Je autosedačka Cybex Pallas Fix 2017 vhodná hneď po vajíčku Cybex Anton M?

Zodpovedané
21. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky Cybex.

Je autosedačka Cybex Pallas Fix 2017 vhodná hneď po vajíčku Cybex Anton M?

Je to dobrá autosedačka?

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka Cybex Pallas S-fix nie je vhodná pre žiadne dieťa. Po vajíčku nie, hlavne preto, že je v smere jazdy. Jazda v protismere je 5x bezpečnejšia ako jazda v smere jazdy, hlavne pre také malé dieťa. Odporúčam protismer MINIMÁLNE do 2 rokov, ideálne tak dlho ako je to možné, optimálne aj do 4 rokov.

Pallas je navyše pultíková a ja osobne im nedôverujem - tu si môžete prečítať viac: http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

Autosedačka Cybex Pallas S-fix

Autosedačka Cybex Pallas S-Fix rastie s dieťaťom a vydrží niekoľko rokov. Je určená pre deti s váhou od 9 - 36 kg (1 - 12 rokov). Dokúpiť si môžete letný poťah, Isofix navádzacie plasty a držiak nápojov.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute