Prejavy autizmu alebo NKS

10. máj 2023

Ahoj.. myslite ze toto sú prejavy autizmu? Prekrucanie očami pritom skákanie alebo hopkanie, občasné špičkovanie, u známych niekedy záchvaty hnevu placu (hádzanie sa o zem, alebo leži na zemi smerom k zemi) akoby bol uzatvorený, mal v marci 4 roky.. nerozpráva vôbec nič .... ma veľmi rad puzzle,lego a také hry kde sa sklada.. proste skladanie (to co do seba 100% zapada) není to prejav autizmu? Ze si všíma veci aby boli dokonalo rozriedene,poskladané.. (akoby perfektcionista) ...ďakujem krasne za Váš názor 🙂

ildiko36
10. máj 2023

Napis mi ip

kacena4
10. máj 2023

moze ale aj vobec nemusi. mali info a nik z nas nevidi dieta v realr. chodite na logo,? pracuje tam?...

autor
10. máj 2023

@kacena4
Ano boli sme na prvom sedení včera... minulý rok 2022 august tuším boli sme na diagnostike zs môže to byť autizmus ze budu pozorovať.. logopédia povedala ze to pravdepodobne není... ja už naozaj neviem určovanie týchto diagnóz je jedna veľká križovatka.. každé dieťa je iné.. tak isto aj každý autista je iný... neviem .. raz mam pocit ze z toho vyrastie a chce to čas a raz keď sa na neho zadivam vidím tam niečo ze to môže mať....

lizwer
10. máj 2023

Má očný kontakt? Reaguje na meno?

autor
10. máj 2023

@lizwer očný kontakt ma a na meno raz reaguje raz nie.. ale skôr nie ak mám byť úprimná

ildiko36
10. máj 2023

Napis mi ip, poslem ti nieco

lizwer
10. máj 2023

Ja mám staršieho syna autistu a hneď prvý príznak autizmu bol, keď bol malý, že nereagoval na svoje meno.

ankare
10. máj 2023

Podľa mňa je autik. Chod s ním na vyšetrenia, kam treba, musíš s ním cielene začať pracovať čo najskôr. Držím palce!

autor
10. máj 2023

@lizwer
@ankare
Stále dúfam že je to men oneskoreny vývoj reči.. ale keď mne samotnej sa to nezdá... a keď ti jeden lekár povie to druhý to .. autizmus a tieto ďalšie diagnózy sú španielska dedina.. môže mať niečo z toho niečo z toho.. potom jedna mi povedala ze chlapci sú pozadu že on z toho vyrastie... no co si ma človek celkovo myslieť:(

ankare
10. máj 2023

Veď absolvuj s ním všetky vyšetrenia,ktoré treba, nič tym nestratis. Každopádne s ním treba veľa robiť a čím skôr začneš,tým lepšie.
Ja to vidím na autizmus, ale nie som odborníčka.

noemi125
10. máj 2023

Rozumie? Ukazuje?

autor
10. máj 2023

@noemi125 rozumie je prečítaný niekedy robí napriek a neukazuje nic

autor
10. máj 2023

Prešibany oprava

brezza
10. máj 2023

Na diagnostike ste boli kde? Boli ste u klinickeho psychologa? Ake testy mu robili?
Z toho mala co pises by som povedala, ze autizmus je velmi pravdepodobny. A nespoliehaj sa na diagnozu logopeda, ten ti diagnozu dat nemoze, nie je na to odbornik.

henka123123
10. máj 2023

Ano ja by som povedala ze to autizmus je...chod na diagnostiku janosikovej alebo lazikovej.alebo amdreas alebo zilina adept...v 4 rokoch uz urcite diagnoatikuju ci to pas je alebo neni

autor
10. máj 2023

@henka123123 ano čítala som o lazikovej skúsim ju informovať a janosikova to je skoro bez šance ze termín cca o 4 mesiace podľa recenzií.. ma plno

henka123123
10. máj 2023

Cakacky su vsade aj u lazikovej..ale urxite to treba riesit.lebo nie je normalne aby v 4roch rokoch dieya nic nerozpravalo a malo taketo prejavy...tiez mam autistu.riesila som to presne na jeho 3tie narodeniny

brezza
10. máj 2023

Janosikovej sa nedovolas, ak nemas moznost ist rovno k nej sa objednat osobne, tak sa objednaj k Lazikovej. Teraz ma tusim cakacku 4 mesiace. Vsade je to na dlho..

noemi125
10. máj 2023

No to ze neukazuje a ma uz 4 r tak to bude asi pas..

noemi125
25. jan 2024

Dobry ako ste na tom dnes?