Autosedačka pre 5,5 mesačné bábätko

ivuka
29. nov 2016

Ahojte, chcemam sa spýtať či môžeme dať 5, 5 mesačnú dcérku do autosedačky Cybex 9-36 kg, nakoľko vahovo by sme už kľudne mohli tam byť. Vo vajíčku nám totiž už dosť trčia nožičky. dakujeme za info

salome51
29. nov 2016

@ivuka ja som niekde čítala, že dieťa môže byť vo vajíčku kým mu výrazne nepretŕča hlavička. Nohy trvať môžu. Ideme kupovať naše prvé auto a čítala som a aj v auto salóne nám povedali že autosedačky od 9 do 36 kg nie sú až tak bezpečné. Že je lepšie radšej investovať postupne do troch (vajíčko; autosedačka 9 - 15 kg, 15 - 36 kg) . Mt sme totiž tiež chceli kúpiť tú sedačku od 9 do 36 kg pre staršieho 3 ročného syna ktorý váži 16 kg a potom ho dať po roku na podsedák a mladšieho presunúť z vajíčka do tej sedačky. Ale radšej teda kúpime teraz sedačku 15 - 36 kg a mladšiemu potom 9 - 15 kg.

ivuka
autor
29. nov 2016

ďakujem za odpoveď a teraz keď čítam tak som spravila chybu a mame tu od 9- do 18kg. Tak kludne môže ešte byt vo vajíčku aj keď je tamäso natisnuta a trčia jej nôžky

matazirafa
29. nov 2016

@salome51 aj ti nejako argumentovali preco to nie je bezpecne, teda okrem toho ze tym padom predaju viac sedaciek ked vam ich predaju postupne? Ja osobne neviem co je bezpecne na tom ked dietatu trcia nohy zo sedacky, to ze je to nepohodlne ani nehovorim, moj ma tiez 5 mesiacov a je tam riadne napuceny, tiez ideme riesit sedacku o chvilu

didamt
29. nov 2016

ja by som dieťatko do žiadnej inej sedačky nedala ako je vajíčko kým nevie samé sedieť....alebo sa mýlim ? a ako píše @salome51, určite by som šla touto cestou, aj my tak postupujeme. Nič čo je 2v1 a 3v1 nie je ani ryba ani rak ...

salome51
29. nov 2016

@matazirafa argumentovali mi crash testami ktoré sú na internete. A nehovoril nám o tom predajca autosedačiek ale predajca áut. Keď sme boli vyberať auto tak sme sa začali rozprávať a hovorili sme mu že máme 2 malé deti a on sa potom rozhovoril tiež že má 2 dcérky 1 a 4 ročnú tak sme sa rozprávali aj o autosedačkách. Ja netvrdím že tie sedačky od 9 do 36 kg sú nebezpečné. Každý si môže urobiť ako uzná za vhodné.

matazirafa
29. nov 2016

@salome51 oki len to som chcela vediet, tiez je mi bezpecnost prvorada.

salome51
29. nov 2016

@matazirafa presne, bezpečnosť je prvoradá. 😉

matazirafa
29. nov 2016

@salome51 preto som sa vlastne pytala, ked sme my kupovali prve auto tak sa to predajca snazil vyuzit a predal by nam aj koňa vola.. Teraz ked ideme riesit sedacku tak budem vediet teda co hladat ☺

meusicka
29. nov 2016

@ivuka ja by som take male dieta, a tu pisem o veku do takej sedacky este nedavala. radsej tu, co je od 9-18kg a potom to zmenite.
my sme babam menili na Cybex Pallas Fix, kde su do 15kg priputavane pultom, ale nase baby su vahovo male, takze u nasich rozhodovalo aj v minulosti ze uz na dlzku boli vyssie a v tych sedackach potom strasne kopali do sedaliep pred nimi.
najskor bude dobre zajst na predajnu a aspon vyskusat. Cybex Pallas sa da naklopit do spacej polohy, treba vyskusat, ale podla je vas este do toho maly.

katriona1
29. nov 2016

Dite ma jezdit v protismeru jizdy, teda ve vajicku minimalne do 9 -ti mesicu a 9-ti kg. a ano musi samo sedet, driv nema dite dostatecne vyvynute krcni vazy a i pri prudcim zabrzdeni si je muze poskodit, da se koupit i sedacka 0 - 18kg., ja jezdim delsi trasy a dceru jsem vozila ve vajicku do 13-ti mesicu a 10-ti kg., hlava ji netrcela a nohy si pekne vylozila, vzdy spala a byla spokojena a to bylo pres zimu
Potom jsem koupila sedacku Romer 9-18kg., nekdy pristi rok ji koupim tu vetsi 18-36kg. a tu bude pouzivat dlouhodobe, mladsi potom presunu do mensi Romerky a potom mu koupim vlastni sedacku 18-36kg.
podsedak bych doteti nikdy nedala a rozhodne ne 4 letemu, ten nijak nechrani jenom je dite vys, aby se mu dal zapnout pas, jinak se pri nehode omlati ze vsech stran, nekde je podsedak i zakazany

kvetulienka253
29. nov 2016

No, čo sa presadzania z vajíčka týka, musia byť splnené všetky tri podmienky, dieťa musí mať 9kg, 9mesiacov a sedieť bez opory. Či to rodič dodrzi, je na jeho rozhodnutí. Každopádne, lepšia sedačka 9-36 ako podsedak. K tým radšej no comment

mareen1
29. nov 2016

Dieta ma byt umiestnene v aute co najdlhsie v protismere jazdy. Krcne svaly tak maleho dietatka este nie su pri naraze, alebo prudkom brzdeni, schopne bezpecne udrzat jeho proporcne velku hlavu! Preto je vajicko jedna z najbezpecnejsich sedaciek. To, ze z neho vytrcaju nohy je uplne normalne a nema to ziaden vplyv na bezpecnost. Mame bohuzial v okoli dievcatko, ktore ochrnulo pri mensej nehode pretoze malo zlomene stavce ☹ Aj preto bude nasa dcera v protismere az do 3-4 rokov. Mame reaborder sedacku, ktora to umoznuje. V mnohych krajinach je to uplna samozrejmost. Napriklad vo Svedsku. O 80% tam klesol pocet zranenych deti pri autonehodach. Neponahlajte sa s menenim sedacky, len preto, lebo vy mate pocit, ze je pre vase dieta mala. Kym mu nevytrca hlava cez okraj, netreba ho menit!

mareen1
29. nov 2016
https://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U


A to je len pri rychlosti 50km/h :(

simsalabim
29. nov 2016

@ivuka nozicky mozu kludne z vajicka trcat. Co nesmie presahovat, je hlavicka. Sedacka sa ma vymenit az ked je hlavicka takmer zarovno s okrajom operadla (tak 2cm) a dieta ma minimalne 9 mesiacov a 9kg. Take male babo by som nikdy nedala do inej sedacky ako do vajicka, aj koli tomu, ze dieta ma sediet otocene dozadu tak dlho, ako sa len da. Ja som mala nehodu s dcerou v aute (mala 3 mesiace) a hoci to bolo v nizkej rychlosti, ta supa bola neuveritelna. Z auta vyletelo von zabudovane autoradio. Co to urobi s krehuckym detskym krkom ak nie je spravne priputane vo vhodnej sedacke, si ani nechcem predstavit.