Ako si predstavujete lekáreň budúcnosti?

ivana_drmax
17. máj 2016

Spomínam si, a nebolo to ani tak dávno, že pacientov od lekárnikov oddeľovalo sklo – páči sa mi, že dnes je to už osobnejšie a niektorých už poznám aj po mene. Navyše je dnes sortiment oveľa širší a medzi značkami si môžem pokojne vyberať aj sama. Nemôžem zabudnúť ani na našu internetovú lekáreň www.drmax.sk, kde mi vie pri online nákupe poradiť odborník prostredníctvom chatu. Kto vie, možnože v budúcnosti už s virtuálnym lekárnikom budeme komunikovať tvárou v tvár cez video. Ako si predstavujete lekárne v budúcnosti vy?

mummy01
17. máj 2016

@ivana_drmax ja urcite tak ze namiesto chemickych a zvacsa neucinnych a skodlivych liekov by sa predavali prirodne,ciste a ucinne pripravky a lekarnik by vedel 100% poradit.

marianna_11
17. máj 2016

@mummy01 velmi dobre si to napisala, take nieco som chcela ist pisat aj ja. Najviac by som si to priala aby sa namiesto tych hnusnych chemickych liekov vymysleli lieky ktore by boli cisto na prirodnej baze

erikaemkina
17. máj 2016

A hlavne žeby neboli tak drahé , aby nám poradili , prebehla dobrá komunikácia .. v prvom rade ako už je napísane nič škodlive

maryon1
17. máj 2016

Úplne najideálnejšie by bolo, keby sme už v budúcnosti nepotrebovali ani lekárne, ani lekárov, a boli by sme všetci zdraví.

Ale zatiaľ mi stačí:
presne ako píšeš, že nie je medzi zákazníkom a lekárnikom sklo. ako na pošte. či kvôli peniazom, bacilom alebo čomu, ale nepáči sa mi to. omnoho lepšie, ked človek normálne s lekárnikom komunikuje. z očí do očí, bez nejakej prekážky.

no a páči sa mi, keď vidím na sortiment, ktorý lekáreň ponúka. nieže okienko ako pre myš, najlepšie tri vedľa seba, a všetky lieky v sklade alebo na pár policiach za tými okienkami. niekedy sa mi stane, že aj pozabudnem, čo som vlastne všetko chcela kúpiť, prípadne ma napadne - keď tam tie škatuľky, fľaštičky, tuby vidím.

no a čo ešte: aby mali produkty skladom. také že toto nemáme, objednáme prídite si zajtra. ked sa jedná možno o nejaké nové špecifické lieky, nepoviem, ale pár blbých vitamínov by skladom lekáreň mať mala.

katka_drmax
17. máj 2016

Príroda má v otázke zdravia svoje miesto. A preto lekárne v dnešnej dobe ponúkajú široké portfólio produktov nevynímajúc aj tie prírodné. Stále tu majú miesto aj tie, do ktorých vývoja bola investovaná značná energia a ľudský potenciál celosvetovo uznávaných lekárov a lekárnikov, a ich účinok je spravidla testami potvrdený. (na Slovensku to garantuje ŠUKL). Veríme, že lekárnik s ktorým sa v lekráni stretávate Vám vždy poradí vybrať to, čo vám najlepšie pomôže a rovnako verím, že v budúcnosti vám bude lekárnik nablízku vžd,y keď ho budete potrebovať či už onlene alebo prostredníctvom telefónu. 🙂

matulikm
17. máj 2016

Aj keď u nás v meste je lekáreň Dr.Max častejšie nakupujem v internetovej lekárni. Veľa krát si spomeniem, že mi niečo treba, že mi niečo vypadlo z "domácej" lekárničky, tak šup do internetového obchodíku (teda ak nemám práve cestu do mesta aby som to kúpila). Aby som nezabudla, ak kupujem v kamennej predajni, samozrejme využívam svoju kartu Dr.Max 🙂 ale aby som prešla k tej internetovej lekárni, no...mala by sa troška zmeniť čakacia doba. Stane sa, že niečo potrebujem,(v mojom prípade dosť často) v kamennej to nie je, tak idem objednať a čakacia doba je fakt dlhá :-/ mrzí ma to, aj to, že odpoveď žiadna, keď napíšem, stále mi len príde mail, po zadaní objednávky, že sa ospravedlňujú, ale exedícia bude dlhšia ako zvyčajne... ale to stále...
Tak to jediné no je také nedoriešené. Inak, všetko super, stánka je super, priehľadná, super popisy, vysvetlenie...100 bodov 🙂 až na tú dobu dodania....

simca06022011
17. máj 2016

Lekareň budúcnosti je taká, kde sa nebude personál meniť ako na bežiacom páse, takže si bude človek toho svojho lekárnika poznať. Lekárni by dettto mal vedieť poradiť správny produkt, mal by mať možnosť predať všetko, nie len to "voľnopredajné", vedieť prečo nie každý produkt s rovnakou účinnou látkou je rovnaký a HLAVNE by mali mať v lekárni prehľad o produktoch, vedieť poradiť.. nie len vernostné karty rozdávať, ale aj skúsenosti zbierať s daním liekom 🙂 Niekedy keď vôjdem do lekárne cítim sa ako v čajovni/drogérie.. ale keď otvorím usta že potrebujem taký a taký šampón, alebo čaj na niečo konkrétne nie raz sa mi stalo, že som nekúpila nič.. lebo lekárnik/alebo to bol len predavač,ťažko povedať/ nevedel.... a potom sa teda vrátim domov a aj keď som chcela dať zarobiť nejakej lekárni v meste, skončím na internete :D ale miesto trávenia času tak ako potrebujem, musím študovať všetko čo má vedieť lekárnik 🙂

ivana_drmax
autor
17. máj 2016

@maryon1 Áno, aj mne sa páči, že si môžem tovar chytiť, vidieť jeho reálnu veľkosť a sama si môžem prečítať na čo je ten ktorý produkt vhodný. A to sme za sklom teda vôbec nevideli. 🙂

vonava007
17. máj 2016

@ivana_drmax mne by sa páčila taká lekáreň, ktorá by mi po nahodeni receptu cez pc u môjho lekára už nachystala celý balíček,ktorý mi predpísal lekár a nemusela by som chorá čakať v zástupe ľudí. Zvlášť s malými detickami by to neskutočne pomohlo🙂

kupcovci
17. máj 2016

Ja by som si priala aby lekaren buducnosti bola taka ze by sa za lieky vobec neplatilo vsetko by hradil stat a poistovne ale to je skor moja bujara fantazia takze aspon posnivam 🙂

majaxy
17. máj 2016

Nečítala som príspevky ale lekárnik v NZ na Bitúnkovej je top. Doporučí homeopatiká, lacnejšie lieky, skrátka čo je pre vás potrebné, a nie predražené, značky a tak...

mummy01
17. máj 2016

@marianna_11 oni uz existuju len na tych chemickych a toxickych sa lepsie robi biznis.
Taka super prirodna lekaren s odbornym personalom predavajuca overene prirodne produkty a kozmetiku.

karolin2
17. máj 2016

Mne by sa páčila taká lekáreň, ktorá by vyšla v ústrety každému, nie všetci majú na drahé lieky, je to smutné, naozaj fakt by bolo dobré, ako píšu baby predo mnou, aby lekárnici mali prehľad o produktoch, alebo mali systém, kde nahodia látky obsiahnuté v liekoch, a vyhodilo ten lacnejší, alebo najlepšie, čo prepláca poisťovňa. Usilujeme sa kupovať lieky na prírodnej báze, ale niektoré sú fakt drahé. Ja osobne som rada, že bývam na takom mieste, kde máme lekáreň, ktorá je nonstop otvorená.

ivana_drmax
autor
17. máj 2016

@majaxy To nás veľmi teší. Poznáš ho aj po mene? Že by dostal pochvalu? 🙂

matulikm
17. máj 2016

Ja pochválim lekáreň u nás v meste 🙂 sú tu TOP...milí, ochotní, usmievaví 🙂 čokoľvek sa opýtam, na všetko radi a s úsmevom odpovedia. Ak mám problém a chcem poradiť čo by bolo NAJ...vždy mi výjdu v ústrety, poradia..Ak poviem, že mi vypadávajú vlasy, nesnažia sa mi natlačiť tie najdrahšie výrobky, ale pýtajú sa ma...čo mi robí dobré, či chcem šampón, kondicioner, vlasovú vodičku....Naposledy, keď som povedala, že s ami robia fleky po sprchovaní, asi od vody, lekárnička sa ma ozaj pýtala na všetko..a nakoniec mi dala vzorky prípravkov ZADARMO, nech vyskúšam, či sú dobré, aby osm zbytočne nevyhadzovala peniaze za niečo čo mi nepomôže a možno aj zhorší...Proste skvelý prístup 🙂

mummy01
17. máj 2016

@katka_drmax ja napr.cestujem 50km do svojej oblubenej lekarne...no som cvok ale ja neznesiem pristup aky v lekarnach byva ze predat zakaznikovi hoci co ale hlavne to najdrahsie. Casto nevedia lekarnicky zakladne veci a tak radsej cestujem do lekarne kde viem ze tam svojej praci rozumeju a bavi ich.

katka_drmax
17. máj 2016

@mummy01 môžem ťa uistiť že cvok nie si 🙂 veľmi sa teším, že si si našla lekárnika, ktorému dôveruješ a si s ním spokojná 🙂

mummy01
17. máj 2016

@katka_drmax ale ano,som cvok náročny a viem to ale ked ma clovek chore dieta a kopu skusenosti tak za dobrym aj cestuje. A moja segra je este vacsi cvok lebo zije v zahranici a na slovensko cestuje so zoznamom toho co potrebuje prave z tejto nasej lekarne a inde proste nepojde.

cmulinko
17. máj 2016

Aj ta najmensia lekaren v najvacsom zapadakove na Slovensku je lepsia ako najspickovejsia lekaren v Irsku.Budte radi za to co mate,lebo my si mnohe lieky musime zabezpecit zo Slovenska.Ja neriesim pristup,ochotu,usmev,odbornost...to uz je len maly bonus k tomu,ze si obycajny liek na kasel pre deti mozem kupit bez problemov...a mnoho dalsie zakladne lieky ku ktorym sa tu nedostanem lebo jednoducho nie su na tunajsom trhu.

matulikm
17. máj 2016

@cmulinko My aj radi sme 🙂 ja sama za seba hovorím, že áno, som rada, že ak niečo potrebujem, nájdem to v lekárni 🙂 a ešte viac ma teší, že ak niečo ozaj potrebujem, tak mi vedia poradiť 🙂 Pre mňa je fakt dôležitá tak ako píšeš dostupnosť ale aj ten prístup 🙂 vždy sa rada vrátim niekam, kde mi ochotne poradia 🙂 naopak, nevrátim sa niekde kde ma odbijú bez toho aby mi poradili...Ale jasne, keby že som na tvojom mieste, isto by som neriešila prístup, ale to ako sa k danému lieku dostanem...

inka04
17. máj 2016

Prirodne a chemicke lieky v pomere 50 na 50 😉

tova
17. máj 2016

@vonava007 no neviem ci je to lekaren buducnosti. v usa je to zauzivane uz roky. U lekara alebo v nemocnici mam v zdravotnej karte zaznamenanu lekaren ktoru pouzivam. Kazdy si moze vybrat aku chce, a urcite lekarne su otvorene 24hod. stale takze vacsinou ludi si vybera tie. Lekar elekronicky odosle predpis do lekarne. Odidem od lekra do 10 min. mi pride SMS z lekrane ze lieky su nachystane, pridem k okienku (AUTOM) nevijdem ani von hlavne vyhodne ked mas male deti alebo clovek je chory, podaju cez okienko lieky, vysvetlia co je na co a ide sa domov. Kto chce moze pytat u dr. papierovy predpis a lietat s papierom do akejkolvek lekarne, a da sa aj cakat v rade. Kazdy ma na vyber, dokonca su v meste viacere lekarne ktore lieky dovazaju v ten isty den domov. Lekarne maju vitaminy a doplny volne dostupne, kazdy moze chytit precitat, lieky silnejsie na predpis maju za pultom ale da sa konzultovat precitat obal atd. Dokonca na kazdej krabicke s liekmi daju nalepku s menom, datumom, lekar, lekarne, tel, cisla, a dlhy letak s vedlajsimi ucinkami, na co sa like pouziva atd.

vonava007
17. máj 2016

@tova tak to odpadavam....sme tu uplne za opicami.

majaxy
17. máj 2016

@ivana_drmax ano, Voroš, je to lekárnik toooop

majaxy
17. máj 2016

Tuším tak sa volá,je perfektný

ivana_drmax
autor
17. máj 2016

@majaxy určite zajtra poviem kolegom. Veľmi sa tešíme. Máte aj vy nejakého obľúbeného lekárnika z Dr.Max lekárni?

aniko82
17. máj 2016

som lekarnicka, na tuto otazku sa pozeram z ineho uhlu pohladu..... lekarnici, kt stoja za tarou v lekarni, su odbornici, odbornici na lieky, absolvovali pomerne narocne 5rocne studium na vysokej skole, maju teda nejake vedomosti a nie su to len predavaci.... (zial v niektorych mensich lekarnach mozu byt vynimky.....) liek je liekom, pokial sa dostane v spravnom davkovani na spravnu diagnozu pre urciteho cloveka, ma vsak svoje neziaduce ucinky, preto ich vydaj musi byt kontrolovany - lekarnikom. lekarnik je posledny kontrolny bod... lekarnik by mal vediet poradit, zistit spravne davkovanie, interakcie liekov a potravy, interakcie liekov a volnopredajnych pripravkov, taketo informacie od lekara alebo automatu nedostanete.....to co je dobre pre susedu, pre mna s mojimi diagnozami vhodne mozno nie je......zial v dnesnom svete, ked chce kazdy vsetko a hlavne rychlo, zbytocne sa snazim toti vysvetlovat... sama robim vo velkej, frekventovanek lekarni na poliklinike- ku kazdemu sa snazime pristupovat podla akt. situacie, mamickuy s detmi volame vzdy dopredu, aby nemuseli vela cakat, ak ma niekto svoje stare lieky tak sa moze ponahlat, alevzdy sa snazime podat aspin zakladne info...nikomu nenutime drahe doplnky, hladame vdy za rozumnu cenu...lekaren buducnosti v mojich ociach - aby neslo len o zakaznicke karty a zisky velkym sietovkam, aby boli lieky dostupne (teraz straasne vela vypadkov) a aby si ludia troska vazili aj nasu snahu......

brnka
17. máj 2016

@aniko82 presne toto ocakavam aj ja - aby mi vedeli v lekarni poradit, upozornili na neziaduce ucinky a interakcie s jedlom / napojmi. Takto to bolo v lekarnach kedysi..... no dnes sa niektorym tazi aj davkovanie liekov napisat 😠

jabucko
18. máj 2016

Tak ako to.bolo kedysi davno..clovek sa mohol na lekarnika obratit a zarucene dostal spravny liek. V dnesnej dobe sa vsak stretam s tym, ze lekarnik/labkrant je len predajca. A pacient ma vediet, co vmastne v lekarni hlada. Samozrejme, cest vynimkam. 🙂

ivana_drmax
autor
18. máj 2016

Milá @aniko82 , veľmi pekne ti ďakujem za veľmi zaujímavý názor, navyše od odborníčky z oblasti farmácie, my ako aj odborníci z lekární Dr.Max, zdieľame podobný názor a teda, že lekárnik ako posledný kontrolný bod, by mal byť zárukou starostlivosti, odbornosti a v neposlednom rade i ľudskosti. Pokiaľ ide o budúcnosť lekární, plne podporujeme zlepšenie dostupnosti liekov, aktuálne napríklad cez projekt Nedostupné lieky so Slovenskou lekárnickou komorou, ale uvítame aj zmeny v legislatíve. Pokiaľ ide o vernostné či zákaznícke karty, nemajú ich len veľké siete lekární – každopádne, ak je takáto služba v prospech pacienta, dávajú z nášho pohľadu zmysel, vlastníctvo karty je však tiež dobrovoľnou voľbou.