Akú kúpiť autosedačku po vajíčku 9-18kg alebo 9-36kg?

henaha
15. aug 2010

Neviem sa rozhodnut, ci kupit do 18kg alebo hned uz do 36kg...viem, ze do 18kg su bezpecnejsie, ale preco by vyrabali aj 9-36kg, keby neboli bezpecne? Poprosim skusene maminy o svoj nazor, ci skusenost 🙂

atrami
15. aug 2010

Tie od 9-36 kg. Sú robené na princípe, že odoberáš jednotlivé časti a prakticky rastie s dieťaťom. Nakoniec ostane len sedák pre väčšie deti. Ja by som si osobne vybrala od 9-36 kg. Treba zobrať dieťa so sebou a vyskúšať.

julibety
15. aug 2010

Ja by som do 36kg nekupovala z dovodu, ze dieta ti casto v autosedacke zaspi, a potom je v nej skcene, lebo tie do 36kg sa nedaju az tak polohovat. Tiez som teraz riesila tuto dilemu, a kupila som autosedacku 9-25kg, ta sa dat do spacej polohy, mala sa v nej citi velmi pohodlne, a ked z nej vyrastie bude jej stacit podsedak, ten sa da kupit za par euro

pink_lady
15. aug 2010

no, my mame 9-25 🙂 a ked som ju chcela pozicat susedom co sli do chorvatska a nemali sedacku, ich syn ma 5 rokov a cca 17kg tak sa do nej nezmestil ani po vybrani vsetkych časti co sa dali...na vysku ano ale bol v nej natlaceny na sirku ( a to je kost a koza). takze radsej by som poradila 9-18 a potom tie co su od 18 su trosku sirsie alebo staci potom uz podsedak ...este ma napadlo ked som pozerala sedacky a tie co boli do 36 tusim neboli polohovatelne, co pokial ma tvoja mala 10 mesiacov to nie je vhodne, predpokladam ze este spava obcas v sedacke...ta nasa ma 4 polohy, da sa urobit ako vajco a i v tej polohe ked maly zaspi tak trpnem aby sa nezadusil ked mu pada hlavka

miracko
15. aug 2010

My sme prechadzali na 9-36 ale tiez mame také co sa daju nastavit a postupne rozobrat
Je to len moj nazor ale podla mna zbytocne vyhodené peniaze, pretoze z 9 na 18 sa dostanete raz dva a za chvilu aj tak budes kupovat 9 -36

fem
15. aug 2010

@henaha
tie 9-18 kg su prisposobene mensiemu telicku a hlavne chrania hlavicku, v podstate sa dietatko v nich"neutopi", ak je sedacka prilis velka a siroka, tak aj bocna ochrana hlavicky straca zmysel pri mensom dietatku...takze ja som za 9-18 ...okrem bocnej ochrany a celkovej bezpecnosti, u nas rozhodovalo pohodlie, poloha na spinkanie a kvalita potahu, pretoze babo sa musi citit aj pohodlne...cize tie mensie deticky podla mna este nutne potrebuju ovela lepsiu ochranu hlavicku, kedze aj malicke trhnutie im moze sposobit problemy... a co sa tyka tej druhej sedacky neviem ci v podstate usetris...lebo sedak je len doplnenim vysky dietata , aby sa mohlo pripnut uz pasom auta...relativne vsetky znacky sedakov su uz porovnatelne , co sa tyka bezpecnosti, takze sedak snad sa da kupit aj lacnejsi

latvia
15. aug 2010

ja mam 9-36, je polohovatelna a maly sa v nej netopi 😉

heni79
15. aug 2010

Ahoj. My sme vajíčko ani nemali, hneď sme kúpili sedačku 0 - 18kg, samozrejme so zmenšovačou vložkou pre novorodencov. Myslím si, že nám vydrží iba tak do 2 - 2,5 roka, no na druhej strane je polohovateľná, takže v nej malá môže pohodlne spať. A je tam istená bezpečnejšie. Ak by som bola chcela vajíčko, tak by som iste neskôr kupovala rozmer 9-18kg. Tá vôľa 9-36 sa mi zdá až príliš veľká. Menšie dieťa v nej podľa mňa nie je natoľko istené. Teda aspoň na pohľad to na mňa tak pôsobí (porovnávala som iba vizuálne 😀 ). Áno, je to síce praktické, že ju môžeš postupne "rozoberať", no predpokladám, že aj tak bude konečný výsledok vždy rovnaký. Ak nebudeš mať ďalšie deti, tak autosedačku, ktorú už nebudeš potrebovať, predáš (bez ohľadu na jej rozmer). Čiže ekonomické hľadisko aj tak napokon nehrá až takú dôležitú rolu. A čo sa týka bezpečnosti, iste musia byť bezpečné obe. Inak by sa nemohli vyrábať. Avšak existujú aj testy porovnania bezpečnosti jednotlivých autosedačiek, môžeš skúsiť pozrieť aj tie. Alebo môžeš skúsiť to, čo ti tu už radili aj iné. Jednoducho vziať dieťa do predajne a jednotlivé modely vyskúšať. 🙂

babulina
15. aug 2010

urcite 9 -18kg

janka1874
15. aug 2010

ja som mala pri prvej 9-36lg a predala som lebo keď v nej zaspala do sa nedalo na do pozerať ako jej kvecla hlava dole a polohovateľná akože bola ale nie na sedadle v aute a teraz mám 9-25kg a v nej je jej super

anjelicek26
15. aug 2010

Saska zo sedacky 9-18 vyrastla len teraz a to ma styri roky - a vyrastla len preto, lebo sa mi tam uz nenarve v overali - na sirku pasov - inak by tam mohla sediet este pekne dlho. Kupili sme teraz 15-36 kg - polohovatelnu - aj hlavicka, aj chrbatik, je uzasna, Saska v nej pekne spinka, ked ideme dlhsiu trasu.

juliagregor
15. aug 2010

9-18 kg, lepšie polohovanie.... starší má 4 roky a stále je dobrá...väčšie dieťa môže byť aj v kolmejšej polohe, ale tie malé deti, ked zaspinkajú, tak hlavena im padá dopredu a je to až nebezpečné, ked sa sedačka nedá dobre polohovať...

markiza
15. aug 2010

9-18 kg a potom 15-36 kg

evickapooh
15. aug 2010

jednoznacne do 18 kg-polohovatelne nskolko vacsina sedaciek do 36kg nie su polohovatelne alebo len mierne ,tak radsej do 18kg alebo do 25kg

denisa2214
15. aug 2010

Jednoznačne 9-18 kg, je pre dieťa bezpečnejšia a určite aj pohodlnejšia.

mariangela
15. aug 2010

No tak to ste aj mna presvedcili, poradte nejaku znacku...v ktorej dietatku nevisí hlavička, keď zaspí..nemôžem sa na to pozerať ako sa trápi v tom vajíčku...

tina_
16. aug 2010

záleží od veku a hmotnosti dieťaťa - je to veľmi individuálne. 😉

Do dvoch rokov by som jednoznačne uprednostnila autosedačku 0-18 kg alebo 9-25 kg (príp. 9-18 kg), ktoré sú polohovateľné a dokonale nahradia vajíčko (0-18 kg sa dokonca do hmotnosti dieťaťa 10 kg montujú proti smeru jazdy!), takže dieťatko má v nich všetko pohodlie a krásne sa vyspí.

Pohovateľné 0-18 kg napr. francúzske značkové Nanie zoženieš v cene do 50 eur nové a potom ti už bude stačiť aj autosedačka bez vnútorných pásov (od 15 kg dieťaťa), čo sa tiež dajú aj značkové zohnať za smiešne peniaze.

Tu si môžeš porovnať reálne fotky, ako vyzerá dieťatko dvojročné v autosedačke 0-18, 9-25 a ako v univerzálnej 9-36 kg (aj v polohovateľnej).
http://www.facebook.com/autosedacky?v=photos#!/...

salma22
18. aug 2010

my sme si kupili hned autosedacku od 9 -36kg...... vo vajicku ani nebola ,vozili sme si ju vo vanicke ked bola mrnava 🙂

tarapaper
25. dec 2013

aky mate nazor na autosedacku cybex

cawes
25. dec 2013

cybex na kratke trate mozno ok, moj v nej 9 hodinovu jazdu nevydrzal vyhodial som ju von oknom a kupila inu. Je sice super zabespecena ale ziadne dieta nevydrzi mat stlaceny zaludok