Teplota po čípku najskôr klesne, potom stúpne

veronika1417
26. máj 2012

Baby moja dcerka ma zvysenu teplotu uz od noci dali sme cipok a teplota klesla, nasledne po dvoch toch hodinach opat vystupila. Kym sme mohli dat dalsi cipok teplota dosiahla 40,3 stupna ☹ dali sme dlasi cipok a utekali na pohotovost. Tam ju doktorka vysetrila a antibitika nedala vraj keby je to virusoveho charakteru tak aj tak by nezabrali a momentalne su virisy velmi rozsirene. Nabalila mi domov Diazepan ak by horucka este tak vysoko stupúla aby sa nedostavili fibrilne krce. Davala som aj zabal napriek tomu je horucka stale dost vysoka a ked aj po cipku nachvilku klesne o chvilu opat stupa ☹ co mate osvadcene vy? co robite? ake mate skusenosti? co zabera? Prosim poradte. Taktiez by som chcela vediet ci pouzivate bezdotykove teplomery a ci je lepsi ten co meria v usku alebo ten co meria na cielku - spanku dietatka. Dakujem

veronika1417
autor
27. máj 2012

baby s teplotou stale bojujeme, stale vystupi potom sa znizi ale stale sa dokaze vysplhat nad 39 stupna ☹ dvame zabaly, kupele ale paralen nie, neriskujem. Zajtra by mal byt posledny den dufam ze moje dcerka to zvladne ☹ ma 6 meisacov a dva tyzdne a vazi 6580gramov

anna132
24. jún 2013

awoj mile mamicki mala ma teplotu a podala som jej nurofen sirup a o 4hod,, som jej dala cipok a teras stoho mam strach ci jej to nemoze ublizit prosim vas ked moze nekto tak nech mi da odpoved vopred dakujem

babula333
25. aug 2013

@veronika1417 mam odskúšane , nam pri teplotách klasicky panadol a nurofen nezaberal./čípky ani sirup/. Od vtedy používam výhradne mexalen. Da sa v lekarni samozrejme. U nas v meste ho bežne nedržia, pretože všetkým pchaju tie panadoly a pod. takže mi ho vždy objednávaju. Doma mam stále v rezerve jeden balíček. Teplota klesne okamžite a učinok trva. Ale može sa aplikovat až od 15kg dietata myslím.

veronika1417
autor
25. aug 2013

@babula333 dakujem 🙂 pisala som to pred vyse rokom 😉 ale kazda rada potesi 🙂 moja ma teraz 21 mesiacikov å 15 kg zdaleka nema tak si este veru pockame ale dakujem

litvikova
7. feb 2015

Mamicky poradte mi malemu som dala pred 2 hod.nurofen teraz dpinka ake ma teplotu mam mu dat paralen cipok?nurifen mozem ax pi 6 hod dakujem

liebling98
7. feb 2015

@litvikova akú má teplotu? Z čoho je tá teplota (3 mesiace, tipujem prvé očkovanie). Správne píšeš, že Nurofen po 6 hodinách. Paralen môžeš dať medzitým, ale odstup medzi jednotlivými antipyretikami by mal byť aspoň 3 hodiny. Obleč mu niečo ľahšie, dbaj o to, aby mal dostatok tekutín (ak dojčíš, priložiť na požiadanie, ak je na UM, daj prevarenú vodu ochladenú na izbovú teplotu.). Izbu vyvetraj (dieťatko samozrejme predtým prenes inam), prípadne zníž trošku kúrenie.
A hlavne kľud, bábätko pozoruj.

litvikova
28. feb 2015

mamicky poradte mi prikrm pre 5 mesacne dietatko staci mrkva ,zemiak,cuketa?kedy mozem pridat yltko?a ako ho mam spravne ponuknut?dakujem

11evka11
6. júl 2018

Babenky pomooc... včera mal moj 8 tyzdnovy syncek teplotu. kámoška mi poradila Nurofen cipok ☹ a dneska vsade citam ze samoze az od 3 mesiacov ☹ baby co sa mu moze prosim stát ☹ pomooc moj prvý syncek