Páchnuci moč u kojenca

lusia222
25. jan 2013

Ahoj mamicky,je normalne ked mojej 3mesacnej dcerke zapacha moc? Je plne kojena a vsetko ostatne je v poriadku.Raz som niekde citala ze pachnuci moc je priznakom zapalu alebo inej infekcie mocoveho mechura.Treba sa obavat? A okrem toho v noci vobec nemoci ked jej idem menit plienku po kojeni,je to v poriadku??? Dakujem za kazdy nazor. 🙂

denisafono
25. jan 2013

@lusia222 treba ist k pediatricke, nas v poradni sa stale pytala ci nezapacha moc a ci ma dost mokrych plienok, tak asi 6-7ks by mala mat. Aj ked my sme na UM od 6tyzdna.

lusia222
autor
25. jan 2013

@denisafono plienky jej cez den menim kazde 2 hodiny po kojeni a vzdy su mokre takze tam problem nevidim len mi robi starosrti ten pach.Coskoro idem na poradnu tak sa musim lekarky opytat co s tym.

majka_3
26. jan 2013

@lusia222 Ahoj..nám páchol moč keď nemala dostatok tekutín.... čiže som začala dávať viac vodičky a čajíku a bolo to ok..i keď sme boli na um.

marianka0101
27. jan 2013

@lusia222 ahoj, ja mám tiež 3 mesačnú dcérku, páchol jej moč a mali sme zápal močových ciest. Zavolaj radšej vašej doktorke, že máš takýto problém a ona ti pravdepodobne povie,aby si priniesla moč. My sme pred týždňom dobrali antibiotiká a predstav si, dnes ráno jej znovu zapácha. Inač, tiež sa mi už stalo, že sme mali ráno suchú plienku. Mne doktorka kázala v noci dokonca malú budiť a dávať jej každé 2-3 trošku mliečka - je kojená - aby nedošlo k dehydratácii. Pri tom zápale močových ciest je treba veľa piť, aby sa ten zápal čo najrýchlejšie vyplavil von. Tieto zápaly sú veľmi nebezpečné, môžu poškodiť obličky a to by bol väčší problém. My máme od narodenia aj dutinku na obličke, tak je malinká na takéto zápaly náchylnejšia.
Ešte k tomu moču, ja som moč priniesla v stredu a bol negatívny, iba sme tam mali trochu nejakých nitritov. Doktorka teda povedala, že v piatok radšej ešte raz moč a tam už boli tie nitrity aj s niečim čo už znamená zápal. Neviem aké boli tie hodnoty, ale hovorila, že už je to dokonca silný zápal. Brali sme 7 dní ant. Zinnat

lusia222
autor
27. jan 2013

@marianka0101 aj ja mam podozrenie na zapal lebo mava v noci suchu plienku a cez den mi nechce spat a stale place.a ako si jej odobrala moc ked je taka malinka?

marianka0101
27. jan 2013

vieš čo, ja to robím takto:
v kúpelni si všetko nachystám, ako uteráčik, plienočku, otvorím si skúmavku. malú zobudím, rozbalím jej plienočku, utekám do kúpeľne, umyjem ju pod tečúcou vodou - iba vodou, žiadna chymikália - potom položím na podložku a čakám až začne cikať a potom sa snažím zachytiť ten stredný prúd do skúmavky ) doteraz sa mi to nakoniec vždy podarilo, ale je to fakt ťažké. teraz jej aj zvyknem pustiť vodu v umývadle, aby ju to trošku podporilo v cikaní.
Vraj sú aj nejaké sáčiky, ktoré sa prilepia a do toho sa bábo vyciká, ale moja doktorka to takto nechce. Ona potrebuje hlavne stredný prúd moču a to by sa takto nedalo.
A ešte takto keď viem, že ráno budem odoberať moč, tak sa večer pri kúpaní zameriam viac na hygienu tam dolu, aby sa do toho moču nevyplavilo niečo čo tam nemá byť

jerryjanka
27. jan 2013

baby my sme teraz tak skončili v nemocnici s hnisavym zapalom obličiek a to mala len jeden den teploty a hned po odobrati moču sme prašili na detské ☹ tiež som odoberala ako marianka - v kupelke do skumavky

lusia222
autor
27. jan 2013

@marianka0101 a pri zapale ma babo aj teplotu? moja mala nema.

marianka0101
27. jan 2013

@lusia222 vieš čo, my sme nemali vôbec žiadne iné príznaky, ani tú teplotu, aj som išla s malou k doktorke, ona si ju celú skontrolovala a nič, že vyzerá byť úplne v poriadku, ani nevyzerala že ju niečo bolí, ani mrzutejšia nebola, nič.
ja som našla na nete, že takéto malé detičky, nemusia mať bežné príznaky...

marianka0101
27. jan 2013

@jerryjanka ahoj a čo vám robia pri tom zápale? ja sa tiež teraz strachujem, keďže jej znovu začal ten moč páchnuť a to sme boli už preliečené....

jerryjanka
27. jan 2013

@marianka0101 dali nam atb do žily a zavodnuju infuzkami

marianka0101
27. jan 2013

@jerryjanka joj chúďatko a už máte aj nejaké výsledky, je hneď vidieť zlepšenie?

bebe02
27. jan 2013

@lusia222 Pokial je dietatko zdravotne v poriadku (moc je negativny) a dostatocne pije, treba pozriet, ci ten zapach nie je aj zo samotnej plienky. Mojmu drobcovi takto vzdy zapachala pocikana plienka, ked sme pouzivali Pampers Premium Care. (Neviem, co je vo vnutri ako absorpcna zlozka, ale s pritomnostou mocu to vzdy smrdelo.)

jerryjanka
27. jan 2013

zatial len rozbor moču - ale kultivacia bude zajtra - trocha je to lepšie

marianka0101
29. jan 2013

@lusia222 ahoj, ako si dopadla? Odniesla si mic? Ja az dnes, lebo vcera eano to bolo ok, no dnes rano, to bolo zase velmi citit tak som isla. No a mame infekciu ☹ takze znovu antibiotika a na kontrolu k nefrologicke, snad nas pozrie este tento tyzden, lebo sme objednane az na dalsi utorok

@jerryjanka ahoj este ste v nemocnici? Dufam, ze uz je vam lepsie

babajaga
29. jan 2013

ahojte,dietatko sa vycika,ked mu jemne pritlacite dlanou na podbrusko...poradila mi to nasa doktorka,odvtedy mame moc odobraty raz dva...zapachajuci moc je aj priznak metabolickej poruchy....a taktiez aj plienky po nacikani dokazu neskutocne pachnut......

lusia222
autor
29. jan 2013

@marianka0101 davam malej cajik vecer tak uz tak necitit ten moc.ale v noci necika aj tak 🙂 pozerala som nejake clanky o tom a malo by to byt zatial ok.a vela kamaratiek mi hovorilo ze to moze byt aj noektorymi druhmi plienok,ze tie zapachaju ked sa do nich babo vymoci.

jerryjanka
29. jan 2013

@marianka0101 dnes nas pustili ale mala sa mi zasa rozteplotovala a mala až 39,5 tak neviem či sa tam zajtra nevratime ☹

suesuue
27. jan 2017

@lusia222
Ahoj lusia222 a ako zapachal moc?moj maly ma stale mokru plienku a smrdi to ako keby sa pokakal.v pondelok idem k dr.tak som zvedava.

lusia222
autor
27. jan 2017

@suesuue ahoj,už vôbec netuším lebo je to pár rokov dozadu ale tuším to bolo len plienkami 🙂 drzim palce aby to dobre dopadlo 🙂

suesuue
28. jan 2017

@lusia222
Dakujem ;)