Sú tieto vyrážky kiahne alebo koprivka?

kamajka
2. jún 2013

Ahojte maminy, potrebujem poradiť... Pridávam aj foto... Takéto vyrážky máme na chrbte, brušku, tvári, krku, rukách, nohách....... Najprv to bolo iba na nohách pred týždňom a pol, to si rozškriabal malý, máva vyrážky niekedy z jedla, je aler.na konzerv.látky a farbivá, zahojilo sa to a za pár dní sa mu to vyhodilo na chrbátiku, zlialo sa to dokopy (asi ako si to škriabal), boli sme na kožnom dali nám metypred dva dni a nejakú zelenú masť (tekutý púder s antibakt.zložkou), ono to pomohlo ale stále sa vyhadzoval, už to máme na brade, za ušami, na temene hlavy, na tváričke, ale nie nejako veľa, len také miesta sú na tele napr. 10cm kde to má a potom má kožu čistú a o ďalších pár centi to má zas. Aj na chodidlách aj kadetade, okrem zadočku a pipika a hrudnika, no a svrbí strašne a soplíky sa nám pustili. Teplota nie je. Čo si myslíte Vy? Ďakujem za všetky rady, chystám sa zajtra k doktorke, ale už mi je dlho...

andrejka1974
2. jún 2013

ja si myslim , ze kiahne ☹ ☹ ☹ ☹

koniarova
2. jún 2013

Aj podľa mňa. Uvidíš ráno, ak pribudne, je to jasné.

matozazzo
2. jún 2013

Juuuj, ak pises pred tyzdnom a pol, aj ked to vyzera ako kiahne, ale kiahne sa vyhadzuju tak 3-5 dni, potom sa uz zacinaju robit chrasticky... Ma chrasticky alebo su cervene? Nie je to 100% vidiet. Uz by sa mali hojit. Na dezinfekciu Betadine, aby nesvrbelo, a neskriabal si a Fenistil kvapky, aby ho nesvrbelo... A to doktorka nevedela???? Boli ste aj u pediatricky?

koniarova
2. jún 2013

Ale zase lekár by si to asi všimol, tak neviem.

mummy01
2. jún 2013

@kamajka koprivka to urcite nieje,ani z jedla to nebude.Pises ze to ma aj na chodidlach a kiahne na chodidlach ani dlaniach nebyvaju....ja si skor myslim ze nejaka infekcia-mozno stafylokok alebo ho nemohlo nieco dostipat?

kamajka
autor
2. jún 2013

@koniarova
@andrejka1974
@matozazzo díky za odpovede, ja neviem, robia sa mu chrasty na tom a je to aj hnisavé, zle je to vidno, bola by som viac fotiek urobila,ale sa mi vybili baterky vo foťáku a šiel už spať...
mne sa to tiež na kiahne podobá dcéra mala, ale ona bola komplet obsypaná...preto si nie som istá, len koprivka aj za ušami?.... neviem už, no každopádne idem k dr zajtra, uvidím. Inak pred týždňom a pol sa vyhádzal na nohách, potom chvíľu bol pokoj asi 4 dni a potom sa vysypal všade inde, aj na nohách, no chodidlách, členkoch ale menšími vyrážkami.. Už som šiši z toho.

mikaela28
2. jún 2013

to nevyzerá na kiahne, tie sme mali minulý mesiac, toto vyzerá hnisavejšie...kiahne sa za jeden deň menia z bodiek na pluzgiere a potom chrastičky...To by ste už dávno malí chrasty na väčšine....Ale zvláštne, že Vám na kožnom neurčili diagnózu, aj ked samozrejme, nie vždy sa dá...ale aspoň nejaký názor museli mať, nie? K doktorovi treba jednoznačne zájsť, nech sa vyjadrí aspoň, že čo by to mohlo byť...a potom si to pozrieš na internete...V dnešnej dobe si musíme všetko sami zisťovať bohužiaľ 😒

koniarova
2. jún 2013

@kamajka Daj info a držte sa zajtra.

kamajka
autor
2. jún 2013

@mummy01 nie doštipany nie je stopercentne, stafylokok na koži? to sa dá? a to by nebola dr zistila? mal nedávno hemofila v krku.......... to nemôže byť? to som ani nevedela že bacily takéto prejavy spôsobujú..no márnosť

astonka
2. jún 2013

@kamajka hm tažko povedat...aj mojej švagrinej maly mal pred týždnom na brušku plno...aj zvýšenu teplotu bola u dr.povedala že na 90% kiahne(to bolo v piatok) že nech dojde ešte v pondelok...na kiahne to neboli nove nepribudli do pondelka všetko zišlo ....že z jedla...

aristka
2. jún 2013

to čo sa ti vysypal predtým vyzeralo takto isto...nezmenila si prach na pranie alebo čo ,lebo kiahne sa vysypú do 24hod.,nemal nejakú ranku neni dávno,niečo aj malé hnisavé...či tam nejde o stafylokokovú infekciu

kamajka
autor
2. jún 2013

@astonka
@mikaela28

@mummy01 pozerala na som nete..ešte na osýpky sa mi to podobá.........keď tak pozerám, na infekciu nie.....

no som veľmi zvedavá čo ešte vygooglim..a ani spať nebudem..:(

kamajka
autor
2. jún 2013

@aristka nie nič nemal také...... a to čo sa mu vyhodilo na nohách pred týždňom a pol bolo asi také ako sa zvykne vyhadzovať po jedle, ale toto čo už má na rukách aj na tvári aj na krku a inde vyzerá inak.. najprv sa to na chrbte objavilo a zlialo sa to dokopy a teplé to bolo, teda, horúce. preto povedali že koprivka, ale sa vyhadzoval ešte tri dni po tom.

danielita111
2. jún 2013

Keby to boli kiahne tak to dr.povie.Toto mi skor pripada ako infekcia alebo dake stipance.

astonka
2. jún 2013

@kamajka hm no fuu...tak negogli aj ked ani mne by to nedalo...tak nech je zajtra a idete ku dr.držim palce...
moje obe deti pri kiahnacha mali teploty do39 až pokial sa neprestali tovorit nove....

mummy01
2. jún 2013

@kamajka ano,na kozi moze byt stafylokok aj streptokok a tieto bakterie ked sa premnozia mozu vytvarat hnisave loziska na kozi.Moj maly mal ekzem infikovany stafylokokom...este trocha polovim v pameti ci ma nenapadne co by to mohlo byt....

aristka
2. jún 2013

keď pôjdeš k dr.nech mu z toho zoberie ster...

aristka
2. jún 2013

@kamajka aj ho to svrbí,lebo môže ísť aj o nejaké uštipnutia

xlucia
2. jún 2013

@kamajka toto nie su urcite ani kiahne ani koprivka. to vyzera na infekciu nejakym "kokom" zlaty stafylokok alebo podobne. treba ster a podla toho pripadne atb.

aristka
2. jún 2013

@aristka ak si to takto rozškrabal a je to v takých pravidelných odstupoch,môže to robiť aj blcha...

andrejka1974
2. jún 2013

@kamajka oni mozu byt roznej velkosti , moj starsi syn ich mal len niekde a mladsi syn sa vyhadzal tak, ze nemal miesto, kde by ich nemal 🙂 🙂 🙂 🙂

kamajka
autor
2. jún 2013

@aristka to som si aj ja myslela zo začiatku ale nie je to blcha,ani žiadne iné štípance, bývame tu 5 ľudí a nikto by nemal štípanec iba on...a to berie aj maltofer a pyridoxin dvakrát denne...... to by ho nechceli ani komáre😀.
no uvidíme ďakujem všetkým, zajtra napíšem že čo sme zistili.

mummy01
2. jún 2013

No mna napadli este plostice ☹

kamajka
autor
2. jún 2013

@andrejka1974 myslíš kiahne? aj moja dcéra bola vysypaná totálne všade a mala vys.teploty, mám priateľku čo má tiež tri deti a tie nemali ani teploty ani sopel ani nič, len vyrážky, a učiteľke zo školky vnuk mal tri kiahne a toť vsjo..... a nič mu nebolo..tak ja už neviem,čo to môže byť.... keby si to aspoň nebol tak rozškriabal,ale to ho neviem ustriehnuť.

sotia
2. jún 2013

podľa mňa stafylokoková infekcia, môže byť po rozškriabanej žihľavke. Aj keď prvý pohľad ako kiahne, ale tie by neboli takto zdĺhavé. Pri kiahňach je typické to, že na koži sa v rámci ochorenia objavujú všetky štádia vyrážiek, od červených bodiek, pluzgierikov až po chrasty, Typický znak kiahni je, že sú aj vo vlasatej časti hlavy. Osýpky určite nie, to je úplne iné ochorenie.

kamajka
autor
2. jún 2013

@mummy01 no pre boha ani nestraš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a vieš že sme mali v bytovke nedávno? ale tak hádam by aj nás poštípali nie? a vraj ploštice vychádzajú v noci a on sa mi vyhadz.počas dňa normálne

danim
2. jún 2013

@mummy01 kiahne byvaju aj na chodidlach.. mali sme... na dlaniach sme nemali- ale citala som, ze aj tam su bezne..

kamajka
autor
2. jún 2013

@sotia ďakujem tak mám nejaký ster teda žiadať? to sa mi celkom páči že po žihľavke si tam zaniesol infekciu...... to je dosť možné....a ster môže aj obvodná? nemusíme ku kožnej?

kamajka
autor
2. jún 2013

@danim aj moja dcera mala na chodidlach....

aristka
2. jún 2013

@kamajka ster ti zoberie aj obvodná