Streptokok v nose a neustále hlieny

4. mar 2024

Syn má už niekoľko týždňov, cca 2-3 mesiace hustý sopeľ, cele noci sa budí, nevie dýchať drhne sa s hlienami. Cez deň odsávam, dávam morskú vodu ale už nič iné, kvapky ako Nasivin a pod. už nemôžem ani dávať. Vybral do nosa ATB kvapky Uniflox aj Pamycon. Okrem toho aj klasické peroralne ATB. Rôzne doplnky ako rakytníkový olej, kapucinka... Streptokok stále pozitívny a sposobuje mu neustály sopeľ. Ani do škôlky ho takého soplaveho nechcú 😔 samozrejme chápem, no človek nemôže byť doma pol roka z roboty kvôli soplu. Boli vaše deti v rovnakej situácii? Ako postupoval pediater? Lebo mam pocit, že tá naša už je bezradna.

janinah
4. mar 2024

Na ORL ste boli?

autor
4. mar 2024

@janinah nie, nikde sme neboli

janinah
4. mar 2024

Tak treba pozrieť nos a nosovú mandlu

lb1984
6. mar 2024

Smer ORL nič ine Vám nepomôže. Vy ste sa dali otestovať? Pneumokok je sviňa ale ak je dobra imunita dokáže si s ním telo poradiť TJ niekto z vás môže byť prenasacom a nemusí mat priznaky, syn sa prelieci a v zápätí to chytí. Tým ze ma oslabenú imunitu opäť môže dôjsť k jeho premnozeniu. U nás keď dcérka doniesla moraxellu do týždňa som ju mala ja a potom jej otec, zlaty stafylokok detto aj strepkokok.

autor
6. mar 2024

@lb1984 nikto z nás doma nebol testovaný, keď som sa Dr pýtala, vraj nemusíme keď nema nikto žiadne príznaky 🙈