Streptokok a opuch kĺbu u deti

zabka_
15. jan 2017

Ahojte, dcerke (4 roky) z nicoho nic opuchlo kolienko, vecer lahla do postele zdrava, rano nemohla chodit. Neskor vysetrenia krvi ukazali streptokoka, mate s tym niekto skusenost? Boli sme uz aj na ORL, cakame za vysledkami, caka nas este reumatologia. Neviem sa s tym nejak vysporiadat, dcerka nikdy nebola vazne chora, teraz prvykrat brala ATB a to hned 2x10 dni :( co nas caka? aky priebeh to moze mat? Dakujem za kazdu odpoved...

katarinamarkova
15. jan 2017

@zabka
tak ako to môže mať z bacilka, tak isto to môže mať nežiadúci účinok antibiotík......stalo sa to ich dobratí? následne o jeden či pár dní?

zabka_
autor
15. jan 2017

@katarinamarkova nie nie, ATB (penicilin) mala nasadene az po vysledkoch z krvi a vyteru, este som zabudla napisat ze v krvi mala zvysene CRP, ASLO aj sedimentaciu, tak preto tie ATB....

janinah
15. jan 2017

Netráp sa,vylieči sa to.Prdpokladám,že je to betahemolytickáý streptokok zo skupiny A,pogoogluj si o reumatickej horúčke,ale neplaš sa.Ja som to mala na stredej škole,brala som dlhodobo PNC a potom mi vybrali mandle a bol pokoj--doteraz a to prešlo 35rokov.

zabka_
autor
16. jan 2017

Uff dakujem, idem kuknut...