Zabiehajúce očko u 16 mesačnej dcérky

alexandra2710
17. feb 2015

Ahojte..mate niektora,alebo ste mali takyto problem s dietatkom? Mojej dcerka zabieha prave ocko a nasa lekarka to pri navsteve iba "skonstatovala",no neposlala nas nikam. Myslim,ze by bolo nacase zacat riesit to...

anketkarka
17. feb 2015

@alexandra2710 nasej tiez zabiehalo ocko a lekarka to nechala tak, az ked nam v skolke prisli merat ocka takym pristrojom, tak nam to potvrdili a odporucali vysetrenie...zajtra ideme k ocnej a velmi lutujem, ze sme to neriesili uz skor...nechali sme sa uchlacholit, ze ocko sa este vivija...v zahranici to riesia aj u malych babatiek...

janinah
17. feb 2015

určite očné vyš.,treba to sledovať

mammaroma
17. feb 2015

Áno, máš pravdu, určite maličkú ukázať očnej lekárke, aby sa ona vyjadrila

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@anketkarka a neviete,treba asi "vymenny listok" na to ocne,vsak? mna to uz dost znepokojuje,pretoze i ja som s tym mala problemy...a nakoniec na to oko skoro nic nevidim..nechcem,aby tak dopadla aj ona..viem,ze nemusi,ale aj tak...

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@janinah ,

@mammaroma ja len nerozumiem, preco to tej lekarke "nevadi"...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snopkulka
17. feb 2015

@alexandra2710 je možné, že v jej veku sa to ešte samé môže napraviť. Náš syn má 4 roky a zabiehajú mu obe očká, lekárka nám vravela, že do 9-tich rokov to treba poriešiť, lebo potom mu to už ostane a nedá sa s tým nič robiť.

silvia44
17. feb 2015

Ahoj, aj moj syn od narodenia skuli na jedno ocko. Pediatricka sa vyjadrila, ze sa mi to iba zda. Tak som zavolala ocnej a objednala ho na vysetrenie. Syn ma 16 mesiacov. Cakam na toto vysetrenie uz tri mesiace,kedze je to sukromna ocna. Teraz pred mesiacom sme boli na poradni a pediatricka mi hovori, ze sa jej zda, ze maly skuli 🙂 Pokial to nebude sukromna ocna tak nepotrebujes vymenny listok, inak ano. Chcem tym len napisat to, ze ano treba to riesit a lutujem,ze sme nesli skor.

cicimon
17. feb 2015

@alexandra2710 urite chodite na ocne, detom sa to v takom veku zvycajne same nenapravi, hlavne ak to je uz fakt viditelne

cicimon
17. feb 2015

@snopkulka vseob. nazor je ze sa to da liecit do 6r, aj operacne....

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@fidka79 no moja "skuli" skoro od narodenia..tiez som myslela,ze sa to zlepsi..ale opak je pravdou...navyse,zabieha jej presne to oko,ktore aj mne..preto som uz z toho nervozna...a ked jej dali v takom veku okuliarky,chcela ich? myslim ci ich neznicila,nepolamala

trgypadl
17. feb 2015

@alexandra2710 ocka u malych deti treba ries cim skor,ziadne odkladanie
neskore riesenie sa uz nemusi podarit skorigovat

snopkulka
17. feb 2015

@cicimon to som nevedela... ja som zvedavá ako dopadneme my, krpec nechcel spolupracovať, takže nás čaká opätovná návšteva, dúfam, že sa to bude dať "vyliečiť" okuliarmi, nie operačne 😕

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@silvia44 tak to mate "dobru" lekarku 🙂 nasa nebude asi o nic "horsia" 🙂 asi tam zajdeme a vypytam si listok na ocne..ked ju to samu nenapadlo..ach jaj..

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@cicimon ja zas viem,ze operacne to ide az od 18 rokov..tak neviem...ale urcite najprv skusit nieco "neoperacne"...

raganovaj
17. feb 2015

Ano. A uz syn absolvoval operaciu oboch oci. V 3,5 rokoch. Teraz ma 5,5 a zatial dobre.

cicimon
17. feb 2015

@snopkulka a aj doma daco cvicite ci nie?

snopkulka
17. feb 2015

@cicimon vôbec nie, ja som si to zabiehanie jedného očka všimla cca 2 mesiace dozadu, hlavne na fotkách mi to udrelo do očí. Riešiť sme to začali len minulý týždeň, keď sme boli u očnej, do správy mu napísala, že mu ubiehajú obe, druhé menej ako to, čo som si všimla ja. Bol s ním manžel, nespomínal cvičenia, hlavne ho chcela poriadne vyšetriť, tak sa dohodli na opätovnej návšteve, uvidíme 🙂

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@raganovaj tak to som ozaj nevedela..

blumka
17. feb 2015

@alexandra2710 ak zabiehalo oko tebe, tak neries a urcite chod na ocne. my mame s manzelom obaja problem s lavym okom a vsetky nase dievcata cca okolo roka a pol zacali tiez skulit. sranda je ze najmladsia pravym a my vsetci ostatni lavym 😉 Nosia okuliare vsetky tri od roka a pol, cca od dvoch sme aj oci prelepovali do piatich najstarsej, strednej zrejme doktorka zrusi okluzor v marci na kontrole, a najmladsej ho zrejme prikaze 😉
a okuliare nenicila ani jedna 😉 u nas zrejme pomaha ze mame okuliare vsetci takze sa to berie ako samozrejmost.
drzim palce aby ste to zvladli v pohode 😉

cicimon
17. feb 2015

@snopkulka tak drzim palce.

snopkulka
17. feb 2015

@cicimon ďakujem 😉

cicimon
17. feb 2015

@snopkulka
@alexandra2710 my mame za sebou okuliare, operaciu, prelepujeme a cvime kazdy vecer, snad uz raz nebude treba..

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@blumka u nas nenosi okuliare nikto,tak asi bude problem 🙂 mne na ocnom povedali,ze aj keby mi dala 10tky dioptrie,aj tak neuvidim na to oko...a operovat sa vraj neda,ze je to "cosi" vrodene,nejaky nerv alebo nieco take..uz si nepamatam 🙂 snad to nebude i jej pripad 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra2710
autor
17. feb 2015

@cicimon citala som o tych "cviceniach"..no neviem si predstavit..ako by som cvicila s malou...ked neposedi na mieste viac ako 5 minut /aj to asi prehanam/ a aj to pri jedle...inak ee 🙂

cicimon
17. feb 2015

@alexandra2710 tak preto sa prelepuju oci

alexandra2710
autor
17. feb 2015

@fidka79 aj u nas je to asi "dedicne" ja aj sestra..bratova dcera...uz len keby horsie veci nase deti nepodedili..hned zajtra pojdem k dr,nech napise listok..nech vieme,na com sme 😒

evka1247
17. feb 2015

ja som mala tiež pocit že dcére zabieha očko, tak sme boli u dr. po výmenný lístok, no očný povedal že zrak má v poriadku a že máme prísť ešte pre istotu v 3 rokoch ...takže určite pýtať papier na očné

silvia44
18. feb 2015

Tak dnes sme boli u ocnej s malym. Ma 5 dioptrie, dalekozrakost ☹ Som v soku a ja som si naivne myslela, ze iba skuli ☹