Začali sme prikrmovať a synček má silno zelenú stolicu

anjelik87
17. apr 2013

Uz tyzden prikrmujeme a moj maly zacal mat silno zelenu kaku. Pol roka som ho len kojila kojim ho aj teraz ale predtym sme nikdy nemali takuto zelenu kaku. Moze to mat z toho ze zacal papat aj nieco ine ako len mm? Brusko ho neboli ani nic ine som si nevsimla. Ibaze je ta kaka uz tuhsie ako kakal predtym. Varenu zeleninu mi uplne odmieta tak som mu zacala davat bananik, jablko, surovu mrkvu, co tiez vidim za problem lebo viem ze ovocim sa nema zacinat. Bola by som rada keby mi niekto poradil ak ohladom tohoto. Dakujem pekne.

elfi1
17. apr 2013

pravdepodobne je to tym prikrmovanim. takato strava sa dlhsie travi a dlhsie teda zostava v zaludku a meni farbu. treba pozorovat a ked, tak vzdy to mozes konzultovat s lekarkou.
A nedavaj mu zatial ovocie. to je normalne ze najprv odmieta nove chute. tyzden je velmi malicko na to, aby si to so zeleninkou vzdala. ked zje jednu lyzicku, tak to bude OK. postupne si zvykne. surovu mrkvicku - len vyzmykat a ako stavicku zatial mozes skusit. inak varenu. a hlavne postupne

katieg85
17. apr 2013

@anjelik87 tu zeleninu mu miesaj zo zemiakom.a radcej si kup mrazenu zeleninu,mrkvu ,brokolicu alebo karfiol lebo oni su mensie ruzicky aj mrkva je tiez mensia a sladsia a tie velke mrkvy su horke pre dieta mozno zato odmieta.stale ked mu idem varit ta si par vyberem z mrazaku a dam varit zo zemiakom.a co sa tyka tej stolice to sa nicoho nemusit bat teraz ju bude mat vseliaku ked si ho zacala prikmovat,pokial nehnackuje tak je vsetko ok

anjelik87
autor
17. apr 2013

@katieg85 ale on mi nechce vobec zeleninu

josenka
17. apr 2013

@anjelik87 Dnes sa často stretávame 😉 , stolicu môže mať naozaj z tých príkrmov. Náš malý mal od 2. do 3. mesiaca pri plnom kojení zelenú stolicu, vyskúšala som všetky postupy z mamily, aby ťahal zadné mlieko, nič nepomohlo. Brucho ho nebolelo, priberal a potom to zrazu samo zmizlo.

katieg85
17. apr 2013

@anjelik87 tak mu tam skus dat viac zemiaku nez zeleninua vobec nedavat sol lebo potom to nechuti pre dieta

elfi1
17. apr 2013

ja by som mrazenu neodporucala. viem, ze su aj nazory, ze sa tomu nic nestane, ale vacsiu hodnotu ma urcite cerstva zelenina. za chvilu bude na trhu dostatok cerstvej a z domacich zdrojov.
deti maju radi sladku chut zeleniny - takze napr. pastrnak a ta mrkva urcite - treba tomu dat cas

andrejka1974
17. apr 2013

@elfi1 mne praveye odporuca lekarka skor mrazenu ako cerstvu, pokial si ju samozrejme nevypestujes doma na zahradke, pretoze ta je kontrolovana a ta na trhu moze obsahovat vela dusicnanov a tak ja davam mrazenu 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
17. apr 2013

moja tiez nechcela velmi cistu zeleninku, ale skus tam dat troska maska a uvidis, ako ti to bude papkat 🙂 🙂 🙂 🙂

elfi1
17. apr 2013

@andrejka1974 - ja viem a rozumiem, ale lekári moc nevedia o energetickej hodnote potraviny. ved su mnohi, ktori ti kludne odporucaju pouzivat mikrovlnku.... To ja teda v ziadnom pripade a dietatu uz vobec nie.
to je vec nazoru a kazdy sa v tomto rozhoduje sam za seba. urcite neodsudzujem ani nic podobne.
moj maly zas poje viac sladkosti ako je dobre. no ja som obcas rada, ze vobec da nieco do ust, lebo je slaby papkac 🙂

andrejka1974
17. apr 2013

@elfi1 kazde dieta je ine, moje deti su masove a najmladsi syn ten keby neboli sladkosti asi by neprezil 🙂 🙂 🙂 a starsia dcerka zasa nelubi sladke skoro vobec , taku sladucku krupicovu kasu si neda a povie je to fuj 🙂 🙂 🙂

anjelik87
autor
17. apr 2013

@katieg85 a zemiak je co ovocie? 😀 a ja som niekde nieco pisala ze mu solim? To by ma ani menapadlo

anjelik87
autor
17. apr 2013

@andrejka1974 dala som ani tak nechcel ☹

matozazzo
17. apr 2013

Kopirujem, co som pisala inde:
Juuuj, strasne si pokombinovala... urcite nekombinuj, my sme sli mrkvicka - po asi 4 dnoch k tomu zemiak, zase po dalsich 4-5 dnoch k tomu napr. brokolica, stale som k tomu, co mi uz papala, primiesala na zaciatok len trosicku, ked nechutilo, davala som dalej to co chcela, staci malo, ved kojis (alebo dokrmujes), zaludok si na to musi zvyknut. Ak tak radsej pockaj, taku kombinaciu je jasne, ze nedokaze poriadne stravit a preto ta stolica, a zelena nie je dobra...

katieg85
17. apr 2013

@anjelik87 vsetko co ti povieme ,tak povies ze si dala a aj tak nechce.aj mrazenu si dala????????

katieg85
17. apr 2013

@anjelik87 to musis skusat aj 10 razy a ne ty mu das raz,dieta to nechce a das hned konecnu ze to nechce

anjelik87
autor
17. apr 2013

@katieg85 nie mrazenu som nedala a ani nemam v plane. Dnes znova neuspech ☹

carodejnica
17. apr 2013

@anjelik87 ja som ti už odpovedala v inej diskusii, neboj sa, je to frustrujúce, ale treba vydržať, ja prikrmujem 2 mesiace a sme na tom tak ako ty, dcérku som mala rovnako a teraz by zjedla aj klince... okolo roka sa to zlepší neboj, len stále ponúkaj, ale nenúť...
A tu je to super napísané
www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=111

katieg85
17. apr 2013

@anjelik87 ta nehovor stale ze nechce ked si nevyskusala mrkva karotka je sladka a to maju iba mrazenu velke mrkvy su horke.a ked uz zacnes davat sladke ovocie ako banan tak duplon uz zeleninu nebude chciet.musis len skusat a skusat 🙂