Nástup do škôlky

miriam_nutrilon
Moderátor
27. feb 2018

Mamičky, ako ste zvládli nástup do škôlky svojho dieťaťa? Ako dbáte na výživu, aby ste predišli ochoreniu u svojho batoľaťa?

joja101
27. feb 2018

no treba pocitat s tym, ze ak ti dieta nastupi do skolky, je obrovska pravdepodobnost, ze bude bohuzial aj castejsie chore. ci sa ti batola podari ochranit,... treba dostatok vitaminov a mozno nieco na prevenciu

petrofka
27. feb 2018

Ja by som zacala probiotikami..

evittam
27. feb 2018

Pestrá a vyvážená strava, vit.C a v zimnych mesiacoch D. Inak nic. Syn bol naposledy chory ked mal polroka a dcérka este vobec. Teda az na kiahne, ktoré doniesol az v prvom ročníku-obaja zvládli perfektne.

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

Mamičky, ďakujem vám za vaše doterajšie príspevky do našej témy a teším sa na ďalšie 🙂 Zatiaľ si môžte prečítať náš článok k téme: https://goo.gl/FoQtmv

misa2704
27. feb 2018

@miriam_nutrilon za mňa jednoznačne propolis. Syn od polroka vkuse sopliky kasel, kazdy druhy mesiac sme boli u lekarky. Nasadili sme vodný propolis 15% každý deň a môžem povedať, že je to úžasný všeliek. Odkedy sme ho nasadili tak sa synček drží 🙏

1321987
27. feb 2018

@misa2704 poprosim názov lieku ďakujem

misa2704
27. feb 2018

@1321987 poslem vám do IP odkaz

girlie_konik
27. feb 2018

@misa2704 aj ja,dakujem. Akurat mam zase doma oboch soplivych :(

misa2704
27. feb 2018

@girlie_konik posielam IP 🙂

marecek1
27. feb 2018

Naša trojročná dcérka začala škôlku navštevovať len nedávno - doma máme ešte 11mesačnú dcérku, obávali/aj obávame sa trochu zvýšenej chorobnosti u oboch - zatiaľ sme nástup do škôlky zvládli celkom fajn, čo sa chorôb týka, je to však ešte krátky čas na hodnotenie. Snažíme sa podporovať imunitu našich detí tým, že im do stravy zaraďujeme veľa ovocia, zeleniny, v prípade, že sa v škole alebo škôlke vyskytne vo zvýšenej miere chrípka, ako tomu bolo nedávno, doplníme probiotiká, céčko... pred časom som prestala dojčiť, tak malej kupujeme kvalitné umelé mliečko, dúfame, že aj to jej pomáha pri budovaní jej imunitného systému.

1321987
27. feb 2018

Aké probiotiká? Veď to je keď ma dieťa antibiotiká sa dávajú nie

miriam_nutrilon
autorModerátor
27. feb 2018

@marecek1 Dakujem vam, ze ste prispeli do nasej temy a podelili sa o svoju skusenost. Drzim vam palceky, aby vase ratolesti boli nadalej zdrave a spokojne! Podla toho, co pisete, urcite aj budu, kedze im davate same prospesne veci pre ich imunitu! 🙂

nancy666
28. feb 2018

Tak nedá mi nepovedať. Naša chodí do škôlky už 13 mesiacov. A to už do druhej škôlky. Chorobnosť sa nezvýšila ale že vôbec. Skôr vždy ochorela v tých detských kutikoch a podobne. My dávame nutrilon stále, d vitamín, imunoglukan a multivitaminovy sirup z rakúska. Ešte ja som na ňom vyrastala. Treba chodiť denne von, umývať si ruky poriadne a nieje dôvod zvýšenej chorobnosti ani v škôlke. Samozrejme občas soplíky priesvitné neriešim. Netreba pri zakaslani hneď ostávať týždeň preventívne doma zavretý. Kým neni teplota vždy sme vonku aj v škôlke. Toľko môj názor. Skolka neznamená kumulovana choroba ;)

zuzanka.zuzu
28. feb 2018

@misa2704 aj ja poprosím do IP 🙏 ďakujem 🙂

mija51
1. mar 2018

@misa2704 aj ja poprosím, ďakujem

siska1313
1. mar 2018

@misa2704 môžem aj ja poprosiť názov lieku? Ďakujem😉

katka1416
1. mar 2018

Ja davam dcere vitamin D a papa ovocie a zeleninu a zatial vymeskala dokopy 3 tyzdne 😉 chodi prvý rok do škôlky

miriam_nutrilon
autorModerátor
1. mar 2018

@katka1416 Dakujem vam, ze ste sa zapojili do nasej temy. Drzim vam palceky, aby vasa princezna bola nadalej zdrava, pripadne, ked aj nieco male chyti, tak sa z toho ryhlo uzdravila!

maskotka812
1. mar 2018

Veľa ovocia, zeleniny a čistá voda, moja dcérka si nosí svoju desiatu. Obed vždy tepla polievka a po obede hra na čerstvom vzduchu. Dostatok spánku a veľa lásky od rodičov.

bimbambim
1. mar 2018

@1321987 ano davaju ale napriklad my davame raz za tri mesiace probiotika aj napriek tomu , ze nie su chory a neberu atb. 🙂

gyurusiova
1. mar 2018

Ja som dávala malému imunoglukan a kalobu. Nezaberal vôbec, zbytočne vyhodené peniaze. Chorý bol skoro stále. Teraz sme prešli na hliváček a poklopem aj keď je chrípková epidémia nič mu nie je, ak nepočítam občasné soplíky keď prídeme zo zimy dnu.

miriam_nutrilon
autorModerátor
1. mar 2018

@maskotka812 To ste napisali vystizne a velmi pekne 🙂

lenakiss
1. mar 2018

@misa2704 aj ja by som poprosila názov

ajjaella
1. mar 2018

@gyurusiova
Ja to dcere davam tiez, kalobu aj imunoglukan a vsetci v rodine boli chory okrem nej😉

maskotka812
1. mar 2018

@miriam_nutrilon ďakujem, snažíme sa dať deťom také detstvo ako sme mali mi. V dnešnej dobe je to náročné, ale ani naše maminky to nemali ľahké.

1321987
1. mar 2018

@gyurusiova Dobry deň. a kde kupujete cez net máte foto prosím ako dlho ho berete? Ďakujem

ajjaella
1. mar 2018

@1321987 Imunoglukan kupujem v lekarni. Dcera ho brala 3mes.a este som jej dokupila to mensie balenie.

gyurusiova
2. mar 2018

@ajjaella Mne kaloba ani imunoglukan nezabral, jedine hliváček.

gyurusiova
2. mar 2018

@1321987 Dobrý deň, dá sa kúpiť v lekárni, niekedy iba na objednávku. Majú dva druhy hruškový a višňový. Berie to asi druhý mesiac, len po otvorení to treba držať v chladničke.