Nasilu stiahnutá predkožka

lenkaa222
10. apr 2013

ahoojte mamičky.. prosím vás máte skúsenosti, že vam u vašich synov nasilu sťahovali predkožku??ako dlho sa to hojilo??aa boli nejaké dôsledky z toho násilného stiahnutia aj v budúcnosti...dakujem

xlucia
10. apr 2013

@lenkaa222 boli. skoncili sme na urologii s ciastocnou obriezkou 😒 😒 ☹ . dolamala by som ruky kazdemu debilovi co to urobi.
pre vas uz ale ostava len macat v repiku, mozes kupit contratubex v lekarni a teraz uz stahovat kazdy den, lebo ak to vynechas, tak to prirastie, zjazvi sa, a obriezke sa nevyhnete

lenkaa222
autor
10. apr 2013

@xlucia čo je vlastne ta obriezka?? 😖 my sme boli v pondelok na urologii..pod predkožkou mal nahromadený tuk..tak mu to stiahli..teraz pri každom cikani plače..aa aj ked mu to sťahujem ☹

xlucia
10. apr 2013

@lenkaa222 obriezka je to ked odrezu z penisu tu cas koze, ktora je pohybliva. by som to tak laicky povedala. cize zalud ostane stale odhaleny.
kup urcite ten contratubex, stoji cca 10e, je vynikajuci. a macajte pipika v repiku alebo lepsie v kamilkach, ak na ne nie je alergicky. tych 24 hodin na curanie je kritickych...
prajem pevne nervy. pomaha aj curat pod prudom vody pod sprchou, mierni to bolest. alebo posediacky v napustenej vani

sashabb
10. apr 2013

@lenkaa222 to nebol tuk, ale smegma, prečítaj si na nicku hajanka o tejto problematike

karin1234
10. apr 2013

ahoj, ja som bola so synom na urologii, dr. mu to urobil na silu, mal predkožku prirastanu na jednej strane. nebolo to nič strasne, az na ten kamen urazu, ze mi to kazali skusat doma kazdy den, tak som skusala po kupeli. predkozku som stiahla a neslo mi to nazad tak sme museli bezat na pohotovost- slo o parafimozu. ale teraz je uz dobre, vsetko sa mu to upravilo.

xlucia
11. apr 2013

@lenkaa222 no ako? je malemu lepsie?

lenkaa222
autor
11. apr 2013

@xlucia už ano...pri cikani už neplače...aa dnes pri kupeli plakal už, iba kym som mu to sťahovala..inak vôbec..predtym plakal ešte aj 5 minút potom

lenkaa222
autor
11. apr 2013

@karin1234 aa kedy to robili malému??ako to znašal??teraz to sťahujete každy den??

karin1234
11. apr 2013

@lenkaa222 ahoj, robili mu to asi pred mesiacom a teraz mu to vzdy vo vani skusim alebo po okupani a ma to uz dobre.

karin1234
11. apr 2013

@lenkaa222 Znásal to celkom dobre, u urologa plakal to sme ho museli drzat ale bolo to rýchlo. potom ked cikal tak trosku mrncal asi ho to stípalo a problem bol potom pri tom pretahovani predkozky doma, lebo ju mal uzku a bol problem ju dostat nazad. no a dr. na pohotovosti mi povedal,ze vzdy sa musi vratit nazad lebo je to nebezpecne-parafimoza.

tomik5
12. apr 2013

ahojte, ako dlho trvá hospitalizácia chlapčeka pri obriezke??? alebo je to len jednodňová záležitosť? ale to asi pochybujem ak je dieťa v celkovej narkóze 🙄 ak s tým máte niektoré maminy skúsenosť, prosím napíšte

jaroe
30. júl 2014

@karin1234 mali sme podobny problem, nasilne stiahnutie u urologa a potom doma sme nevedeli dat naspat. V celkovej anasteze mu to "opravili" Vraj ale uz nemame nic stahovat. Som z toho zmetena, v nemocnici bol manzel a nespytal sa preco nestahovat. Rada by som sa vyhla obriezke ale ked nemame s pipikom nic robit, prirastie mu to, nie?

yanni
30. júl 2014

@jaroe ja by som nic nasilu nestahovala. nechapem preco to na SK este stale robia. V zahranici to nerobia. Az v 5-6. rokoch, ak sa neda pretiahnut (dovtedy je to vraj vo vyvoji a to zrasenie sa do toho veku moze vraj same uvolnit), sa to zacne riesit. Nasmu prostrednemu, ma 6 rokov, sa nedala pretiahnut predkozka do minuleho roka. Nic sa s tym nerobilo. Az ked sa mu tam zacal hromadit ten maz, tak sme dostali masticku. Po dvoch tyzdnoch sa to uvolnilo. Po case zase zrastlo. Takto sme to opakovali trikrat. Na stvrty krat doc povedal, ze ked to znova prirastie uz bude musiet ist na OP. Vdaka bohu sa to nestalo. Uz mame takmer rok pokoj. Nic spät neprirastlo. Doc vravel, ze je dobre chlapcov, ked si sami natahuju pipisa ich neupozornovat a nechat ich. To nie je nejake sebauspokovanie ale spoznavanie tela a maju sami skusat a po case si to stiahnu aj sami 😀

jaroe
30. júl 2014

@yanni ja si teraz trieskam hlavu, ze som to dovolila. Ale mal akutny problem, bolel ho pindur a tak sme sli na pohotovost. Myslela som, ze mu to len nejako striekackou vycistia a bude, ale vystrasili ma, ze do rana ho to moze boliet este viac a ze by bolo dobre mu to stiahnut, ze je to lepsie ako operacia. No bol to horor, a potom este vacsii doma, ked sa nam nepodarilo dat naspat. toho zrastenia sa bojim preto, lebo vraj po nasilnom stiahnuti to prirastie. mozem sa spytat, ako ste aplikovati tu masticku, na spicku pipika alebo? Ked vam to uvolnila, uz sa dalo pretiahnut a napriek tomu to znova prirastlo? Alebo ste nepretahovali pravidelne? Ach jaj, este mam jedneho syna, dufam ze to bude mat lepsie ☹

yanni
30. júl 2014

@jaroe ano na spicku kazdy vecer po kupani. A uz len sup do pyzama a do postele. Na dalsi vecer zase na spicku a skusat bolo potom treba kazdy vecer po troske, ci mu zalud vykukne. A viac a viac sa mu dalo stiahnut. Muz alebo ja sme mu to natierali a on si sam stahoval ako sa mu dalo, aby ho to nebolelo. A po dvoch tyzdnoch sa mu dalo krasne pretiahnut. Len ako vravim, tri krat mu to zase zarastlo. UZ sa planovala OP, uz som ani neverila, ze sa bez nej zaobiedema ale tak ze posledny pokus. A vyslo to. Uz to neprirastlo. ale kazdy vecer pretahujeme. Bez masticky ale vzdy vo vani ich to nechame robit. A uz vie aj krpcek ( 4 roky) ako na to 😀 😀 😀 Ten si to od velkacov odkukal 😀

renca910
31. jan 2015

@yanni ahoj mozem sa opytat ako sa vola ta masticka?malemu to ma ist DR:stahovat ale nechcem to dovolit,pocula som uz o nejakej masti aj som mu to spominala ale nechcel mi ju predpisat!aj pediatricka mi to spominala ze to moze predpisat len urolog

yanni
1. feb 2015

@renca910 ahoj. Zial neviem. Uz som sa aj muza pytala aj on uz zabudol. A uz som ju aj vyhodila. Uz je to minimalne rok, co je to OK. A krpcekovi nezarasta, takze uz sme to nepotrebovali.

silvikam
1. feb 2015

@lenkaa222 vygoogli si slez nebadaný. Kúpele v ňom pomáhajú pri takýchto problémoch.

dejna194
8. jan 2016

Ahoj Báby chcem sa spýtať v utorok mam stiahli predkožku malý hrdina moc neplakal ale keď mu to doma sťahujem nejde celá žaluď von je to chyba?? Mam to ťahať na silu co to ešte uvoľní

tanija133
8. jan 2016

@dejna194 my sme boli cez sviatky, 4 dni boli krute, ale uz je ok, a ide cely zalud von, , radsej chod na kontorlu, nech pindura znova pozru, ci je to dobra spravene.....

adazdca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanalucka
4. mar 2016

My sme v sleze nebadanom 3 krát denne sedeli asi 4 dni a pomohlo 100% ...to bolo najlepšie a este po kupeli ophtalmoframikoin trošičku... malému museli presiahnuť, lebo sa mu smegma zacala z ničoho nic okolo zbierat, tak mu pipis opuchol.... takze ja som za slez 🙂

nasta197
19. dec 2016

@hanalucka ahoj ten slez nebadany je na uvoľnenie predkosky?

adazdca
19. dec 2016

@nasta197 ano, pomaha to na uvolnenie predkozky..

yoxinka
19. dec 2016

@tomik5 My sme boli na Kramároch. Ja som bola v 7.mesiaci,tak so synom bol manžel a keďže muža nemali kde ubytovať, tak ho ráno o 7.00 prijali a večer o 18.30 pustili. Ale bežne dieťa ostáva do druhého dňa na pozorovanie.

hanalucka
21. dec 2016

@nasta197 Ano, postup aj pouzitie sa da vyhladat vo forach a na internete a nam .. klop klop.. naozaj pomohol.. a to som uzkostliva mamicka.)

magdda1234
23. nov 2022

Ahojte, viem že to už nie je aktuálne ale ako dopadli vaše deti po sťahovaní predkožky? Zhojilo sa to bez jaziev ? My sme čerstvo po sťahovaní predkožky a bojím sa aby sa mu to nezjazvilo (mal tam pár trhliniek) a v budúcnosti to neviedlo k pravej fimóze.