Máme pokračovať v liečbe s Penbene?

brahmi
13. júl 2015

Ahojte. Moja 2rocna dcera mala v piatok diagnostikovanu hnisavu anginu. Od stredy sa morila s vysokymi horuckami- az do 41. Dr hned, ako pozrela do hrdla, naordinovala atb Penbene. Vytery nerobila. Dcera berie ATB prvykrat. Od prvej davky ostala silno zahlienena, neviem, ci to je tym, ze Penbene jej pouvolnoval hlieny alebo pribudli nove, dovtedy soplik nemala vobec, teraz jej klokoce hlien vsade. Horucky ustupili az dnes, na treti den od zacatia atb. Co ma ale trapi najviac su nocne mory, ktore dceru od zacatia liecby atb trapia. Od piatku nespala, kazdych 5 minut sa budi s vykrikmi, spotena, o chvilu sa ukludni a o 5-10 minut (neprehanam! ) sa to opakuje... Mam ist za dr a ziadat zmenu atb alebo je to normalny stav pri uzivani atb? Pytam sa aj tu, nakolko moj dr ma dovolenku a zastupujucu dr vobec nepoznam, tak overujem aj realne skusenosti... Dakujem

luliu
13. júl 2015

@brahmi Ahoj, moj nazor je, ze nocne mory mala z teplot, nie z ATB.

seahorse27
13. júl 2015

Nemohla mat nocne mory skor z horucky? Este som nepocula, ze by ATB mali takyto vedlajsi cinok - treba pozriet pribalovy letak. Hlieny su podla mna ok - je to dalsia faza choroby, ak je to bakterialna infekcia, teraz sa jej budu viac uvolnovat. Podla mna lieky zabrali, ak jej uz klesla teplota. Ved mozes zavolat aj zastupujúcej dr. a poradit sa...

brahmi
autor
13. júl 2015

Kocky, vdaka za odpoved. Tiez som si myslela, ze nocne mory budu z teplot, ale ona horuckuje od stredy, zle sny nastupili v piatok po zacati liecby.. Tuto noc bola prvu uplne bez teploty a aj tak vykrikovala kazdych 5 minut a stale sa budila uplne dezorientovana...

bonaqa2013
13. júl 2015

@brahmi určite k lekárke, alebo aspoň zatelef. Možno že bude treba zmeniť lieky.

brahmi
autor
13. júl 2015

Volala som dr, vraj kym nema vysyp, tak nemam vysadzovat lieky. Ze ak sa chcem vyspat, mam si prist dat predpisat dithiaden ☹ Ale ono to naozaj nie je o tom, ze nespim, mam o nu strach...

darina24
13. júl 2015

Zaujala ma téma, lebo sme v sobotu dobrali penbene. Dcéra má ale už 8rokov, ale priebeh ochorenia tiež prvé 2dni horúčky, telo bojovalo s chorobou, 3deň bez teploty, pridal sa plný nos a kašel-hlavne vnoci také dusivé záchvaty, tak som ju aj riadne ponatierala,na hrudníku. Už je lepšie 5.8. ideme na operáciu nosnej mandle, tak som zvedavá či táto chorobnosť skončí.
Spomýnané nočné mory sú u mojej mladšej dcéry, je to tým že telo je vyčerpané aj po horúčkach aj z choroby.nieje to nič vážne, je to u detí a hlavne malých úplne bežné.pokial z antibiotýk nezvracia nemenila by som

brahmi
autor
13. júl 2015

@darina24 Ukludnila si ma. Aj moj muz hovori, ze to musi byt z celkoveho vycerpania, od stredy totiz kvoli teplotam nespala... ATB zjavne zaberaju, tak uz to dobojujeme a bude... Ako dlho ste brali Penbene? Mne dr. nic nepovedala, len lekarnik, ze 7-10 dni...

darina24
13. júl 2015

Presne 10 dní sme brali 3x5 ml mali sme 150 ml balenie sirupu.ale neviem aké.máte vy asi menšie balenie.beriete každých 12 hodín(2xdenne) alebo každých 8hodín (3x denne) ale vpodstate treba dobrať do poslednej kvapky.určite zaberie, prípadne ešte doplniť liečbu probiotikami-my máme biopron-kapsulku rozpustím v čajíku a kvapky vitamín B,C. Maminky dokážeme byť z tých naších detí tiež vyčerpané a smutné, aledokážeme pre nich aj nemožné.ešte pár dní a je po chorobe 😉

brahmi
autor
13. júl 2015

@darina24 3 x denne berieme a davam aj probiotika a aj c,b... Dr mi este teraz volala spat, ze ona to s tym dithiadenom nemyslela zle, ale ze je dobre aj pre dieta, ze sa vyspi... Mne vsak nepride vhodne kombinovat atb, v ktorych je uz svinstva dost este aj s dithiadenom.... Verim, ze sa ten spanok bude kazdym dnom zlepsovat... Vdaka za pomoc a podporu

darina24
13. júl 2015

@brahmi tak super, prvá veta je fajn.tak držím palce nech úspešne doberiete lieky a nech je malá fit!ten dithiaden by som nedávala ani ja. Určite sa spánok upraví a už nebude taký,, trhaný,, prajem všetko dobré.

brahmi
autor
13. júl 2015

@darina24 dakujem!

rokkisu
13. júl 2015

Tak tento scenar sme absolvovali pred tyzdnom. Katastrofa,ale treba vydrzat. Penbene ja moc neoblubujem z atb,ale pomaha. nas teploty drzali 4 dni,treti bol najhorsi. Vela tekutin je zaklad,ked aj po lyzicke. Ked nebude papat aj 3 dni nevadi. Hlavne pitny rezim,lebo bez toho sa atb nevstrebu. Treba sledovat kolko vycika. moja dokina este radila,ak by teploty boli i 4 den nad 39 tak do nemocky na infuzie. Nastastie neboli take vysoke a tekutiny som podavala kazdych 5-10 min. Treba to vydrzat. Drzim palce. Aha a este probiotika,aby malinke nehnackovalo.

luliu
13. júl 2015

@brahmi pri hnisavej angine sa pwnbene berie min. 10 dni - menej nie, skor dlhsie

brahmi
autor
13. júl 2015

@rokkisu dakujem za rady! Dnes je uz bez teploty, tak hadam uz bude len lepsie...
@luliu ok, dakujem