné. Stačí papať probiotika. Skus dat do pre varenej vody 2 fenikel, odstáť a zarobiť ako mliečko. Môže to tiež pomôcť. Je normálne, že málo papa, boli ho bruško... Treba mu dat čas. On sa opäť rozpapa, keď mu bude dobre.

vikes
26. okt 2021

@moly09 Probiotikami ani kvapkami na štiepenie laktózy nič nepokazíte. Sú deti ktorým Nutrilon nesadol, nám tiež nesadli viaceré mlieka (buď to dieťa vyvracia alebo ho zapečie) a skončili sme na Hippe.

moly09
autor
26. okt 2021

Takže mu môžem dávať naďalej probiotiká nemusím sa báť že to má s toho? Ja som si myslela že preto ho preháňa a boli ho bruško 😞

vikes
26. okt 2021

@moly09 Biogaia ak dobre viem je na báze slnečnicového oleja (prečítajte si zloženie). Moju dcéru kvapky biogaia preháňali, ja som ich nahradila tým práškovým Infants dophilus (kúpila som v lekárni) a tie jej sadli.

ibajaanikiny
26. okt 2021

@moly09 ake probiotika uzivas? Za mna top Biogaia a k tomu pred krmenim podavaj Balonix med,ten pomohol zarucene…na uvod by som davala 1,0 a potom ked mu polavi po 0,5…drzim palce

moly09
autor
26. okt 2021

Teraz kakal a išlo s neho iba voda 😏

luccija
26. okt 2021

@moly09 kolika je dlhotrvajúci plač, bábo červené a nožičky priťahuje k bruchu je akoby v krci.Nam dosť pomáhala rektalna rurka vyprdela sa a bola v pohode.
Napíš zajtra pediatricke, že kakal vodu.Stolica by mala byť ako praženica🙂

optame
26. okt 2021

@moly09 zmenit UM, dokupit kvapky BabyCalm, vysadit Espumisan... Ako casta kaka? Odkedy kaka vodu?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vmatuscinova
26. okt 2021

@moly09 mam tu kolikovu skupinku, venujem sa nadmerne placlivym babatkam, ak chcete nspiste mi ip

moly09
autor
26. okt 2021

@optame ahoj od rána ma taku redšiu stolicu a okolo 8 mal už len vodu ...teraz spi tak uvidím či bude ešte kakať vodu

moly09
autor
26. okt 2021

@luccija ahoj on neplače dlho ako som spomínala Max 10 min niekedy ani to nie

mimixxxx
26. okt 2021

ak je z medicinskeho hladiska zdrave, moze byt aj high need baby.

optame
27. okt 2021

@moly09 je to male babo, zmen mu UM, porad sa s DR. Vacsinou u predcasniatok sa pouzivaju specialne mlieka,lebo ich traviaca sustava sa musi ustalit alebo maju nejaky problem. Nehovorim,ze tvoj drobcek ho potrebuje, ale porad sa s nou. Odsleduj aj cikanie-pocet mokrych plienok. Ci nie je babo priliz spave, ako reaguje....

optame
27. okt 2021

@optame no kazdopadne necakaj a volaj DR.

luccija
27. okt 2021

@moly09 kolika je dlhšie trvajúci plač, ale kvôli hnackovaniu sa porad

danielahamar
27. okt 2021

Osobne by som dala bezlaktózove mlieko, ak nesadne, tak potom niečo na ABKM a probio nechať a 99%doktorov to zvykne zvaliť na koliku, ale nedaj sa, sú to dve rôzne veci

moly09
autor
27. okt 2021

Bola som u lekára že mu mám dať ryžový odvar 😏a dal mu nové mlieko Beba A.C.

ailiba
27. okt 2021

@moly09 tak držím palce, nech to čím skôr prejde. Tieto problémy sú veľmi nepríjemné... Ale všetko vylieči čas. Čím bude babo väčšie, bude trávenie silnejšie...

moly09
autor
27. okt 2021

@ailiba ďakujem 😊

danielahamar
27. okt 2021

@moly09 toto je mega riešenie, ach. Môj mal od kolikoveho ešte väčšie bolesti, takže pozor aj nato

moly09
autor
28. okt 2021

Ahojte dali mi teda BeBu A.C lenže v lekárni mi povedali že taka není a na miesto toho mi dali BeBu sensitive...je to to isté ? Čo iné ? Ja už som na nervy ...druhá dvojička mi pije bebu expert pro HA ..fakt neviem čo mám urobiť už či mu mám zmeniť mliečko alebo nie

danielahamar
29. okt 2021

@moly09 ja by som išla do bezlaktózoveho, do 3m.nemaju deti vytvorený enzým, takže mu len pomozes