Kdy vaše miminko spalo celou noc?

lidka_hipp
17. feb 2016

Podle mě je to pro každou maminku zásadní okamžik 😀 Vzpomínáte si, kdy vaše miminko poprvé spalo úúúplně celou noc? Jaké to bylo? Dokázaly jste usnout nebo jste ho raději chodily kontrolovat? Já jsem měla velké štěstí, že Anička milovala spánek stejně jako já. Takže spala opravdu dobře, teda i díky mlíčku HiPP Combiotik 😉 a já mohla odpočívat, ale vím, že hodně maminek má doma malé nespavce, kteří se budí i několikrát za noc...

tomaskova
17. feb 2016

No to je otazka, pri korej sa vzdy usmejem.Sice bude mat dcerka dva roky, nevieme co je prespata cela noc.ako babatko mala velmi nekludny spanok.pripisujem to aj traumatizujucemu porodu, ktory sme zazili a bolestiam bruska ktore nas dlho sprevadzali.teraz je to chvalabohu prec ale kedze sme velki jedaci, stale papame plnu flasu mliecka za noc.skusali sme oducat ale kym sa nenapapala, stale nam nieco rozpravala a behala po izbe az kym nedostala flasku.stale sme na umelom mlieku, ktore jej chuti a dokial jej chuti budem jej ho stale kupovat lebo su v nom vitaminy a mineraly, narozdiel od kravskeho, ktore je uz vacsinou len voda.

nikenzi
17. feb 2016

Nooo stale 😀 obcas sa sice zamrvi ale hned zaspi taze pohodicka. Ja mam idealne bejby 🙂 Neplace, spinka jak treba, papa tak zeby zjedol aj mna 😀 No spokojnost 🙂

evittam
17. feb 2016

@lidka_hipp Obe moje deti prespali celú noc cca od 5.mesiaca. 😉 🙂 Plne dojčené + dcéra dokrmovaná.

angie19
17. feb 2016

Nas maly ma len 4 mesiace, takze cela noc nehrozi, ale spi 12h s jednou prestavkou 🙂 - na papanie, urcite aj vdaka mliecku hipp♥

waity888
17. feb 2016

Ja som ten pocit už zažila a ráno som bola v šoku, že koľko je hodín. Takže som si super pospala 😀 O pár dní sa to pokazilo a momentálne sme asi kvôli zúbkom aj 10-15 krát za noc hore... Ale ono sa to opäť upraví..nie je nad to dobre sa vyspať, maminka je ráno oddýchnutá, usmiata...bábätko spokojné 🙂

ewellin9
17. feb 2016

Natálka má 13 mesiacov a neviem čo je to prespatá celá noc,,,keď sa zobudí 2-3 krát, tak to je pre mňa dobrá noc. Stále sa upokojujem tým, že raz sa dočkám a ona z toho vyrastie 😀

aluxka
17. feb 2016

Staršia dcérka prespala celú noc už keď mala 2 mesiace až som sa doktorky pýtala či je to ok a nemám ju budiť na jedenie. Tá mi povedala, že malá je spokoná a nech sa teším, že čo by zato iné maminy dali. Teraz má 5 rokov a stále prespí celú noc, budí sa len ak musí ísť na wc čo ale nebýva často. Zato ale mladšia dcérka ešte teraz za mnou chodí spinkať 🙂 Budievala sa dosť často v noci sme bývali aj 2 hodiny hore. Teraz má 2 roky zaspí sama no ráno ju mám vždy vedľa seba 🙂 Ale neberiem to tragicky, som rada že ma chce cítiť a myslím, že keď vyrastie ešte mi to bude chýbať 🙂

andje
17. feb 2016

Nasa starsia ma 3,5 roka a na prespatu noc este stale cakam 🙂

ejuska79
17. feb 2016

po odstavení od kojenia t.j. 3 roky 1 mesiac... no len zas teraz ho davam cikat, takze si davam budik v noci zas na tuto cinnosť 😀 😀

ciusinka
17. feb 2016

Moj syn mal v januari rok a este sme sa prespatej noci nedockali 😀Jeho rekord bol zatial 7,5 hodiny,ale aj to sa mu podarilo len raz 😀Parkrat sa mu podarilo prespat 6 hodin vkuse,ale vacsinou ho kojim v noci tak po 3 hodinach..Ale nastastie v noci nikdy neplace,len sa zacne mrvit,cucat si palec,ja sa zobudim na mlaskanie 😀Vezmem si ho,nakojim,ulozim a spi dalej,resp.on pocas toho celeho spi,ani oci neotvori 🙂

maryon1
17. feb 2016

No o celej prespatej noci snívam už vyše dvoch rokov 😀 😀 😀
dcérka je nespavec od malička, v noci sa budí na moje mliečko, ešte ju dojčím - aj keď sme už skúsili aj UM, no a cez deň tiež veľa toho nenaspí... Neviem, odkiaľ berie toľko energie na to svoje šantenie. Jej by ten spánok asi nechýbal vôbec. Na rozdiel odo mňa. 😒

foolie
17. feb 2016

Nas drobec spinka celu noc od 2,5 mesiaca. Papame umele mliecko lebo sa nam podarilo kojit iba prvy mesiac a potom to uz zial neslo. Takze to pripisujem umelemu mliecku ktore je sytejsie.

bleee
17. feb 2016

Syn bol dojčený, dcérka na UM. Obaja prespali celú noc až keď mali 13 mesiacov. Syn sa budil na dojčenie čato, dcérka na UM od narodenia len 2x za noc. Celú noc ale prespali v prekvapujúco rovnakom veku 🙂

elje
17. feb 2016

Predvcerom... ako 22-mesacna 🙂

kupcovci
17. feb 2016

Prvirodeny kubko prespal celu noc uz ako 6mesacny.pri nladsej zuzke kt.ma 9mesiacov som sa do teraz nedockala.

dadka_bb
17. feb 2016

Moja ma cerstvy rocik,a budi sa 5x za noc. Moja odpoved je teda, zatial o tom snivam 😅

nanulik
17. feb 2016

moj prespal celu noc, ked uz nebol miminko

tortelinka
17. feb 2016

u nás okolo roka, keď sme zrušili vodu 🙂

uzlik1
17. feb 2016

Moja zacala spat celu noc asi od 14 mesiacika,ked som ju odstavila zo zdravotnych dovodov od kojenia.Trvalo to sice tyzden,ale mne to staci!o.Pokial jej nejdu zubky,tak prespi celu noc.Ale ked idu zubky tak sme hore aj 29 krat.Je to zlaticko a uzivam si to.Mam doma este 11 rocneho zacinajuceho pubertiaka a ked som ostala tehotna s dcerkou spaval na striedacku raz so mnou a raz s manzelom.Nebanujeme.Nevyspany sme boli,lebo som sa bala aby ma nekopol,ale uzivala som si to,lebo viem ze to trvat dlho nebude.Aj ked som v noci dokopana,pre mna je to krasa.Dlho to trvat uz nebude.Ale pre mna je to najkrajsie co moze byt,citit ze su na mne zavisli. 😁

martina374
17. feb 2016

@lidka_hipp My budeme mat skoro rok a pol a vzdy sa v noci budí. Raz je to 3x za noc inokedy raz a niekedy je v noci hore aj hodinu lebo nemoze zaspat. Dávam jej v noci uz iba caj. Ale neviem cim to je ze sa tak budí. Co by mohlo pomoct aby prespalo celu noc?

bobsent
17. feb 2016

ha-ha. 5 rokov a ešte ma tak 1-2x,ak je horšie aj viackrát zobudí. do roka a pol každú hodinu. či bol kojený, či na UM, či boli kaše alebo pevná strava, všetko jedno.že je UM sýtejšie beriem ako povery.
Ono je to skôr o nervovej sústave ako o strave...

siska53
17. feb 2016

@lidka_hipp starsi vedel prespat celu noc od 3.m.,zobudil sa tak raz za 3-4tyzdne, nasledne v obdobi separacnej uzkosti sa zobudil aj 2x do tyzdna.
Dcerka vedela prespat celu noc este ako uplne minibabo, kedze slabsie priberala,tak som ju musela aj budit. Teda..ked nemala kolikovu noc.
Cize prvu noc,co prespala celu,sme mali este pocas jej prveho mesiaca. Potom sa zvykla tak 3-4x do tyzdna raz za noc zobudit a od roka ju uz prespi celu (na rozdiel odo mna kedze ja beham na wc a pri tej prilezitosti ich vzdy skontrolujem).

Moji teda boli ohladuplni a ked spali v noci oni,spala som.aj ja.

kuceravasue12
17. feb 2016

@lidka_hipp Malá spávala do narodenia v noci od 4 do 6 hodín. Prvý rekord 10 hodín prišiel keď mala pol roka. Ja som už bola dávno hore ale nič som nevedela robiť, len som za ňou chodila a sledovala či sa jej dvíha hruď či dýcha, dávala som jej ruku k ústam aby som cítila jej dych, bála som sa, že niečo nie je v poriadku. Keď sa zobudila volala som komu sa dalo, že malá spala 10hod vkuse. Od vtedy to už bolo bežne, niekedy spala aj 14 hod.

dobromila1111
17. feb 2016

@lidka_hipp náš prvý drobec prespal celú noc po 6t, druhý po 2m. Momentálne spia celú noc obaja, tak sme aj my stari v pohode 😀

mirkaaa80
17. feb 2016

@lidka_hipp asi tak v 2 rokoch 🙂

mirkaaa80
17. feb 2016

@bobsent tak vidim ze nielen ja mam take " nespave" dieta. Uz som sa zlakla, vsetky pisu ako im tie babatka spia....

spuntikmathiasko
17. feb 2016

Prvy krat prespal noc ked mal 2,5 roka a spava v noci od 3,5 roka. Dcera ma 15mesiacov a este noc neprespala.

trudy1717
17. feb 2016

No moja malicka ma uz 1.2 mesiace a stale nic cakam tesim sa kedy to konecne uz pride. Najhorsie natom vsetkom je to ze od kedy nam idu stolicky vkuse place v noci a drzi ma za ruku. Dufam ze to cim skor prejde 😊

tenerifka
17. feb 2016

Vsetky 3 deti v 3 mesiacoch, ale v tom veku uz neboli kojene....