Prečo môj syn grcká?

moninnka
24. jún 2012

malý sa narodil o mesiac skôr, vraj je nedonosený, aj keď vážil 3000 g. 5 dní bol na JIS kŕmený fľašou a mne sa mlieko netvorilo, nemala som ho možnosť tie dni ani prikladať, mlieka mám málo a je naučený na fľašu tak, že odo mňa už nechce vôbec. Začal papať Nutrilon, mal ho aj v nemocnici a nerobil mu žiadne ťažkosti, po spapaní prvého balenia sme prešli na sunar, v lekárni nám poradili, že je zložením to isté čo nutrilon a lacnejší. asi po týždni začal malý vygrckávať.Niekedy viac, niekedy menej.v tom by nebol problém, lenže on vygrckáva aj hodinu po jedle a keď ho uložím do postieľky, alebo kočíka, tak sa začne niekedy drhnúť a bojím sa, že sa zadusí, keď nebudem pri ňom. Radili mi prejsť znova na nutrilon. je pravda, že papá každé 2 hodiny, aj v noci. ale dlhšie nevydrží, aj keď čo robím. má tri týždne a vypije 70-80 ml.
Prvé dieťa som len dojčila, takže takéto som doteraz nepoznala.

betina1984
24. jún 2012

Nemala si prechadzat na ine mlieko. Ked vyhovoval nutrilon, mal byt ten. Ale grckanie moze byt sposobene aj refluxom. Mala ho moja mladsia dcera, skus navstivit gastroenterologa. Ona pije nutrilon ar, je hustejsie a negrcka. A viac ako 80 ml ti nevypije? Skus mu dat 100 ml. Skus mu podlozit hlavicku...

vefi89
24. jún 2012

v prvom rade bola chyba, že si zmenila značku mlieka... pokiaľ mu nutrilon nerobil problém, neodporúča sa prechádzať na iné mlieko...
už či grcká z toho, že papá veľa, teda mu nestíha tráviť, alebo, že mu mliečko nerobí dobre ti nepovieme..... záleží najmä v akom množstve.. pokiaľ len trošku, tak to je myslím úplne normálne, to robí každé dieťatko.. avšak pokiaľ je to veľa, treba sa vrátiť späť k pôvodnému mlieku a navštívtiť s ním dr...

katren
24. jún 2012