Autosedačky Cybex. Máte s nimi skúsenosti?

labutka
10. jan 2010

Kamarátka mi dala tip na autosedačku Pallas od firmy Cybex. Máte s ňou niekto skúsenosti?

kaata_
13. mar 2016

@kindervajicko Inak este je aj moznost Cybex Aura-Fix, je to byvaly model Isis-Fix, cena do 150Eur. Ide o nizsiu triedu Pallasky - ma iny typ potahu (ina latka - hrubsia struktura), o nieco tvrdsi podsedak, inak riesene bocnice (su dlhsie oproti pallasu a pri dvihani hlavovej opierky sa nedvihaju), a nerobi sa s tou bazoum, ktora umoznuje polohovanie celej sedacky. Z bezpecnostneho hladiska jediny rozdiel a to ze nema ESP ochranu na bocniciach. Mame ju a sme s nou spokojni, dali sme na rady kamosov, ktory maju Pallasku 2, a podla nich polohovanie sedacky vyuzivali minimalne. Je to taka rozumna varianta ak clovek nemoze/nechce investovat do Pallasu Treba zvazit nakolko vyuzijete polohovanie, pripadne si ho vyskusat aj v aute. Podla kamosov, je vraj polohovanie obmedzene aj samotnym sklonom zadnych sedadiel v aute. Toto ale neviem posudit.

My sme sli rovno do Isis (terajsia Cybex Aura-Fix). Dcerka bola vzdy z tych chudsich a bola v nej od 9 mesiacov a bola tam spokojna. Teraz mame iny problem, v druhom aute mame sedacku bez pultu a ona si nan tak zvykla, ze si pyta pult aj tam. Presne vie ze ak chce v aute spat tak si pyta pult, lebo sa na nom vie ulozit, malokedy sa chce zapnut bez pultu.

myskacici
21. mar 2016

Ahojte! Moja pol ročná dcérka sa mi za chvílu nezmestí do vajíčka, tak budeme musieť riešiť autosedačku. Nevie ešte sedieť. Má 10 kg a je dlhá, meria 70 cm. Nosíme veľkosť 80. Momentalne mame vajíčko cybex tak chceme rovnaku autosedačku. Pozerala som na cybex pallas M-fix. Máte ju niekto? Je dobrá??, alebo mi poradíte niečo iné od cybexu? na cene vobec nezáleží, chceme tu najlepšiu a najbezpecnejšiu.

kindervajicko
23. mar 2016

Ahoj @myskacici, ja som pre maleho strasne chcela bud pallas alebo juno, avsak boli sme sa pozriet do obchodu, posadili sme do pallasky maleho a po chvili sa mu to nelubilo, strasne bol natlaceny za tym pultom, a mal ho najvolnejsie ako sa len da, pritom ma len 10 mesiacov a 10 kil, neviem ake by to bolo z vacsim dietatom. Tak sme sa rozhodli napokon pre inu znacku. U mna minus bol este to, ze cybex nie su polohovatelne. Pritom cybex ako znacka sa mi osvedcila, predchadzajucu sedacku, kocik aj nosic mame od nich. Takze chodte urcite vyskusat 🙂

myskacici
23. mar 2016

@kindervajicko a aka sa vam nakoniec osvedcila?

kindervajicko
23. mar 2016

@myskacici britax römer king 2 ls. Moc sme potom uz nevymyslali a zobrali tu co nam odporucili v obchode, pred nami si 2 pary brali tuto istu, tak hadam bude dobra. Najbezpecnejsia je urcite cybex s pultom.

weronika187
3. apr 2016

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat, ci niektora mate aj autosedacku Cybex Sirona Platinum PLUS? Ake s nou mate skusenosti? Vopred dakujem 🙂

@kindervajicko Cybex pallas M-fix je polohovatelny, juno pokial viem nie 😒 A vraj na ten pultik si musi dietatko zvyknut.. Starsi syncek nemal pultikovu a po nejakom case sa naucil rozopnut pasy (mali sme Romer King Plus) a teda bol to dost problem... 😖

charlize
23. apr 2016

Baby a nepredate niektora pultik, ak vam z neho uz deti odrastli? Ze by som si kupila sedacku bez pultika a pult dokupila tu?

lenka_21
24. apr 2016

Ahojte baby, ak by mal niekto zaujem, mam na predaj 2 pouzivane autosedacky - Cyber Sirona. Kuk bazar. Ak by ste potrebovali viac info, napiste. U nas bola max.spokojnost tymito sedackami.

https://www.modrykonik.sk/market/autosedacky/0x...

weronika187
25. apr 2016

@lenka_21 Juuuj, skoda ☹ My sme uvazovali nad Cybex Sironou, chceli sme minulorocnu verziu Plusky - hawai, no nikde ju nemali, tak sme zvazovali novu radu, ale odhovorili nas v jednom obchode, ze 3-rocny drobec sa nam tam uz isto nezmesti 😒 Nikde nebola vystavna, vsade mali len Romer dual a ta sa mi zdala fakt mala..

lenka_21
25. apr 2016

@weronika187 Moj krpec ma 4 roky - je trosku mensi 98 cm, ale stale sa v nej vie odviest aj v protismere. V smere jazdy je to uplne v pohode. Dolezite je, aby netracala hlavicka, ale tam im donedavna neprecnievala. Dcerka je o 5 mesiacov mladsia ako syn, ale je vacsia 😀 😀 😀 ...116 cm a 18 kg a v smere jazdy je to uplne v pohode, v protismere to tiez vie este zvladnut. Bud si vylozi nozky, alebo da turecky sed. Teraz jej uz trosku vycnieva hlavicka cca mesiac, takze som uz kupila pre obidvoch nove, ale malemu ju este na dlzku v pohode a na vahu ani nehovorim, lebo ma 12 kg 😀 😀 😀

Ja nedam na Sironu dopustit, skvela super sedacka...pri 2 krpcoch som ju vyuzila a to nakladanie z boku parada....

weronika187
25. apr 2016

@lenka_21 Skoda toho.. Strasne sme chceli Sironu pre drobca, no nakoniec sme kupili Cybex Pallas M-fix, len mne tam pride este strateny, tak som vratila spat vajicko 😒 Len zas v tom vajicku mi pride taky natlaceny a to mame Cybex Aton 3 a ta je vraj do 11kg a on ma 9kg.. Nakuknem este do Vasho bazarika, ze by som skusila ukecat muza na druhu autosedacku 😉 Len uz ma znici, lebo najprv sme kupili Cybex Pallas X-fix, tam bol strasne vysoky ten pultik, drobec v nej plakal a nedala sa dobre polohovat... Juno som vylucila, tak sme sli do M-fix.. Tam je oki, i ked polohovanie - nema na Romer King Plusku, co sme mali pri starsom, len ja uz nechcem pasy (starsi sa ich naucil rozopnut) a aj kvoli bezpecnosti pultik.. Tak uvidime..

lenka_21
25. apr 2016

@weronika187 Ok, ale pockajte s tym ukecavanim do nedele (tohto tyzdna minimum). Volal mi jeden pan a on ma zaujem o tu modru sedacku (predpokladam, ze ruzovo fialovu asi nechcete - i ked ja pouzivam tie sedacky mix). Predbezne sme sa dohodli na nedelu, lenze zajtra idem s obidvoma detmi na operaciu a verim, ze do nedele budeme fit. Dam Vam urcite vediet ci ju este mam a potom mozete ukecavat...teda mozete ak zoberiete tu ruzovo-fialovu....

weronika187
25. apr 2016

@lenka_21 oki, dakujem za info 😉 A drzim palce, nech vsetko dobre dopadne (ta operacia) 🙂

kudrlivka
25. apr 2016

Ahojte, chcem napísať svoju skúsenosť, kúpili sme cybex solution m Fix pre nášho 3 a pól ročného chlapca, ma nieco vyše 15 kg a je vysoký asi meter. Sedačka mu super sedí, oproti romerke co sme mali je omnoho mäkšia, je aj velmi pekná. Neviem prísť na to ci sa dajú zavliecť dole poťahy, to ma trochu hnevá . Dúfam ze je bezpečná ako píšu 🙂

juliet8
12. máj 2016

Ahojte, uvažujeme nad sedačkou Cybex Juno fix a chcela by som sa spýtať či sa dá táto sedačka troška polohovať, áko iné keď tam dieťa zaspí. Ďakujem

sozi
16. máj 2016

Ano, da sa polohovat, celkom dost. Ale polohu musis upravit pred zapnutim dietata. Kedze je pultik fixovany pasom, je to logicke...

lienkasop
12. júl 2016

Kupim Cybex Solution M alebo Pallas M, ponuknite.

amyqce
7. jan 2017

Ahojte, ponukam novu autosedacku Cybex, vhodna od 9-36kg, prvych 18kg sa pouziva ten predok, je to dobre, pokial su v aute dve deticky, tak sa nedocahuju, nebiju, pouzita asi 2x, dovod predaja je, ze nesedi dobre, lebo sa neda dobre zapnut bezpecnostny pas, je to sirsie ako ho mame v aute osadeny. Fakt odporucam, piste IP, autosedacka je v NZ

amyqce
7. jan 2017

Pallas 2-fix

lenka_21
8. aug 2018

Budem mat na predaj autosedacku Cybex Sirona - cena 280 Eur. Do niektorych lokalit na zapad vieme doviest.
Jedna z najbezpecnejsich na nasom trhu. Pouzivali sme skoro od 1 roka az doteraz - da sa aj od narodenia, co som nevedela. Maly ma 6 rokov a este sa do nej zmesti. 🙂 Je mensi. Malej som uz predala, ale do 4 rokov sa zmestila. Sedacka je modra - budem do bazara davat foto. Farba vobec nevybledla. Povodne som mala obavy ci sa do sedacky naozaj vo veku 4 roky vmestia, ale nebol to ziadny problem. Dokonca do 3,5 roka som ich vozila v protismere - co je pre deti najbezpecnejsi smer jazdy.
Pre mna neocenitelna vec bola, ze sedacka sa da dat na bok a deti som nakladala z boku, sedacky sa daju polohovat, zadna opierka sa nastavuje. Ked su v protismere jazdy priputavaju sa pasmi co su na sedacke, v smere jazdy maju pult. Cely potah sa da dat dole a vyprat. U mna maximalna spokojnost

Rozmery:
délka / šířka / výška: 657 x 439 x 667 mm
váha: 14 kg

klau95
25. okt 2018

Ahojte, chcela by som sa opýtať máte niektorá skúsenosti s autosedačkou CYBEX CLOUD Q FASHION KOI 2018? 🙂