Porucha imunity u trojročného syna

lamias
7. feb 2017

Ahojte
Odkedy syn nastupil do skolky, je velmi casto chory a stale nakazi aj nas. Ja som uz dostala lieky na imunitu a so synom ideme vo stvrtok k dr.na odbery, ci nema poruchu imunity. Kazdopadne odporucala ho nedavat do kolektivu do konca marca. Ak ma niekto skusenost s tymito vysetreniami, alebo poruchou imunity, bola by som vdacna za kazdu informaciu ohladom toho.

zlte_kuriatko
7. feb 2017

@lamias ahoj co konkretne potrebujes vediet?moja dcera ma poruchu imunity

misinka26
7. feb 2017

Ahoj 🙂 môj malý má 4 a od 2 rokov je liečený v imunoalergo ambulancii ... podobne ako u Vás je chyba v imunite ... prešli sme si za dva roky už asi všetkými imuno terapiami a nič ... od októbra do apríla je to stále dookola, dva dni v škôlke 3 týždne doma... nám odporučila MUDr. vylúčiť dieťa v tomto období z kolektívu ale u nás to nie je riešenie lebo obaja pracujeme a rodičia tiež ... teraz v máji ideme na liečenie na 28 dní tak snáď mu to pomôže ... uvidíme ... nemáme čo stratiť už sme vyskúšali všetko ...
Kľudne sa pýtaj čo potrebuješ 🙂

zlte_kuriatko
7. feb 2017

@misinka26 a vam nasadila dr aj nejake lieky?my imunocar a teraz isoprinosine

misinka26
7. feb 2017

@zlte_kuriatko broncho vaxom 3 mesiace, isoprinosin 4 mesiace, imunor 2 mesiace ... nič nepomohlo, príde zimné chrípkové obdobie a sme doma ...

alja20
7. feb 2017

Ahoj aj my sme na tom rovnako.Nam dr.vypisala listok pre MS.neodp.kolektiv cca 1r.bo je od septembra neustale chory.tak som ho odtial odhlasila a som s nim doma.tiez sme vyskusali vseliake "overene"somariny na pidpiru imunity a nic sa stale nemeni dokonca ma aj anemiu tak berie zelezo.som uz z toho na prasky stale do nho pcham lieky a in chudatko trpi ze nemoze byt v kolektive ked deti zboznuje.tiez by som bola vdacna ak by dakto vedel poradit

zlte_kuriatko
7. feb 2017

@misinka26 no som sa pomylila..aj my najskor imunor... teraz bere ten isoprinosin do polky marca..tak som zvedava ake bude mat vysledky z krvi. My sme tiez doma..v kuse ma infekty hor dych ciest..teraz nas poslala na krcne ..pozriet sa na mandlu..dufam,ze jej ju nebudu xgciet vybrat..mam strach z operacie. Vy mate este mandle?

lamias
autor
7. feb 2017

Tak napr.ma zaujima ake konkretne vysetrenia budeme musiet podstupit. Nikdy mu nebrali krv, tak neviem, ako to zvladne.
No a ked nebude moct ist do kolektivu, budem musiet ostat doma bez prijmu. To neviem ako zvladneme. Teraz poberam este rodicovsky a aj plat. No potom bez toho, to bude riadny sek.
A ako zvladaju deticky ze nemozu byt v kolektive? To ma dost trapi, lebo socializovat sa potrebuje. A znamena to, ze nemozu ist iba do skolky, alebo celkovo ani do mesta ci nakupneho centra? Na plavaren? Na navstevy?
Ake su obmedzenia?
Dakujem vam dievcata za vsetko

misinka26
7. feb 2017

@zlte_kuriatko My na mandle chodíme každý rok a každý rok dostaneme tú istú odpoveď, že to bude alergia ... mandle ukážkové ... my máme na 90% horné dýchacie cesty, večne zlatého stafylokoka v nose, občas streptokoka v hrdle ... teraz ako sme začali inhalovať vincentku sa nám aspoň soplíky darí držať v norme ... ale už pôjdeme na liečenie a to si veľa mamičiek chváli ... tak snáď pomôže ...

misinka26
7. feb 2017

@lamias no v prvom rade zoberú krvné testy, výtery nos a hrdlo, potom predpokladám Vás pošlú na krčné ... to je štandardný postup ... a potom sa stanoví diagnóza ... myslím, že obmedzenie je len škôlka ... ale u nás sa ani to nedá ... proste kto bude platiť hypo a malý potrebuje kolektív ...

tancik
7. feb 2017

@lamias ja dávam deťom kolostrum viete ho dávať buď akútne pri chorobe alebo preventívne na imunitu a plus vitamíny vitaaktiv kde nájdete 21 druhov vitamínov A minerálnych látok a plus 2x vitamín D je to teraz v akcii tak si to chcem objednať...

zlte_kuriatko
7. feb 2017

@lamias ak nebude moct vobec chodit do skolky a vyjdu mu nie dobre vysledky mozes poziadat o predlzenu platenu RD

lamias
autor
7. feb 2017

@misinka26 ok, tak to si vo stvrtok zbalim vela veci, lebo stravime u doktorov pol dna. Dobre vediet, budem pripravena, dakujem
A aj moj ma toho zlateho stafilokoka aj streptokoka mal pred 2 tyzdnami.... asi sme narovnako v tom. :(
@tancik dakujem za tip. A to kolostrum je volne predajne?

zlte_kuriatko
7. feb 2017

@misinka26 my tiez inhalujeme a nic z toho 😕 a to liecenie?to ako?odporucila vas dr do nejakych kupelov?ja som citala,ze pomaha aj more tak uvidime ci jej pomoze.

lamias
autor
7. feb 2017

@zlte_kuriatko to som nevedela. Ale tak ja stale dufam, ze to az take hrozne nebude. Kazdopadne dakujem za info

lalinko2010
7. feb 2017

môj syn má zníženú imunitu, zistili z krvi, do 4 rokov bral montelukast, aerius, isoprinosin, rybomunil pol roka, ako ho dobral hneď bol chorý, čiže bol k ničomu.
všetko som mu vysadila, nakoľko mal problémy s pečeňou a odkedy neberie lieky nič mu nie je, alergologičke nechodím, skončila som, chlapec nie je pokusný králik, nakoniec ona mu vysadila všetky lieky, akurát nevedela o tom, že už dávno som ich vysadila.
napriek tomu čo vyšlo drobcovi z krvi, tak chlapec ani chorý nezvykne byť, tak raz do roka.

26ka
7. feb 2017

@misinka26 a na ake liecenie sa chystate? nas zatial nikam neposlali, ale chodime ku krcnej a tiez cakame co s mandlou nosnou...

zlte_kuriatko
7. feb 2017

@lamias ale ty mozes byt na predlzenej platenej zo zdrav dovodov a mozes chodit kludne aj do roboty a maly do skolky. Vsak uvidis..kazdopadne sa skusku nic nedas. Staci ist so zdrav kartou na yrad prace ku posudkovej doktorke a ona ti hned povie ci si dat nedat ziadost..ci ti teoreticky schvalia ci neschvalia

zuzulka474
7. feb 2017

Zdravím , moja staršia dcérka dnes uz 6 ročná , mala take iste zdr. problémy ked nastúpila do školky.Trvalo asi dva roky kym sa jej stav ako tak zlepšil . Bola liečena na imunoalergologii kde jej predpísala doktorka kadejaké prášky a tabletky tkz. Liečebne kúry. Ja som do nej vôbec tu chémiu nepchala.Aj tak by to nepomohlo.Deti si musia samé vybudovať imunitu , a tieto choroby su v ich veku bežne.... Ja som jej na jeseň a zimu nasadila len vitamín C, vitamín D a probiotiká a samozrejme viac ovocia a zeleniny😉

lamias
autor
7. feb 2017

@zlte_kuriatko o tak to nejdem zatial riesit. To az ked naozaj nastane taka situacia. Potom uz teda budem vediet co robit ;)
@zuzulka474 no ved to, pravdu mas. Tiez sa mi v poslednej dobe zda, ze robia zo syna iba pokusneho kralika

tancik
7. feb 2017

Baby čítam vaše príspevky, ale mne vôbec nepomohli isoprinosin a ani imunor a podobné a to píšem o sebe beriem kolostrum a vitaaktiv a vsetko oki a dávam to u deťom a ide to sú oki

katuska1988611
7. feb 2017

@lamias asi mame synov v rovnakom veku 🙂 no, moj zacal chodit do jasli vo februari 2016. Od toho momentu bol stale chory!!! Niekedy to trvalo tyzden, niekedy dva, ale sopliky furt... v septembri nas poslali na imuno, z krvi mu zistili, ze NEMA znizenu imunitu!!!! ale pre istotu mu mam davat Isoprinosine do konca februara. OK, maly od novembra uz nechodi do skolky, a vies co sa zmenilo??? NIC! stale je chory :(
a ako uz baby pisali, zatial mu len odoberu krv, my uz pred odberom sme mali absolvovat orl vysetrenie, neviem vy ako...
Pediatricka nam jednoznacne neodporuca skolku, tiez nas posiela do kupelov, tak tiez rozmyslam aj nad tou moznostou. Ja poziadam o predlzeny plateny rodicak (tiez mi pediatricka odporucala), lebo neviem dokedy tak vydrzia so mnou v robote (momentalne uz som len na skratenom úvazku).

misinka26
7. feb 2017

@26ka Ideme do Lučivnej ... tam sa liečia detičky náchylné na horné dýchacie cesty a alergici ... veľa mamičiek odporúča, nastavia tam liečbu a procedúry spolu s prostredím robia divy 🙂 Tak uvidíme...

katuska1988611
7. feb 2017

@misinka26 a môžem sa spýtať? pediatricka nam povedala, ze pacientovi samozrejme to hradi poistovna, ale ako to je s doprovodom? konkrétne, ty kolko si musela zaplatit?

ivushka19
7. feb 2017

@katuska1988611 zalezi aka ste poistovna a ako stare je dieta... bohuzial nie je pravidlom, ze to pacientovi hradi poistovna

katuska1988611
7. feb 2017

@ivushka19 VšZP, malý budem mať budúci mesiac tri roky. Neviem, ešte som sa neinformovala, ale pediatricka mi trvdila, ze malému hradí....

ivushka19
7. feb 2017

@katuska1988611 ak je nutny aj doprovod poistovna schvali a preplati cast vydavkov. Cena ked vam to neschvali poistovna je dost individualna a vsetko ma lucivna na svojej stranke... Dost zalezi v akom obdobi idete, cez leto je to drahsie... su tam rozne tipy ubytovania, taktiez si mozte zaplatit stravu celodennu, ale tu vam poistovna nepreplati.... to je 8,5€/den

ivushka19
7. feb 2017

@katuska1988611 pockajte kym bude mat 3 roky a ak ma diagnozu, ktoru liecia aj v lucivnej, podajte si ziadost... je vysoka sanca ze vam to schvalia

katuska1988611
7. feb 2017

@ivushka19 ďakujem za info, idem googlit 🙂

ivushka19
7. feb 2017

@katuska1988611 rado sa stalo, hadam aspon trosku pomohlo.... na stranke maju vsetky potrebne info..... ale ak nieco, pytajte sa, mozno budem vediet 🙂

ivushka19
7. feb 2017

@katuska1988611 smiem sa spytat ako tie choroby u vas prebiehaju? Ja to mam totiz pri oboch detoch, od mala a tiez sme preskakali vselicim.....