Svrbenie kože

essinna1
6. jan 2023

Ahojte posledné štyri dni má začne škvrniek pokožka raz chrbát , potom nohy , zadok, plecia , krk atd .,. Po poškrabaniu sa mi spravia červené vleky alebo skôr šmuhy , niekedy šmuhy zmiznú ale dosť často sa vytvoria take vyrážky ako brbolcely alebo niečo podobne keď vás popŕhli žihľava . Užívam cca 13 dni spiromon a luivac . Minuli týždeň sim mala zihlavku s kiwi . Ale to sa široko od brucha až k tvári . Teraz čo sa skriabem tak sa nešíri hore . Čo to môže byt ? Niekedy postačí fenistil gél a prestane to . Keď sa začnem škriabať tak koza je dosť tepla az horúca by som povedala . Dakujem za každú radu

ankare
6. jan 2023

@essinna1 napis do skupiny Zdravotníci na MK

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essinna1
autor
6. jan 2023

@deadlylucy a užívať ich či vynechať ? Luivac užívam ráno a výsev je vatcsinou večer , v tedy sa začnem škriabať , a sem zámeru deň ale výsev nie je

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
santiago_segura
6. jan 2023

A keď svrbím na celom tele na náhodných miestach? Tak ako spomína autorka žer raz krk, raz chrbát, raz zadok, raz noha, raz hlava úplne náhodne kdekolvek na tele. Často sa musím škriabať. Lieky neberiem a ekzém nemám lebo žiadny flaky ani nič také, žiadne začervenania vôbec nič. Tým pádom na kožné nemám prečo ísť lebo na oko v poriadku, a krém tiež nepomôže keď to neni na jednom mieste.

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essinna1
autor
7. jan 2023

@deadlylucy no stres mám a dosť .

santiago_segura
7. jan 2023

@deadlylucy ďakujem. Obe veci mám, veľa cukrového jem a stresy mám neustále. Vyskúšam na nejaký mesiac čo to spraví.

essinna1
autor
7. jan 2023

@santiago_segura ako chceš vylúčiť stres ? Ja som tiež stále pod tlakom

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essinna1
autor
7. jan 2023

@deadlylucy poraď mi prosím ta .

santiago_segura
7. jan 2023

Áno stres nevieš len tak vypnúť a v dnešnej uponáhlanej dobe kto neni pod tlakom? Takže deadlylucy nám poradí.

santiago_segura
7. jan 2023

@deadlylucy napíš to rovno do diskusie lebo aj mňa to zaujíma aký extrakt odporúčaš? Vraj aj magézium je proti stresu ten aj beriem.