Rada pri ADHD deťoch

26. mar 2024

Ahojte, mam hyperaktivneho predskolaka. Aka rada/technika vam najviac pomohla v kazdodennom fungovani alebo aj neskor v skole? Co robit a comu sa radsej vyhnut (napr. sladkostiam). Budem vdacna za rady🙂

martinami274
26. mar 2024

Neviem pomôcť, ja mám sspergera. Ale na FB su skupiny konkrétne pre také detičky. Skúste sa tam prihlásiť. Tam by akú aj odborníci,aby Vám porafiliysa zorientovať a aj pomôžu s radami.

jumama
26. mar 2024

Knizky o tigroch - Ako sa kroti tiger, Tiger robi ua ua a este jedna tusim je - od autorky Kopasova.

jakubrianka
26. mar 2024

V Podcaste Ľudskosť sa mi zdá, je venovaná časť/časti ADHD. Psychologička (asi tam to bolo) vravela, že je mýtus dávať ADHD deťom fyzicky zabrať, lebo že sa vybehajú. Vraj skôr hľadať aktivity, kde sa skľudnila a trénujú si sústredenie, presnosť, metodický postup…

jumama
27. mar 2024

Pri ADHD bojujes s obrovskou nevolou dietata robit nejake povinnosti, ktore sa jemu nechce. Ale ono ma chvile, ked sa dokaze hlboko sustredit - ked robi veci, ktore sa mu pacia, konicky. Preto to vela ludi myli. Ze ved sa vie sustredit, tak preco prave teraz nie. Myslia, ze je len take tvrdohlave, ze robi prieky pri vsetkom. No prave ta tvrdohlavost, ta protivola, to je to ADHD.

Tie knizky o tigroch su velmi dobre, hlavne ak to chces uz s mensim dietatom riesit, su urcene pre rodicov a ich male deti, zacinajucich skolakov. Pretoze pri domacich ulohach sa to moze naplno prejavit. Dieta bude mat napisat riadok na ulohu a vy pri tom stravite dve hodiny, budu ti tiect nervy.... 🙂 V knizkach svojho "tigra" spozna dieta a mama sa docita, ako trosku iny pristup pomoze ho skrotit 🙂 Presny navod krocik za krocikom. Dieta bez ADHD napise ulohu a bezi sa hrat. U dietata s ADHD musis prekonat tu obrovsku nevolu, nervozitu - a to bez svojej vlastnej nervozity, navodit kludnu atmosferu...