Môj 3,5-ročný synček si nevie vyfúkať noštek

22. jan 2023

3,5 ročný synček taha do seba nos,nevie ešte vyfukat nos.Ucim ho no nejde mu to,ale ťahať hore do seba nos vie.Robi to stále každý deň,neviem prečo.Sople nemá.Takisto robí taký zvuk e e s hrdlom ako keby odkaslaval no není to kašeľ.Nema ani sople ani nekasle.No tieto dve veci robí už dlhšiu dobu.Co s tým?Chorý býva no odkedy nastúpil do škôlky bol 3 krát chorý.Inac chodí normálne do škôlky.Len neviem dávať mu niečo do nosa aj keď nemá sople?Ťahá prázdny nos do seba.A dávať mu niečo na kašeľ aj keď nekasle?Len také odkasliavanie či ako tie zvuky čo robí nazvať.Poradte

pjana
22. jan 2023

Presne to isté robí moja malá 3 ročná od včera. Tiež sa mi ju nedarí naučiť vyfúkať nos a vďaka tomu nás soplíky zložia aj 2x za mesiac. Ak má niekto návod, ako ju to naučiť, budem veľmi vďačná. Už mám toho naozaj dosť, že si nevieme poradiť so soplíkom.

mamickalisticka
22. jan 2023

My vysavame vysávačom, nie je to najlepšia voľba, ale lepšie ako by mal ťahať dnu.. snáď raz sa podarí 😏

lilyianka
22. jan 2023

Ja som nikdy odsavacku na nos ani nepoužila. Nebolo treba. Malého som asi v 2r naučila fúkať nos. Pozeral ako to robím ja a už to išlo. Teraz sa vysmrka aj sam.

patka06
22. jan 2023

Na stôl daj malé papierové guličky a nech sa snaží ich fúknutím nosom presunúť, je to zábavné a naučí sa fúkať, potom to isté urobí aj do vreckovky.
Ukáž mu aj sama ako sa to robí-
Na moju dcéru fungovala aj "hra" keď fúkala do vreckovky som sa tvárila, že ma odfúkne.
Tiež som nikdy nepoužívala odsávačku.

autor
22. jan 2023

Ako vidím prepísali mi názov.Tieto finty čo ste popísali sme robili,no nejde mu to nevie vyfukat nos.Ale pýtala som sa má insie,že s tým robiť keď stále ťahá nos do seba aj keď žiadny sopel nemá?A keď vydáva zvuky s hrdlom čo s tým?On není chorý no robí tieto dve veci.Davat mu nejaké lieky?Ale čo konkrétne?Alebo nechať to tak,po čase prestane to robiť?

81anina
22. jan 2023

Môj nenávidí vysávanie soplov vysávačom. Smrkanie sa naučil odpozorovanim od nás veľa sme mu vysvetľovali. Občas ťahá do seba a štrajkuje so smrkanim vtedy mu "pohrozim" vysávačom a fúka ako o život 🙂 Hovorím mu fukaj ako slon a vtedy vie poriadne silno fuknut do vreckovky..aj učiteľky v škôlke ho pochválili ako si vie vysmrkat noštek naučil sa ešte keď nemal 3 r.

ja_mama
22. jan 2023

Tiez som dcerku cca v 2 rokoch naucila smrkat/fukat nosom formou hry s papierovymi vreckovkami, ze sme ich odfukavali. Musi pochopit princip "nadych ustami a vydych nosom". Ucit treba ked je dietatko zdrave, nie ked ma soplik, vtedy sa casto stane ze sopel vtiahne najskor do seba a potom uz nechce ani skusat smrkat.

patka06
22. jan 2023

Autorka: Boli ste na ORL vyšetrení, najlepšie vedia poradiť, odporučiť liečbu po vyšetrení ak je potrebná.
Môže ísť aj o zlozvyk, od ktorého sa len musí odnaučiť.

1mina
22. jan 2023

Ja som starsiu ucila ze ako funi jezko a tak, ale mladsi 2 rocny nula bodov. A to mi na orl naposledy povedala ze 2 rocny uz ma vediet pomaly fukat nos 😃 ale este min ooradila ho posteklit tycinkou do usi v nose aby si kychol, ze to je este lepsie ... A co sa tyka toho potahovania, ak je to niečo nove mozno len zlozvyk niekde to videl v skolke alebo co. Alebo ho moze akoby svrbiet vzadu v hrdle mne sa to stavalo asi kvôli alergii a robola som podobne veci. No asi by som pockala ak to bude stale robit spytala sa dr na nazor. Lieky asi ziadne nema zmysel ked nema tie sople naozaj

autor
23. jan 2023

@patka06 Neboli
@1mina Môj je tiež alergik