Sondáž slzných kanálikov v celkovej anestézii

babatkoo
5. sep 2016

Ahojte. Syn ma od narodenia problemy so slznymi kanalikmi. Absolvoval uz 3 x preplach aj sondaz ale vzdy bol pri vedomi, robili mu to ambulantne. Bol malicky a ja som bola cely cas pri nom. Lenze teraz uz ma 16 mesiacov a caka no dalsi preplach alebo sondaz a ocna odporuca v celkovej anezii. Lebo ze takto velke babo uz z toho bude mat traumu a ma vacsiu silu takze by bol problem ho udrzat. Absolvovali ste to s tak malym dietatkom aj vy? Zakrok a cela ta sranda bude trvat pol dna. Potom si ho zoberieme domov. Ale ja sa hrozne moc boji :( On je na mna moc naviazany. Mam obavy alo to tam zvladne, ako zvladne anesteziu a tak.... som na nervy. Dakujem za vsetky odpovede

marcelatje
5. sep 2016

@babatkoo kazde dieta je naviazane na svoju matku. Ved tam budes s nim nie? Nevuem kde vam to udu robit ale niekde pred samotnou anestezou detom podaju nejaky oblbovak aby spolupracovalo. Neboj sa vsetko dobre dopadne.

babatkoo
autor
5. sep 2016

Budu to robit na Kramaroch v nemocnici. Prideme rano, maleho tam necham a poobede si pre neho prideme. Toto ma desi :( ze tam s nim ani pocas pripravy nebudem moct byt. :(

marcelatje
5. sep 2016

@babatkoo aha tak s tymto som sa este nestretla. Moja mala 2x lezala v nemocnici, robili jej zakrok aj na jednodnovej chirurgii (rano sme prisli, po ovede sme sli domov) ale vzdy som tam bola. Nikto mi nikdy nepovedal ze nemozem.

babatkoo
autor
5. sep 2016

@marcelatje dufam ze to tak bude aj s nami. Ideme este byvalej primarke vo stvrtok do jej sukromnej ambulancie. Uvidim co vymysli ona. Doteraz mu robila sondaze ona v ambulancii. Ach boze... chudacik maly stale sa trapime s ockami

marcelatje
5. sep 2016

@babatkoo a nevedia cim to je? Moja mala mala zapalene ocka pretoze sa jej tam dostala zelena plodova voda. Kvapky nezabrali a robili jej preplach kanalikov. Odvtedy ma oci v poriadku a to bude mat uz 4 roky.

babatkoo
autor
5. sep 2016

@marcelatje jeden kanalik mal zuzeny a druhy nepriechodny. Narodil sa tak. Tie preplachy pomohli ale ked sa mu tlacili horne zuby tie zasa zatlacili na dutiny a tiez na slzne kanaliky. Zuby uz su vonku vsetky tak dufam ze toto bude uz posledne trapenie

silvitita
5. sep 2016

ak to robia takto tak myslim že pripraviť by si ho mohla ty povypytuj sa lekarov nezda sa my že ny s tym nesuhlasili samozrejme že na salu ťa už nepustia a kto vie po finančnom prispevku aky by mali nazor???nuž take to je všetko ak nedaš nemaš malinky ked sa zobudi a ty už tam budeš tak sa nemusiš bať bud tam skor a počkaj kym vstane mojej dcerke to robili ako 1,5mesačnej 6-7krat a nepomohlo ma stale problemy s očkami ma ich citlive slzia jej pri chorobe aj vyteka hnes sem tam takže 0 bodov teraz ma 7 a mojmu synčekovi to robili ako 8 mesačnemu 2x a bohužial tiež nič slzi stale ale to už sme mali inu lekarku a ta nam povedala že viac ako 3xby sa do toho nemalo rypať kvoli infekciam atd.zakže tak ja s tym dobre skusenosti nemam dufam že vam to pomože držim palce

babatkoo
autor
5. sep 2016

@marcelatje neviem cim to je. V okoli poznam teraz 2 malinlate babatka ktore maju toto iste. :( moj maly uz mal 4 x atb v ociach. Inak je to zdravy chlapcek. Skoda toho

silvitita
5. sep 2016

že vraj je to geneticke

babatkoo
autor
5. sep 2016

@silvitita ja ani muz sme to nemali. Geneticke testy mame v poriadku obaja (aj ked to s tym nesuvisi). Nikto v rodine to nemal. Neviem preco zrovna on.

07022007
5. sep 2016

Nam pomohli pravidelne masaze a hned ako vidim co i len najmensie zacervenanie tal ocuflash

silvitita
5. sep 2016

@babatkoo to možu byť aj generácie dozadu hmmmm neviem

marcelatje
5. sep 2016

@babatkoo nie je to smrtelne ochorenie ale aj tak to potrapi. Neboj bude lepsie. Drzim palce ❤

babatkoo
autor
5. sep 2016

Ocuflash kupujem kazdy tyzden, masirujeme stale a prd nam je to platne 😢. Nebyt tych zubov tak mame pokoj. Tie nam to tam zasa pritlacili. Dakujeme za podporu, zvladne to urcite, len ma to jeduje ze sa to takto kazi stale. Nuz musime bojovat za tie krasne kuladla 🙂

zuba1987
31. aug 2020

@babatkoo ahoj, aj nas poslali na sondaz kanalika na kramare. este si pamatas ako to prebiehalo?

babatkoo
autor
31. aug 2020

@zuba1987 ahoj. Ano pamatam. 1 den nas iba ubytovali + vyserenie. 2 den rano zakrok... isli sme na operacku. Je tam taka miestnost - pripravovna pred zakrokom. Su tam hracky pre deti. Dostal nejaku oblbovaciu tabletku, po chvili pre nas prisli. Isla som s nim az k operacnej sale. O 15 min uz bolo po zakroku, priniesli mi ho na izbu, tam sa preberal, pomalicky najskor pit. Ci nebude zvracat, potom jedol. Spala som s nim na izbe. Na rozkladacej posteli. Maly mal postielku ale nechcel tam spat 🙂 Jedlo dostal iba maly, ja som si zobrala z domu v miske na 2 dni. Maju tam chladnicku aj mikro. Tam som si ulozila jedlo. Na treti den sme isli domov. Inak je tam aj hernicka, kde je vela hraciek + televizor.
Maly dostal atb este do ociek, hned po zakroku a na par dni... ale uz od vtedy nikdy nic neboli treba riesit. Pre nas to bol vyslobudzujuci zakrok. Konecne ziadne karpinky, zapaly

zuba1987
31. aug 2020

@babatkoo dakujem a to ste boli v Bratislave?

babatkoo
autor
31. aug 2020

@zuba1987 ano Kramare

janculka294
21. apr 2024

@babatkoo ahoj, ďakujem za všetkých čo to čaká. Super si to popísala. Zaujímalo by ma ešte či malému pichali kanilu do žilky alebo ako ho uspali okrem tej oblbovacej tabletky .

babatkoo
autor
22. apr 2024

@janculka294 ahoj, ano pichali mu kanylku. Drzim palce