Máte skúsenosti so Streptokokom pyogenes?

patina0369
19. jún 2019

Dobrý deň, máte skúsenosti so streptokokom pyogenes? Dá sa ho vôbec navždy zbaviť? Moja 4 ročná dcéra sa na neho liečila cca 2 týždňe dozadu, kde jej boli nasadené ATB. Prejavilo sa jej to aftami na mandliach a neskôr mala malinový jazyk. Minulý týždeň som volala pre výsledky z výterov po dobratí ATB, všetko bolo v poriadku. V pondelok nastúpila do škôlky a dnes jej pozriem do úst a ona tam má zase afty...ako začala chodiť do škôlky tak je stále chorá. Ďakujem za odpovede

ildiko36
19. jún 2019

@patina0369 treba sa vratit k lekarovi.mozno Atb nezabrali..bola na to rezistentna..a na afty v ustach velmi pomaha kloktanie so sodabikarbonou.pomisaj 1lyzicku do pohar vody

bagre
19. jún 2019

Ahoj, no s týmto druhom streptokoka skúsenosti nemám, ale s aftami áno... výsledok jej vyšiel, bola preliečená, potom boli stery čisté, dobre som pochopila? Čiže aktuálne má afty... ale streptokoka TERAZ potvrdeného nemá.. lebo afty sú afty a nesúvisia so streptokokom. my sme ich mávali často v rodine opakujúce sa.. oslabená imunita, alebo zahrynutie, návšteva zubára, proste nejaká ranka v ústach a už to išlo... čo ja viem, tak je to vírusové ochorenie /niečo podobné ako herpes/ a pokiaľ už je v tele tak je tam nafurt. A záleží na organizme ako sa s tým vysporiada a kedy sa zopakujú...

bagre
19. jún 2019

aj ju to bolí? Lebo afty bolia ako šlak... treba od začiatku potierať, aspoň sa to rýchlejšie zahojí...

ildiko36
19. jún 2019

@patina0369 ja mam dost casto afty od sprejov na astmu..a mne to poradila imonologicka..pomaha to

bagre
19. jún 2019

@ildiko36 môže byť, len 4 ročná asi nebude vedieť kloktať...

patina0369
autor
19. jún 2019

@ildiko36 ďakujem 😉

patina0369
autor
19. jún 2019

@bagre doktor na pohotovosti to nazval aftami, vtedy sme ešte nevedeli, že je to streptokok. Ráno mala len začervenané podnebie v ústach a také červené pupenčeky, teraz sa jej na mandliach robia zase také biele hnisavé povlaky. To sa opakuje, pretože takto isto sa to prejavovalo pred začatím užívania ATB. Naša doktorka sa vyjadrila, že má streptokoka (niečo medzi angínou a šarlachom), preto mala aj malinový jazyk. Teraz ho nemá potvrdeného, zajtra ideme ku doktorke

patina0369
autor
19. jún 2019

@bagre no kloktať veru nevie, a bolí ju to, ale naje sa bez problémov aj napije... prvý krát keď to mala, tak 3 dni riadne nejedla a to aby sme nemali málo ju bolelo aj ľavé ucho. To som zabudla spomenúť v komente ...

bagre
19. jún 2019

@patina0369 no tak to ale nemusia byť afty /ak bude mať ozaj afty, tak jej kvôli bolesti ani chutiť jesť nebude a niektorí doktori toho nahovoria - nehádžem všetkých do jedného vreca, ale no.../

bagre
19. jún 2019

@patina0369 teraz čítam... no a nie každý fľak na mandliach je afta. Riešime s dcérou x-tý krát, ale ona má zase naopak stery vždy negatívne,ale furt ju zároveň s tým bolelo hrdlo, už jej skoro nič nezaberá, a na atb to nie je. tak sme skončili na orl u super doktorky, dala jej lieky na posilnenie slizničnej imunity, že zatiaľ mandle necháme.
U vás by som teda riešila potieranie tých áft /ak nie sú všetky na mandliach, lebo tam asi nenatriete/ niečo na štýl kamistad gel.. a skúste dať spraviť znova výter.. zatiaľ okrem áft nemá iný problém či?

bagre
19. jún 2019

@patina0369 alebo aspoň povyplachovať pusu tým roztokom ako písala ildiko36 ..

patina0369
autor
19. jún 2019

@bagre nie, len tie biele povlaky (afty) na mandliach a cervene podnebie. Moja zase máva vždy dobré CRP, teraz sme brali ATB prvý krát. Boli sme aj na ORL, ale odtiaľ nás poslala na imunológiu, ale tam zase môžeme ísť keď bude zdravá. Máme nejakú tinktúru čo nám predpísala doktorka, potierali sme tie povlaky aj na mandliach aj jazyk, ale že by jej to pomohlo, nemôžem povedať. Zajtra ideme ku doktorke, tak výtery budú prvé o čo budem žiadať.

iramka
12. jan 2024

@patina0369 ahoj, ako ste sa zbavili streptokoka? Mojej dcere sa stale vracia, procom kontrolne vytery po dobrati atb su negativne..p

stunterka
24. mar 2024

@iramka aj moji synovia to maju uz 3x..je to hnus..idem skusit to koloidne striebro..a propolis..uz som na nervy. Nechcem im dat vyberat mandle..muzovi vybrali odvtedy mal stale problemy so zapalom priedusiek..

senta_sofia
24. mar 2024

@iramka ake antibiotika mala? Treba preliecit penicilinom aspon na 10 dni

iramka
24. mar 2024

@senta_sofia jasne ze mala penicilin na 10 dni, to je liek prvej volby, potom dostala zosilneny penicilin s kyselinou kavulovou, myslim, ze sa to vola amoxiklav..
Ja nedam vybrat mandle, presli sme na liecbu pomocou cinskych bylin na mieru a presli sme na probiotika infant dophilus PLUS a myslim, ze tie probiotika najviac pomohli, odkedy ich ma, tak nebola chora ani na soplitidu..

senta_sofia
24. mar 2024

@iramka niekedy staci posilnit imunitu, niekedy treba dlhodobu antibioticku liecbu

patina0369
autor
25. mar 2024

@iramka Ahoj, dcéra už ma síce 8 rokov, ale pred nedávnom mala znova streptokoka. Ale hneď na začiatku sme to podchytili... dostala penicilinove atb, striekala som jej do hrdla tantum verde, kloktala repikom ústnu dutinu a samozrejme probiotika treba nasadiť, ktoré treba jest aj 3 mesiace po dobrati atb. Ja bežne dávam dcére probiotika, aj keď nemá atb, je to na prevenciu. A aby som nezabudla imunoglukan acut. A bylinné čaje vedia tiež urobiť zázraky 😉