Ako si predstavujete budúcnosť vášho dieťatka?

miriam_nutrilon
Moderátor
29. mar 2016

Mamičky predstavujete si budúcnosť Vášho dieťatka? Čím asi bude?

janinah
29. mar 2016

Ak bude dobrým a múdrym človekom a bude mať hocaké povolanie,ktoré ho urobí šťastným,tak budem aj ja spokojná🙂 A život ma naučil nič si nepredstavovať,neplánovať,aj tak je to potom všetko úplne inak 🙂

tyelde
29. mar 2016

Nic take si nepredstavujem, nechcem dopadnut ako moji rodicia co maju potrebu sa so mnou hadat kvoli kazdemu kroku co spravim, lebo som si dovolila mat inu predstavu o mojej budúcnosti ako mali oni...

koniarova
29. mar 2016

Prepáč, ale divná otázka.

janettan
29. mar 2016

ja len dúfam, že obe detičky budú hlavne zdravé, to by bola pre mňa tá najkrajšia budúcnosť

horana
29. mar 2016

Aj o mne mali rodicia az zbytocne moc predstav, a to este nielen povolania ale aj zalub, vsetko prechadzalo cez ich sito, ci to moze byt. Najhorsie co sa da urobit. Dufam ze sa mi podari toho vyvarovat.
Dieta treba pozorovat a podporovat, ale nie ako v reklame na umele mlieko ze Janicko co trieska do hrncekov bude hudobnik a Magdalenka, ktora rozhadzuje rucicakmi v koliske bude dirigentka. To su hluposti. Este ze tam nie je ze Petrik ktory sa pokusa v dobrej viere a zaujme pomahat cistit WC bude upratovac, to by uz tak dobre nevyznelo 😀 obrazok ako v dospelosti tlaci upratovaci vozicek, nechcem povedat o Adelke ktora si dala dole plienocku a jej polotuhy obsah cez mreze postielky rozotreba na stene - ta bude isto maliarka 😅 Nachytat na taku reklamu sa snad daju len rodicia s nizsim IQ, ostatnych tieto asociacie skor vyrusia, polezu im na nervy.

A na otazku ako si predstavujem buducnost svojho dietata odpovedam: ze bude zit v mierovom svete. Nie je to zdaleka taka samozrejmost, ako v tejto kratkej bezvojnovej pauze v akej sa teraz historicky nachadzane v tomto kusku sveta, mohlo zdat.

mimla
29. mar 2016

Mám len jednu predstavu. že z mojich synov vychovám slušných ľudí. Inak je to na nich.

bubbles
29. mar 2016

Baby, trošku nadhľadu.. 🙂 Moja vyzerá, že bude horolezec/fitneska, kuchár ochutnávač, alebo ešte kamionista 🙂 🙂 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@janinah Dobry den, Janinah, suhlasim s Vami, krasne ste to vystihli 🙂 Prajem vam pekny den!

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@janettan Dobry den, Janettan, presne tak, ako pisete, zdravie je to najdolezitejsie. Prajem Vam aj vasim drobcom hlavne vela zdravia a veselych dni! 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@mimla Dobry den, Mimla, mate pravdu, slusnost je uz v tejto dobe vzacnost a pri tom je taka dolezita! Casto citim jej deficit v nasej sposlocnosti, ale naivne verim, ze sa to casom zmeni, aj vdaka takym mamickam ako ste vy 🙂 Prajem vam pekny den! 🙂

mimikas
29. mar 2016

Z mojho bude minimalne politik, ten ukeca aj hlucheho a nic k veci nepovie 😀 😀 😀 😀 . Ale v podstate to je jedno, hlavne nech je stastny a najde si nieho s kym sa budu milovat 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@mimikas Dobry den, Mimikas, tak to mate doma asi veselo, vsak? 🙂 Krasne ste to napisali, hlavne nech je stastny a milovany 🙂

lyrrya
29. mar 2016

Moj syn tvrdi,ze bude ako tatino 😉 ma 4r a nech sa rozhodne akokolvek, budem rada. Hlavne nech je zdravy a spokojny

sense
29. mar 2016

Nepredstavujem si...nech je cim chce ak ju to bude naplnat, a dufam ze ju to aj uzivi a bude to slusne povolenie...ale tajne dufam ze nech nie je kucharka...

zuzankasm
29. mar 2016

Zelam si prenu len aby bola stastna,zdrava a mala milujucu rodinu. Jasne,bola by som pysna na pani doktorku,ale aj ked bude kadernicka,alebo cokolvek....A nech moze zit v mieri,spokojne,aby nezazila vojnu,ci bolest a trapenie.

jana_eyre
29. mar 2016

Nech su moje deti cimkolvek, ja len mozem dufat, ze budu stastne, zdrave, mudre, tolerantne, liberalne a budu mat stastie na spravnych ludi okolo.. Nic ine si neprajem..

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@sense Dobry den mila Sense, to je najdolezitejsie, suhlasim s Vami, nech ju bude praca hlavne naplnat, nech sa v nej najde a pravdaze aj ta prakticka cast je podstatna, nech ju uzivi a vdaka peniazkom, ktore jej praca prinesie, nech moze rozvijat svoje talenty a venovat sa svojim zalubam 🙂 Prajem vam pekny den!

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@zuzankasm Dobry den Zuzankasm, dakujem za vas prispevok do nasej temy. Napisali ste to naozaj krasne a trefne. Aj ja verim, ze nase deti a buduce generacie nezaziju vojnu, bolest a utrpenie s tym suvisiace. Ked sledujeme, co sa deje okolo nas, tak vidime, ze mier a pokoj su velmi krehke, o to viac si ich vazim a dufam, ze nase deti zaziju len stastne chvile. Prajem vam pekny den!

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@jana_eyre Dobry den, som rada, ze ste sa zapojili do nasej temy a verim, ze sa vam vyplni vsetko, co si pre svoje deti prajete, zelam vam to! Majte sa pekne! 🙂

matricia
29. mar 2016

Predstavujem si, ze budu stastni a zdravi, a ze budu robit to, co ich bude bavit.

dadka_bb
29. mar 2016

moj muzik z nej chce mat bojoveho pilota 😀 jeho nesplneny sen.. dufam ze bude hoci aj predavacka za pokladnou, len boze chran nie bojovy piloooooooooooooooooot

maryon1
29. mar 2016

Obom svojim dcéram prajem, aby boli v živote šťastné.

Ak to šťastie bude mať podobu, že z nich budú maminy hoc aj piatich detí, s milujúcim manželom, budem šťastná aj ja.

Ak im šťastie v živote prinesie cestovanie/spoznávanie nových krajín, budovanie kariéry... tak to budem rešpektovať, a tešiť sa s nimi, že našli v živote to, čo ich baví.

Mladšia dcérka je ešte príliš malá, aby sa rozhodovala nad tým, čím bude - tá staršia mení rozhodnutia každú chvíľu - jeden deň bude sestrička, lekárka, na ten druhý učiteľka... 😵 😵 😵 uvidíme, či sa niektoré z týchto detských snov v budúcnosti splnia.

natalym
29. mar 2016

Ja by som chcela aby neurobili tie isté chyby ako ja.

fuska
29. mar 2016

Ja si zelam, aby boli moje deti zdrave, aby sa dozili pekneho veku bez toho, aby ich postihlo nejake nestastie (vojna, nedostatok vody, strata partnera, deti), aby boli stastni a spokojni so svojim zivotom, aby si nasli dobrych zivotnych partnerov opacneho pohlavia 🙂 , na ktorych sa budu moct spolahnut a aby mali krasne zdrave deticky, ktorych sa dozijem aj ja v nejakom normalnom veku. Nech su spokojni so svojimi vedomostami a schopnostami, aby mali pracu, ktora ich bavi, kde si zarobia na slusny zivot a strechu nad hlavou, kde budu mat dobry kolektiv. Aby to boli slusni a dobri ludia.

Inak, "vysnivana" profesia sa meni. Moja mama hovorila, ze ked bola mala, dievcata snivali o tom, ze si najdu masiarov. 😀 Ti vtedy zarobili najlepsie. Neskor to boli lekari, teraz su to mozno informatici. Ale v rodine nam chyba dobry ekonom a lekar. 😀 Zatial to vyzera na vsetky mozne profesie sveta, tento rok je top profesia "smetiar". 😀

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@fuska Dobry den mila Fuska, to ste napisali velmi pekne, vystihli ste to najdolezitejsie v zivote. Verim a drzim vam palceky, aby sa vsetko uskutocnilo podla vasich predstav alebo aspon, aby sa to k nim co najviac priblizilo! 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@maryon1 Dobry den mila Maryon, ja sa k vasmu prianiu vasim dcerkam pripajam a prajem vam, aby sa splnil a obe boli stastne! 🙂

anka2103
29. mar 2016

Nech su cimkolvek,hlavne nech su slusnymi ludmi 😍

bubinko1506
29. mar 2016

pre svoje deti si prajem, nech su zdrave. po nicom inom netuzim, len aby uz boli tu medzi nami a boli obe zdrave. a ci budu v buducnosti pravnici, ekonomovia, informatici, alebo remeselnici, je mi uplne jedno.
hlavne je, aby z nich vyrastli slusni ludia, aby cely zivot boli zdrave.

lauricka
29. mar 2016

V dnesnej dobe by mal byt clovek rad, ze zije v mieri, ma strechu nad hlavou a ma co jest. Lebo je prilis vela ludi na svete, ktori nemaju ani to. Zivotne prostredie nicime rychlostou blesku, sme netolerantni, agresivni, bezcitni, zacinaju prerazat extremisti. Korporacie su nenazrane, bohaci chcu byt este bohatsi, nikto nie je ochotny brat na nic ohlad. Mnohi si tu ani neuvedomuju, ako rychlo sa moze vsetko zvrtnut aj tu. Takze si predstavujem, ze budu zit spokojny zivot. Ze budu moct vobec zit, ze budu moct zit v zdravi, ze budu moct zit v mieri. Snad. A to mi staci. Nepotrebujem vela, nemam dalsie naroky. Aj toto su mozno do buducna naroky vysoke.

bonaqa2013
29. mar 2016

Ono je to tak, dnes ak mladý človek skončí školu - aj tak skončí za pásom v automobilke... ak má lepšie konexie - tak na ministerstve. To je úplne jedno akú školu skončí....