Môže byť 10 mesačné dieťa v autosedačke?

zuzkal99
20. nov 2012

chcem sa spytat ci mozme dat uz malu do autosedacky, bude ma 10 mesiacov a vo vajicku je uz taka natesno a dost sa tam aj jeduje alebo este chvilu ju nechat vo vajicku

sissy27
20. nov 2012

samozrejme, len treba vybrať správnu kategóriu...

cecil36
20. nov 2012

Pozri si od kolko kil je tvoja vybrana autosedacka, kolko kil ma tvoje dieta, vyskusaj ju tam v obchode sadnut, vyskusaj ci jej nebudu padat pasy (napriklad ako na autosedackach firmy chicco) a je to. 10 mesacne dieta uz podla mna moze byt v pohode v normalnej autosedacke, teda ak nie je extremne male a chude, nevidim dovod drzat ju vo vajicku, ved v 10 mesiacoch uz hadam drzi hlavicku sama, nie? 😉

monika2012
20. nov 2012

My máme autosedačku Zopa Carrera a naša malá v nej v pohode sedí a páči sa jej to. A to nemá ešte ani 8 mesiacov. Takže myslím, že v pohode môžeš dať do autosedačky také veľké bábo ako máš Ty 🙂 Vo vajíčku mu už musí byť tesno. Skús a uvidíš 😉

lucina7
20. nov 2012

my sme našu dali do autosedačky, ked mala 8 mesiacov a vedela už sama sedieť. vo vajci sa totiž nudila a nepáčilo sa jej tam 😀

luliu
20. nov 2012

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.Dietatko moze ist do vacsej autosedacky vtedy, ked sa vie samo posadit - samo sedi. Vtedy je pre neho uz bezpečná cesta v smere jazdy auta, skor urcite nie.

matozazzo
20. nov 2012

Nase obe su zhruba od 8m v autosedacke Maxi cosi priori od 9 - 18kg tusim, s 5 bod. pasmi, polohovatelna, tam si aj pasy nastavis. Vo vajicku im uz trcali nozicky, bolo to nebezpecne... akurat, ze ju uz nemozes prenasat ako vajicko... ale to som zase riesila kupou obycajneho golfaca - ked som potrebovala ist napr. na nakup, alebo len narychlo niekam, inak mam normalny kociar 🙂

svetlusska
20. nov 2012

ahoj nas maly ma za par dni 6 mesiacov dnes ide do autosedacky prvy raz ale tak vajicko je mu uz tesne.kupili sme od 0-18. kedze est sami nesedime a mame 10 kg...coz aj nase vajicko je do tolko

stanislavao
20. nov 2012

v autosedacke maju byt deti od kedy vedia sediet. sa cudujem, ze 10 mesacne sa vam este vmestilo do vajicka.

chovancova27
20. nov 2012

Náš malý je v autosedačke od tuším 7 mesiacov. Vo vajci už nechcel byť, chcel vidieť von🙂 samozrejme v tej menšej, 9-18 kg.

kvetinka211
20. nov 2012

@zuzkal99 pokial jej nepretrca hlavicka a neni tazsia nez vahovy limit sedacky, tak by som ostala vo vajicku co najdlsie ... btw. dajte ju tam bez bundy resp. kombinezy - bude mat jednak viac miesta a bude to aj bezpecnejsie (bundy su bezpecnostne riziko).
Vajicko je lepsie preto, lebo je v protismere a väzy babatka su tak lepsie chranene.
Potom neskor vyberaj napr. podla tohto: http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich... zrejme kategoria 1-4 roky bude nejlepsia pre Vas, kedze nema este ani rok, tak ju celkom dlho vyuzijete.

tehula
20. nov 2012

Z vajicka musi dieta prec, pokial mu hlava pretrca. Nema to nic s vekom, ani kilami ani sedenim, ale s vyskou dietata. Pokial hlavicka trci nad opierku, je vajicko pre dieta z hladiska bezpecnosti uz passe.

palomka
20. nov 2012

aj moj maly sedel v autosedacke uz pred 8m lebo vo vajicku sa stale nahynal dopredu, nechcel tak "lezat" a sedi nam od 5m sam. tiez mame polohovatelnu tak ho davame do 1 stupna lahu 😉
dcera sedela v autosedacke tusim tiez okolo 8m

sonazitnanova
20. nov 2012

Moj maly mal 9mesiacou a prave dnes ideme dat druhu sedacku mame od 9-36kg vo vajicku tiez uz nechce tak sediet a aj nam trcia nohy von 😀 kludne mozete dat do inej sedacky 🙂

vivusika
20. nov 2012

náš ešte nemal 8 mesiacov, keď už mu bolo vajíčko primalé, takže išiel do autosedačky 9-18kg http://www.babytime.cz/romer-duo-plus-trendline... a spokojnosť maximálna 🙂

lucyliu
20. nov 2012

@stanislavao deti môžu byť v autosedačke, keď už vedia sedieť samé a nie že "majú byť".

náš bol vo vajíčku vyše roka a aj teraz máme sedačku v protismere kvôli bezpečnosti. ja by som ho nechala vo vajíčku tak dlho, ako sa len dá, presne ako ti tu píšu, ak spĺňate váhu a netrčí hlavička, tak je to pre bábo najbezpečnejšie 😉
a o takej sedačke v protismere nerozmýšľaš? tam by mala viac miesta, mohla by sa pozerať von oknom - dokonca z dvoch okien naraz 😀 a stále by mala výhody vajka 😉

euka210
20. nov 2012

my sme menili tiez okolo tych 10m, lebo nevosiel. Pokial vie samo sediet, tak v pohode do sedacky.

monyz
20. nov 2012

moj maly je od 7 mesiacov. proste je velky a vazi viac ako 9kg.

ankaevka
20. nov 2012

tiež už dávam malú do sedačky od kedy vie sedieť, vajíčko som už dávno odložila 😉

dejka77
20. nov 2012

My sme kupili taku autosedacku, je od 0-18 kg a je tam taka vlozka pre novorodenca. To sme pouzili ked mala dcera 6 mes. a samozrejme s tou vlozkou. Vajicko sa mi zdalo nepohodlne a tato autosedacka sa mi zdala ovela lepsia. Takze v pohode uz mozes dat do autosedacky.

salma22
20. nov 2012

ja uz malu davam od polroka do autosedacky...neviem na co cakat 😉

petrake
20. nov 2012

obe deticky sme z vajicka stahovali v siestom mesiaci, starsieho som tam kvoli jeho kilam uz nevedela vpratat a ked bol zimusne obleceny uz vobec... a mladsi tiez kvoli kilam musel do sedacky 9-18kg, ktoru sme polohovali na vajicko, ked mu zacali nozicky kinkat, mal ich dlhsie ako sedacia cast siel v smere jazdy. urcite ale nie sedacku 9-36kg, tie sa nedaju povacsine ak vobec polohovat na vajicko ... @kvetinka211 neviem si predstavit, ze by som dieta v tomto pocasi mala dietatko vo vajicku prenasat hoc len do auta bez kombinezy alebo vetrovky, ... @lucyliu malemu nepretrcaju nozicky cez sedaciu cast? pytam sa preto, ze pises ze ho mas stale v prostismere, moj maly ma 10m a nozicky ma dlhsie ako sedacia cast a neviem si predstavit, ze by som ho mala mat v prostismere. je predsa na kazdej sedacke uvedene od akeho veku/kolkych kil je v akom smere odporucane dietatko vozit.

anibas
20. nov 2012

😀 😀 😀 moje deti už ako 3-mesačné ledva vošli do vajíčka - určite vhodná autosedačka - prispôsobená výške a váhe dieťatka 😉 😉

skeptik
20. nov 2012

Toto si pozri a pochopis, preco vo vajicku co najdlhsie

https://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U

Vobec nevadi, ak ma nozicky pokrcene.

dana_l
20. nov 2012

autosedacky sa vyrabaju i pre deti "od narodenia" a podla veku sa davaju do protismeru alebo v smere jazdy. male deticky jazdia v protismere, cim dlhsie ich tak nechate, tym lepsie pre dieta pretoze je to najbezpecnejsi smer na vozenie deti (predstavte si naraz auta a dieta sediace v smere. hlavicku mu "vyhodi" dopredu a moze mat vazne zranenia. v jazde v protismere ho len pritlaci do autosedacky a tak zabrani aby sa mu nieco stalo).
vajicka su vlastne len pohodlnejsie autosedacky pretoze dieta sa z neho nemusi vyberat ale sa "presuva" na kocik, do obchodu ci do domu.
my mame tieto http://safety1st.djgusa.com/en/djgusa/convertib...
radsej investuj do kvalitnej kombinovanej autosedacky ako len rychle do niecoho lacneho a "pohodlnejsieho".

@petrake i nase sedia v protismere (su rovnako stare ako @lucyliu maly) a vahovo tam mozu byt az do 18 kg. jediny problem je ze tam nozicky ze su zohnute. ale radsej mat zohnute nohy ako keby sa mu im nieco stat keby "nieco".