Neprestávajúci kašeľ u 3,5 ročnej

lagatta
31. dec 2018

Prosím o radu. 3 a pol rocna dcera ma uz mesiac kasel. Boli sme u doktorov. Pred tyzdnom mala teplotu max 38,5. Crp 29. Na pohotovosti jej predpisali atb celkove. Zacali sme jej intenzivne cistit nos a vsetko bolo super, takze atb som nepodala. Kupili sme jej inhalator a kasel jej uplne ustupil. Vyšli sme vsak von a zase sa jej vratil. Ja som uz zufala. Kasle tak, ze je to silný chrochtajuci kasel. Doktorka nasa ma teraz 2 tyzdnovu dovolenku. Jej zastup vsak vyuzit nechcem a ani neviem ci nieco poradi. Je to arogantna zenska a brať dieta kvoli tomu bez dalsich problemov na po hotovost sa mi zda trošku prehnane. Prosím, co este dat na ten kadel? Mam solmucol doma, mozem skusit to?

ivanuskaa171
31. dec 2018

My sme mali taký problém keď mal náš drobec 4 mesiace, tiež mesiac v kuse kašlaľ, až sa dusíl v noci.chodili sme po lekároch,brali ATB, rôzne sirupy a nič nezaberalo.Nakoniec mi jedna známa odporučila bronchipret sirup a sinupret kvapky.tato kombinácia nám pomáha dodnes.Vzdy keď začne kašľať mu to nasadím a po týždni je po kašli.tak skús ak chces, možno pomôže aj vám, čo viem od kamošiek,pomohlo to aj ich deturencom.

mogaa
31. dec 2018

No nebolo to preliečené, crp bolo vysoké tak dala doktorka ATB....Bolo ich treba vybrať, zápal tam stále je.....Ak máte tie ATB tak jej ich nasaďte....Ona môže mať neliečený zápal priedušiek a prejde jej to do chronického štádia. Môžete skúsiť teplý zábal s masťou na priedušky a cibulový čaj....ale ja by som dieťa netrápia a dala tie ATB.....

lagatta
autor
31. dec 2018

@mogaa boli sme niekoľkokrát u dr a ziadny zapal priedusiek jej nebol zisteny. Ono nekasle vkuse, ale proste zakasle. Vtedy som sa aj pytala tu na radu, ked jej po mesiaci boli nasadene atb, mesiac pred mala anginu a zase ja fakt odmietam do dietata pchat antibiotika mesiac co mesiac, najma, ak sa jej stav zlepsoval. On sa zlepsil, len sme vysli von a zase sme tam, kde sme boli. Uz brala kadejake sirupy. Sinupret, mucoplant, stopkasel. Nie som si uz ista co robit. Kaslala aj preto lebo si odmietala cistit nos a tak nam aj dr na pohotovosti povedala, ze ma zablokovane cesty, tak sme jej to cistili a cistili. Dnes uz ma taky hustý do zlta sfarbeny hlien. Mam ist zase na pohotovost?

alchemilkazltozelena
31. dec 2018

@lagatta bez dovodu si nenasadila liecbu danu doktorom tak sa necuduj ze kasle!!! Toto milujem... ak tie atb nenasadis bude kaslat dalej, kludne moze mat nejaku bakteriu, ktoru vyhubia len atb, ziadne ine nahrady liecby! Nehazarduj so zdravim, ver ze sa ti to neoplati, len na to doplatis..a tym najhorsim sposobom bohuzial....tak rob tak aby si nelutovala...

lagatta
autor
31. dec 2018

@alchemilkazltozelena o co ide? Poznas celu story? Nie, pisala som vyssie. Neodsudzuj niekoho a nieco len za to, ze som neurobila ako dr na pohotovosti uznala za vhodne. Zial, ja mam aj vlastnu hlavu a ked vidim, ze jej stav isiel dobrym smerom, tak nebudem len tak preventivne mesiac lo mesiaci nasadzovat atb, hlavne ak ich doteraz ani nebrala. Vzdy, ale vzdy budem robit najprv tak ako uznam a nazdam za vhodne ako matka a budem to riesit prirodne, ak príroda nepomoze, zial, vtedy pojdem do chemie a odsudzovat ma za toto je trovhu drsne.

mogaa
31. dec 2018

Ale práve preto sa robí CRP , ak by bolo crp ok tak jej ATB nenasadia.....To že pred týždnom mala crp 29 znamená že má bakteriálnu infekciu.....Volakedy sa crp nerobilo a automaticky sa nasadzovali ATB, teraz to pri deťoch robia automaticky a ATB nasadia len ak je to potrebné.....čím vyššie crp tým vyšší infekt.

mogaa
31. dec 2018

Ak je zdravá imunita tak si telo dokáže poradiť aj s baktériami, treba posilovať imunitu a dať si pozor aby to preliečilo.....Ak raz boli potrebné ATB nasadiť, tak sa mali nasadiť. CRP29 je veľa, to nie je nízka hodnota. Môžeš vyskúšať ešte nasadiť sirup Imunoglukán (výťažok z hlivy) - ten sirup je pre deti a dáva sa hlavne pri oslabených prieduškách.....Tvoja malá mala pravdepodobne baktériálnu infekciu v nosohltane, preto sa tvorilo veľa hlienov, tie tým že stekajú tak dráždia priedušky(preto ten kašel)....Ak ti teraz kašle v kuse , tak kludne by som ju zobrala zase na pohotovosť(o tom že si už bola a dali jej ATB čo si nenasadila im ani nehovor), ak ten kašel nie je stále a hlavne nie je taký intenzívny že sa drhne kašlom tak nasať ten sirup Imunoglukán a dávaj teplé zábaly s masťou, no a cibulový čaj....to záleží od imunity dieťaťa či si s tým vie poradiť alebo nie.....ak bude teraz často soplavá, tak jej baktreriálne ložisko mohlo ostať v nosohltane(chronické), potom sa zvažuje vybranie nosnej mandle....ale to zbadáš ked bude jar, pekne teplúčka a dieťa bude v kuse soplavé

lagatta
autor
31. dec 2018

@mogaa nema. My sme jej robili stery. Inac by som jej samozrejme atb nasadila. Nema tam fakt nic

mogaa
31. dec 2018

...to ložisko môže byť v nosohltane, väčšinou na nosnej mandle......neviem či to funguje že baktérie by boli v celom nose alebo len na jednom mieste....tam sa potom vytvára hlien a ten steká....nám to vysvetlovala púcna, mama bola u obvodnej lebo mala taký ten kašel čo až zadúša, tá jej hneď niečo pichla a urgentne nás poslala k plúcnej že zápal plúc....tá dala mamine kyslík, potom ju popočúvala že plúca sú uplne čisté, ale že ložisko môže byť v dutinách alebo nosohltane a hlieny stekajú odtiaľ, dráždia priedušky a z toho ten kašel...nakoniec jej nasadila nejaké tabletky na kašel a kortokoidy aby jej to prešlo...ono len ty vieš ako ti malá teraz kašle či je to len "kohŕcanie" alebo sa až zadúša....Skús jej v lekárni ten sirup Imonuglukan(to je na posilenenie imunity, dáva sa to podľa kg)a na tie sirupy sa poraď v lekárni - nie všetky sú vhodné pre deti....ten zábal s masťou by jej pomohol keby bolo ložisko na plúcach alebo prieduškách, vtedy to tam pouvolňuje tie hlieny a lahšie sa vykašliavajú, no ale je to ložisko v nosohltane tak tam to nepomôže....ja by som skúsila ten Imunoglukan, nejaké vitamíny, cibulový čaj ržať ju v teple -doma , no a za pár dní ked sa to nebude lepšiť tak doktorka buď zastupujúca alebo pohotovosť....ale ak je to ten zadúšajúci kašel a teplota tak poobede pohotovosť....

lagatta
autor
31. dec 2018

@mogaa hm, ono je to komplikovane ako vidim. No nezadusa sa. Pokucka, to je cele, skor ma trapi, ze to neprechadza, resp prejde a vrati sa. Vkuse ma akoby nadchu. Cakam aj ja co z toho bude. Atb som jej nedavala, kedze teplota sama klesla. Ja som si fakt myslela, ze nachladla. Lebo vtedy tiez vyskoci crp. Kebyze mala neviem ake vysoke, tak je to iné. Staram sa o nu, ved ju mam vkuse pod dohladom. Vsetky tie vymenovane sirupy som jej podavala a nic. Naparujem, bolo super. Celu noc ani nezakaslala a dnes rano zase sa zobudila s kaslom. Dalsou vecou je, ze ma chladnejsie v izbe, spi odkryta, bez ponoziek. Nemam na to kapacitu ju chodit vkuse zakryvat a ona mi odmieta byť v tych vakoch na spanie. Proste sa skope a tak spi, takze túto noc pôjde spat k nam do izby, kedze zial, mame tam teplejsie. Neviem cim to je

mogaa
31. dec 2018

@lagatta keď len pokuckáva tak to jej len stále dávaj ten Imonoglukan - ten by sa mal dávať 3 mesiace na podporu imunity - to je tiež dlhodobá záležitosť kým sa imunita zvýši....on je hlavne na prevenciu keď sú háklivé priedušky - užívanie cez zimu je super len účinok nie je okamžitý, to pri týchto prípravkoch je to dlhodobé.....u nás napr.zabral ale mal účinok že zápaly priedušiek neboli také časté ako ked sa nebral. Na ten kašel dávaj cibulový čaj...Ten kašel to môže byť pozostatok z tej virózy - niekedy sa kašle ešte dlho po prekonaní choroby, malej môže vadiť aj suchý vzduch(kúri sa) ....ale keď je soplavá a do jari jej to neprejde, tak ORL a keď má zväčšené nosné mandle - tak vybrať, tam zvykne bývať to ložisko a deti sú potom v kuse soplavé - tam sa potom posudzuje či sú zväčšené -len pri zväčšených sa vyberajú a tie deti akoby chrápu, v noci zvyknú dýchať pusou, lebo nos je stále plný.....alebo potom alergologia....ale daj tomu najskôr čaj aj 2-3mesiace či to prejde, až potom sa behá po doktoroch....

gabulienka623
7. jan 2019

Skúste cibuľový sirup, u nás super zaberá, na kašeľ uz ani nič z lekárne nekupujem. A tiež vyplachy nosa slanou vodou, aby ste sa poriadne zbavili soplov

lagatta
autor
8. jan 2019

Dakujem velmi pekne za rady. Zvladli sme to bez atb. Len to trvalo dlhsie. Najskor som jej daval stopkasel, cibulovy sirup som jej davala, tymianovu mast co som si vyrobila, zapinali sme zvlhcovac a minimalne 3x denne sme robili poriadny vyplach slanou vodou. Neskor sme kupili inhalator a 3x denne sme ju inhalovali vincentkou. Našli sme ale zdroj problemu, prrfukujuce okna a zial za p s telou sa jej urobila plesen :( takze sme odstranili zdroje problemov a uz je zdrava vdaka Bohu. Len pri tom zvlhcovani treba fakt davat pozor, aby sa neurobila prilis vysoka vlhkosť, ktora moze urobit viac problémov ako pomoci :/