Ako vyriešiť autosedačku pre 5 mesačné dieťa, ktoré ešte nesedí

memibebi
26. nov 2019

Dobrý deň chcem sa spýtať mám 5 mesačnú dcérku je väčšia než zvyčajne bábätká v jej mesiaci sú nedá sa nám už do vajíčka ale autosedačka keďže ešte sama nesedí nieje vhodná čo by ste doporučili ako to mám vyriešiť?

andula1988
26. nov 2019

@memibebi Ahoj, pokial z vajicka netrci hlava tak je to uplne v poriadku 🙂 a ak by si aj tak chcela vacsiu autosedacku tak taku co sa da upnut aj proti smere jazdy. Zalezi ci mas v aute isofix a podla toho sedacku vybrat ...a samozrejme zalezi kolko by si chcela investovat ...

nikaluk
26. nov 2019

@memibebi ahoj. My sme mali rovnaky problem a kupili sme britax dualfix isize.

jankalukasova
26. nov 2019

@memibebi ak je dcerke vajicko nepohodlne treba siahnut po sedacke skupiny 0-18kg. Teda, taku aby mohla byt este v protismere jazdy. Oblubena je napr. cybex sirona, ja mam pre deti romer max fix. Modelov je viac. Je dolezite vediet ci chces sedacku s isofixom alebo bez.

@andula1988 mojej malej z vajicka netrcali nohy ani hlava ale bola taka buchta, ze jej bolo jednoducho velmi tesne ( bolo to take blbe vajicko do 9kg, uplne nezmyselne... na nase velke stastie z neho vyrastla rychlostou blesku).

andula1988
26. nov 2019

@jankalukasova ja to uplne chapem, vacsinou sa stretavam s tym ze trcia trosku nozicky a uz sa riesi nova sedacka.... super je hlavne to ze otocne samozrejme vydrzia dlhsie 🙂

bossik
26. nov 2019

@memibebi ahoj, sú autosedačky aj pre väčšie deti, ktoré sa dajú použiť už aj v takom mladom veku, no určite ti odporúčam zvoliť autosedačku, kde je dieťa otočené v protismere, pretože ak v tak mladučkom veku by došlo k havárii, tak dieťaťu doslova odletí hlava, má veľmi slabý krk a kosti a tam ho nezachránia popruhy a pásy (hlavičku nedrží nič, len vlastný krk dieťaťa). Takže tak ako vajíčko bolo v protismere, pokračuj aj naďalej ak sa rozhodneš pre novú autosedačku, tiež v protismere. 🙂

pepa_nr
26. nov 2019

Existujú autosedačky kategórie 0-18 kilov, čiže vhodné od narodenia.

memibebi
autor
26. nov 2019

@jankalukasova myslite ze stym isofixom je to bezpecnejsie?

jankalukasova
26. nov 2019

@memibebi nazory su rozne... ale je fakt, ze isofixom je sedacka priputana priamo ku kasni auta... tam je to proste na pevno. Pas moze clovek zle zalozit, zle dotiahnut... v tomto smere si myslim, ze je isofix bezpecnejsi. Ak ho mate v aute, urcite by som siahla po sedacke, ktora ho ma.

meluela
26. nov 2019

@memibebi isofix nie je nevyhnutny, ak si precitas poctivo navod a das si zalezat na montazi sedacky .. pri isofixe je menej pravdepodobne ze to clovek zapne zle aj ked sa velmi nesnazi. takze nevylucila by som si na vasom mieste vopred sedacky bez isofixu ak by umoznovali dlhsi protismer .. radsej protismernu bez isofixu nez sedacku v smere jazdy s isofixom

bossik
27. nov 2019

@meluela tak, ale sú predsa aj autosedačky v protismere jazdy na isofix a navyše na veľmi dlhý čas, (do 18kg) čiže cca 3-4 roky možno. https://www.besafe.com/product-int/izi-kid-x3/ A konkrétne táto autosedačka sa dá aj variabilne nastaviť tak aby dieťa malo dostatok miesta na nožičky 🙂 Takýchto autosediačiek je možno menej, no kto takú potrebuje tak nech vie, že sú aj také 🙂

meluela
27. nov 2019

@bossik to ano, nastastie su, ale su aj protismerne do 25kg, ktore vydrzia este dlhie a tieto uz z technikych pricin nemaju isofix. taktiez je par 0-18 ktore nie su na isofix ale daju sa kupit vyrazne lacnejsie nez tie isofixove, tak aby vedela ze isofix nie je az tak o bezpecnosti ako skor o uzivatelskej blbuvzdornosti. Zial, mnoho ludi si mysli ze ked strcia dieta po vajicku do 9-18 sedacky lubozvucnej znacky s isofixom, tak urobili maximum pre bezpecnost svojho dietata a pritom sa dost mylia ... Inak, z besafe by som si tiez radsej vybrala "neisofixovu" izi plus kvoli tomu ze vydrzi aj dlhsie nez do tych 3r 🙂