Odmietanie hydrolizovaného mlieka pri alergii

nany12
13. nov 2013

Pekný deň milé mamičky obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Nikde som nenašla podobnu tému s problémom so špecialnym mlieckom pri alergii BKM. Mám 6 mesačnu dcérku a asi pred 2 týždňami nam bola potvrdena táto aleria. Do 4 mesiaca bola len kojená no nestacilo jej to tak sme zacali prikrmovat Bebou HA kedze mala ekzémik. Po očkovani sa ekzem rapidne zhoršil tak jej zobrali krv a zistili tuto alergiu a začal sa nám boj s papanim. Dovtedy bolo vsetko v poriadku papat je chutilo az velmi krasne priberala. Toto špecialne mliečko uplne odmieta ani sa jej necudujem hrozne chuti je horké aj smrdi ale ja som v koncoch. Skoncilo sa nam vecerne zaspávanie chytí taky rev ze nechce ani prsnik proste nic len place a place, Cez den sa to este celkom dá kedze uz papa aj nejake prikrmy ale teraz zacala odmietat aj to proste uz vie co jej dam je zléé a nejak sa to v nej zafixovalo. Mamičky mate s tym skusenosti? A ako ste naucili detičky pit to mlieko ved ona je este malinka potrebuje flasku a aj mliečko. ďakujem

blueskyka
13. nov 2013

Nam sice zistili az teraz v 2 rokoch alergiu na BKM, skusili sme novy Nutrilon Allergy care a nemala s tym problem, ale ako prve zacala pit ryzove a ovsene mliecko a z toho robim vsetko...a vapnik nahradzam inymi potravinami...skus ie mliecko, take deti uz mozu aj ovsene...alebo pohankove

marlenka75
17. nov 2013

Ahoj, my sme si tým tiež prešli.Dcérke bola v 6. mes. diagnostikovaná alergia na BKM aj soju a HIT.Predpísali nám mliečko Neocate, to je iný "humus" ale mliečká HA sme nemohli, lebo sa jej po ňom zhoršil ekzém aj tráviace problemy.Takisto nepomohol ani Nutrilon Alergy Care.Mohli sme len to Neocate,tiž som sa natrápila aby ho vypila, no potom mi dr poradila aby som ho osladila glukozou z lekárne, ochutila Frapkom, spravila nevarený puding / kúpiš ho aj v Tesku a len zmiešaš s mliečkom, nevarí sa, prípadne som robila nemliečne kaše s týmto mliečkom.Teraz má dcérka 2 roky, výsledky má lepšie, tak pomaly budeme od budúceho týždňa prechádzať na Nutrilon Alergy Care a z neho postupne na Nutrilon HA.