Mrla ľudská v detskej vagínke

easy200
29. sep 2013

Ahojte, 3 roc. dcerka v noci plakala,ze ju boli cikulka, pozreim do ritusky, nic, pozrela som do vaginky a tam 2 biele cervky - pravdepodobne mrla ludska, jedneho som zobrala do nadobkyukazat lekarke, lebo bez vzorky nenasadia liecbu. Nemate nejaky babsky overeny recept, ako jej do pondelka pomoct? Jest ceskak, alebo posadit do nejakeho kupela? Dakujem

mummy
30. sep 2013

prestal sa skrabat a mat hnacku. Vidno to aj na stolici.

perla200
30. sep 2013

@cikyta velmi dobre si to napísala....hej ja si myslím že moja to priniesla zo školky, lebo ja naozaj teda som čistotná a aj ju tomu učím, či umývat si ruky vždy ked prídeme domov - to je jedno či sme boli v obchode alebo kde....a tiež aj doma vsetko čisté udržiavam.... a ked sme niekde tak som si kupila ten gel na ruky z lidlu a utieram ju.... a vidís.... 😔

kikina84
8. nov 2013

@cikyta tak o tomto pocujm prvy krat,co sa mrle tyka u deti (teda ako to, ze to takto vylieza z tela) 😕 ..hlavne ked nasa mala ma tak rada zvierata a obzvlast psov,je ich tu neurekm a kazdeho chce hladkat..no budem musiet dat lepsi pozor na to veru 🙄

kiki68
8. nov 2013

@kikina84 ale vacsina psov je riadne odcervovanych a pod vet. kontrolou, psov bz som sa nebala,ak nie su nejake zanedbane, ja psa osetrujem spotom advocate,co je aj proti cervom a to ma ucinok viac mesiacov stale,nakolko to cez kozu ta latka prenikne do krvi. Plus psovi sa da robit koprologia,takze psov by som sa vobec nebala,ked s nimi ma dieta kontakt, horsie su tie tulave macky,z toho maju des aj na veterine,pretoze tie macky maju neuveritelne odolne parazity aj voci odcervovacim prostriedkom. Cize ked je pozitivna koprologia odcervuje sa rovno na tyzden panacurom a robi sa potom dalsie mesiace kontrolna koprologia. Pri nejakom hladkani psa to dostat nemoze,to by tomu psovi musel oblizovat zadok a ten pes by musel byt nakazeny.
Tie tulave macky sa dostavaju na detske ihriska stale, mne to tiez vadi a z tohto dovodu by som nikdy na verejne detske pieskovisko dieta nenechavala sa hrat. Pretoze vstup so psom tam je zakazany, moze tam byt oplotenie,ale akonahle tam nie su deti vecer,tak uz tam hrabu tieto tulave macky. Byvali sme na sidlisku a ked som vecer vencila psa,tak som tam tie macky vzdy videla, to preskoci tie ploty okolo toho raz dva.
Ak s dietatom chodite na taketo pieskoviska na sidliskach,tak urcite dat raz za cas preventivne spravit koprologiu,teda donesiete vzorku stolice z 3 dni k lekarovi alebo rovno do labaku. Ked sa hanbite,odneste to nejakemu veterinarovi, ktoreho lepsie poznate. Ti robia tieto testy kazdy den a su na to zvyknuti. Nakolko problemy moze mat dieta rovnako ako zviera skryte a prejavia sa az po urcitom case. Tieto tulave macky by mali riesit, pretoze je to nebezpecne ako pre deti,tak pre psov, o ktorych sa prikladne starate.

meg_junova
3. mar 2016

@mummy a ake je davkovanie u deti co sa Vermoxu tyka?

fazulka219
7. sep 2018

Niekto kto ma aktualne s mrlami problém??