Mali ste problém s dilatáciou obličkovej panvičky?

denda17
25. feb 2016

☹ takýto výsledok nám vyšiel ešte čakáme na výsledky moču máte niektorá s tým skúsenosť z čoho to môže mať?

8291
25. feb 2016

Nález je podľa mna normálny,ma len rozšírený duty systém a obličku.kolko má dieťatko?do roka až dvoch sa to zvykne pekne upraviť a ked nie tak sa to bude len sledovať.

janinah
25. feb 2016

to nie je normálny nález,hoc častý...ale zvykne sa to upraviť samé,dieťa bude sledované,môj syn má 10r. ,jedna strana je upravená,druhá nie,sledujeme to stále,zatial sme sa operácii vyhli....

sasa1983
25. feb 2016

Treba si davat pozor na infekcie mocovych ciest, vzdy, absolutne vzdy pri febrilitach odobrat noc na kultivaciu. Je ovela vyssie riziko zapalu obliciek. Kazdopadne sa to moze naozaj upravit, kludne aj do stadia I. Ze by sa obe oblicky upraviki celkom na negativny nalez(myslim ako bez dilatacie) je sice menej pravdepodobne, ale aj s takymto stadiom moze dieta viest uplne normalny zivot bez obmedzeni, len si naozaj treba davat pozor na zanesenie infekcie. Odporucila by som ako Dr. vynechat dake termalne vody a aj hromadne kupaliska, kontroly bude casom, ak nebude dynamika zhorsovania stale menej frekventovane. Chcela by som ale poopravit, ze celkom caste to nie je a ked je to obojstranny nalez, tak kazdy gynekolog s specializaciou na prenatalnu diagnostiku mal take daco vidiet uz na sone v gravidite, co by ale situaciu samozrejme nemenilo, len by bol cas to absorbovat a mozno by to nebolo take prekvapenie. Drzim palce aby sa to bud zlepsilo, alebo aspon ustalilo v uvedenom stadiu,hned keby to preslo hoci aj do I.stadia, tak by to bolo viac ako super, co je velmi realne uz v najblizsej kontrole. Sasa

tinka1987
25. feb 2016

My s me to mali u oboch deti a na kontrole o 6mesiacov bolo vsetko ok

martinkkka22
29. feb 2016

Ja presne to iste ako ty u druheho syna, strasne som sa zlakla poslali nas na nefrologiu do nov.mesta dr.blanda. chodili sme kazdy mesiac teraz raz za pol roka.neboj nieje to nic strasne!

smajluska
18. jún 2020

@martinkkka22 Dobry vecer, chcela som sa opytat, ci sa Vam upravili oblicky u dietatka same alebo ste sa operacii nevyhli? Este stale chodite k Dr. Blandovi do NM?

martinkkka22
20. jún 2020

@smajluska ahoj este stale chodime raz do roka na kontrolu zevraj sa to lepsi avsak doktor nic mic nevysvetli tak sama neviem ako sme na tom ☹

martinkkka22
20. jún 2020

@smajluska ale o operacii nic nehovoril doktor nic ... vy ako sa mate?

smajluska
21. jún 2020

@martinkkka22 My uzivame teraz antibiotika, dostali sme zapal mocovych ciest. O 2 tyzdne mame kontrolu. Ked sa to nezlepsi tak nas cakaju vysetrenia v BA. A tam rozhodnu, ci to treba operovat alebo nie.

martinkkka22
19. júl 2020

@smajluska ahoj ako sa mate ? Dlho som tu nebola ...

smajluska
19. júl 2020

@martinkkka22 Ahoj, trosku sa nam po antibiotikach polepsilo. Aj panvicka sa trosku upravila. Zatial nas Dr neposlal do BA. Ale ze ked sa zapal znovu zopakuje tak nas to neminie...