Upchatý noštek u 9-mesačného.

kvetinka1982
17. feb 2020

Dobrý večer
Chcem sa opýtať môj synček (za týždeň 9m) v noci má ako keby plny nos a keď má cumlík ako keby sa mu zle dýchalo ale prítok nemá sople ani nádchu ani nekasle ani horúčky nič len v noci to má žeby bol v izbe suchý vzduch a tým sa muži robí ? Ďakujem za každú radu

sapetka
17. feb 2020

@kvetinka1982 skusit vyssie pod hlavu dat, su rozne olejceky na uvolnenie dychania alebo zvlhcit vzduch

elcoro
17. feb 2020

Nakrájať cibuľu, zabaliť do vreckovky, alebo plienky a zavesiť na postieľku....aby to malý dychal.. Tak dávať každú noc, až do uvoľnenia
Nam to stále pomohlo 🥰

nini1010
17. feb 2020

@elcoro Hej toto aj sestricka u nasej pediatricky spomina,ze jej samej to poradila doktorka z ORL.Ja ale davam nakrajanu cibulu v miske ku posteli.Smradu je z toho ozaj dost,ale pomaha.Ja este odporucam kupit inhalator a inhalovat s maskou Vincentku.Tento pristrok ocenis este 100x ked budes mat skolke zasoplene,ukaslane.Posobi nielen pocas choroby ale aj preventivne.V kupeloch takto liecia deti s problemami s hornymi a dolnymi dych.cestami.

snehulienka99
17. feb 2020

@nini1010 mate nejaky odskusany inhalator?

nini1010
18. feb 2020

@snehulienka99 Ano ja som kupila deckam omron.je tam nastavec na pusinku na dolne dych.cesty a 2 masky pre dieta aj dospeleho na horne dych.cesty.Tento co mame my je uz taky poloprofesionalny a stoji 60 eur,ale su aj lacnejsie.Aj v lidli neviem co nemaju okolo 25 eurovy.Ale ja som si povedala ze investujem nech to ma riadny vykon (vidis totiz ako intenzivne ta para idtial vali),a pouzivam.to 10 min na hotne dych.cesty a 10 min na dolne rabo a vecer vzdy ked vidim ze posmrkava alebo pokasliava.Fakt je to fajna vecicka mat to doma.Skus si pocitat na nete.Mne to odporucila dr ze to pouzivaju aj v nemocnici tento omron a najdes o inhalacii aj vela od lekarov z kupelov.

nini1010
18. feb 2020

@snehulienka99 My mame doma tento.Skus pokukat na nete,ale zozenies ho aj v sanitasoch ako ja.
https://www.drmax.sk/omron-comp-air-ne-c28p-inh...

snehulienka99
18. feb 2020

@nini1010 dakujem krasne. a ono to vlastne ako funguje? rozpusti to hlieny?? lebo nasmu malemu stale zatekaju tie zadné..

nini1010
18. feb 2020

@snehulienka99 Nie som lekar ani odbornik,nevedela by som ti to tak vysvetlit,takze ti preposlem link na clanok ktory som si citala ja,kym som sa rozhodla inhalator kupit.Mam male babatko a ucim ho na to uz od mala,aby si zvykol,lebo niekedy detom vadi ten pocit masky na tvari.Zo zaciatku sa branil,tak som ho hojdala na kolienku,spievala,robila somariny a po 2-3 razoch uz v pohode vydrzi,ale musim ho nejak zabavat.Starsia 6 rocna uz nema problem.Ta sa obsluzi uz aj sama.Vincentku zozenies v lekarni alebo tiez v sanitase.
https://www.infoglobe.sk/inhalovanie-vincentky-...