Tretí deň teplota 39,7 pri viróze

alla24
27. nov 2013

Ma niekto skusenost s vysokou teplotou u skoro 2 rocneho dietata? Myslim taku 39,7 uz treti den. Boli sme u lekarky robila jej crp a zapal to vraj nie je tak len zabal, sprchovanie vlaznou vodou a cipky na teplotu a kontrola o 2 dni... ale mne sa to uz nepozdava. Bojim sa aby sa jej nieco nestalo. Mali ste uz niektora tak vysoku teplotu viac dni pri viroze? Mala mi uz vobec nespolupracuje a mame problem odobrat moc emoticon Teraz mi uz prestala pit lebo nechce curat do sacka. som hotova...

moon1979
27. nov 2013

uvidíš teraz po troch dnoch, príde mi to, že prekonáte šiestu chorobu ... keď klesne horúčka, mala by sa vyhádzať červenými flakmi po tele, ktoré nesvrbia a bude po chorobe 🙂

lenadka
27. nov 2013

@alla24 Moja malá tak mala niekoľko krát teplotu napr. 39.2°C presne tri dni, nemala nič iné len teplotu, normálne sa hrala, nemala soplík, nič, len teplotu tri dni. Na štvrtý deň prešla z ničoho nič. Mala som od Dr. doma aj ATB s tým, že ak na 4. deň teplota neustúpi mám jej ich dať, ale nebolo treba 🙂 . Ak je čiperná, hravá a má len teplotu skús ešte deň vydržať. Skoré uzdravenie prajem. 😉
Ešte k tomu pitiu, skús ju nejak motivovať, inakším pohárikom, slamkou, hocičím...ale piť pri tak vysokej teplote musí. Ak nechce cikať do sáčku, tak poriadne vyumývať šerblík, vydezinfikovať a nech sa vyciká tam, možno to nebude celkom sterilné, ale vždy lepšie akoby nemala piť.

sanym
27. nov 2013

@alla24 Ahoj, už sa nám to stalo, naposledy v septembri, syn mal vysoké nezraziteľné horúčky 4 dni a 4 noci. Nepíšeš či má dcérka aj iné príznaky. Napadla mi šiesta choroba ak ju ešte nemala. V každom prípade ju musíš donútiť piť. Viem aké je to pri malom dieťati s horúčkou ťažké, ale pri takej teplote je príjem tekutín veľmi dôležitý. Skús striekačkou, odmerkou z liekov, slamkou... Ak by teplota pretrvávala, asi by som zopakovala CRP. Moč skús odobrať tak, že dcérku postav vyzlečenú do vane, podlož pod ňu nočník alebo nejakú nádobu a pusť vodu. Moji sa tak vždy vycikali keď boli menší.

simca06022011
27. nov 2013

do sacka sa mi mala nikdy nevycikala, skus si dat do wcka vycistene vedierko alebo nieco a nech cika do toho... a ked bude cikat supnes jej pod zadok skumavku a odchytis trochu 🙂) Tot trik mojej kamosky a funguje 🙂))lebo my sme malej moc nevedeli odobrat do 2,5 roku vobec, kadejake sacky a neviem co boli total neuspesne. My sme mali taketo horucky skoro presne 3 dni pri hnisavej angine (malej navonok nic nebolo, ani ju nic nebolelo... iba tepltoy, nakoniec sme skoncili u krcneho). Davali sme cipky, sirup, diazepam... 🙂

stanislavao
27. nov 2013

@alla24 ano, su teraz take virozy, ktore su len vysoke teploty cca 3 dni a ako prislo, tak aj odide. my sme to mali pred cca mesiacom, ale nemal take vysoke, len do 39. davala som sirup od teplotu, nurofen, alebo paralen. nic ine mu nebolo, ani nadcha, ani kasel, ani nic. len teploty. za 3 dni bolo po nich. cize ano, je to taka viroza. alebo je to siesta choroba, ktora je tiez 3-4 teploty, potom prejdu, vysype sa dieta a je po chorobe. netreba na to antibiotika. a nic si z toho nerobte, ze necika do sacku. ma rozum. ved kto by cikal do sacku. asi nikto. ja som pouzivala vycisteny a vydezinfikovany nocnik na odoberanie mocu a preliala do skumavky potom.

linda20111
27. nov 2013

@alla24 ahoj, akurat toto sme riesili minuly tyzden so svagrinou, ma dcerku 11mesacnu a tiez jej znicoho nic vybehli teploty, 3dni len davala Nurofen na znizenie , stvrty den uz ziadna teplota, piaty den sa jej vyhodili vyrazky a trvali asi 4dni. Toto je siesta choroba - o ktorej ich doktor sice pocul ale nikdy sa s nou nestretol - co je velmi cudne lebo je to bezna choroba, tak dal na to antibiotika, ktore ale vysadil ked zacali tie vyrazky. Teraz je uplne v pohode. Ak sa vyhodia vyrazky, tak mate to iste. Netreba na to antibiotika, je to virusove, ako prislo tak odijde samo, iba treba znizovat teplotu bud Nurofenom, alebo aj zabalmi alebo cipkami.

kristiii
27. nov 2013

@alla24 aj my sme toto zažili minulý rok, keď mal malý 2 roky. 3 dni a 3 noci horúčky cez 39 a štvrtý deň sa zobudil akoby nič, mal len nejakých 37,5 a do večera už ani to nie. Štvrtý deň sme mali ísť k doktorke ak by sa to nezlepšilo, ale bolo to OK. S pitím sme problém nemali, ale ako píšu baby, jedine skúsiť nejakú motiváciu.

alla24
autor
27. nov 2013

@lenadka ved to ze ani sople nemame nic, len ta teplota 😠 . Ono mozno pre niekoho len stresujem ale ja sa bojim aby to neboli mocove cesty... ked mala 4 mesiace tak mala ecoli v moci takze preto sa bojim aj ked si nemyslim zeby to bolo toto. Taku hygienu aku ma mala /sprcha prudom vody pri kazdej vymene plienky/...

alla24
autor
27. nov 2013

Dakujem trochu ste ma vsetky ukludnili tak budem sa snazit byt trpezliva snad to uz do 2 dni prejde ☹

katy1979
27. nov 2013

@alla24 my sme mali takto chripku. Ale teploty 40-41. Hrabali sme sa z toho dva tyzdne,

perla200
27. nov 2013

@alla24 aj vracala?

kveta
27. nov 2013

@alla24 Mrkni si priznaky dehydratacie. Ak sa objavia, tak OKAMZITE do nemocnice nazavodnenie infuziami.

sono2
27. nov 2013

Čo to tá šiesta choroba je? Prečo šesť ?

alla24
autor
27. nov 2013

@perla200 nie nezvracala, je uplne ok, beha ako s nasolenou ritou momentalne
@katy1979 tak to si ma nepotesila ☹ a ja ze za den dva bude pokoj 😠
@kveta dehydrovana nebude to len rano nechcela pit ked mi trebalo moc. ale uz vypila 450 ml tekutin / 3 flase po 150 ml/ cize ok. aj moc sa nam podarilo odobrat 🙂

zuzimia
27. nov 2013

@alla24
Nepodliehaj panike, pokial dieta ma vysoku teplotu, ale nie je apaticke, spave a tak, ale beha ako s nasolenou ritou, tak je to nejaka viroza, ktora obvykle skonci tak nahle ako zacala. U deti do 4-5 rokov taketo byva. A hlavne nie su ine priznaky okrem teploty, teda neboli hrdlo, nekasle, nema sopliky. Len treba zrazat teplotu pokial velmi vybehne a dostatocne pit. Ak chce jest, aj jest, ak nechce nenutit. A urcite netreba antibiotika, pokial ine priznaky nie su. Len v klude a rychlo to prejde.

majafuk
30. nov 2013

no mne sa to práve deje....moj malý má 10 mesiacov, a v priebehu mesiaca a pol mu takto teplotka vybehla z nicoho nič na 39,6 alebo 39,2 ako kedy...a za hodinu a pol....z normálnej teploty na taku vysoku za hodinu a pol, teraz posledný krát sa mi aj pogrcal vecer pred spanim a v noci ked plakal dala som mu mliecko a pogrcal sa mi znova....ja som bola beznadejná ze vlastnemu decku neviem pomoct aj som ho utesovala, nosila....no proste bolo mi do revu.....mne proste nejde do hlavy ze mi to máme akosi casto....a to uz má koli tomu druhé antibiotiká....prvé mal penbene a tie druhé co teraz uziva ma suprax...z toho som tiez taká nestastná som chcela týmto prejst bez antibiotik , zasla som s nim k doktorke nech s tým nieco robí, doniesla som aj moc...sa nam podarilo chytit ...moc bol chemicky cistý a crp mal 25 tak na zaklade toho máme antibiotiká....
Podla mna je to nieco skryté v telicku a mojej doktorke sa to nechce hladat....lebo mne to pride tak ze je jej mám vraviet čo a kedy má vysetrit...