Prvé dieťa narodené v lete, druhé sa narodí na jeseň

kasvo
27. jún 2014

Ahojte, akurat som zacala riesit co bude treba kupit druhemu babatku, prveho mame letneho, narodil sa na zaciatku juna a druhy sa ma narodit na prelome okt/nov.
Moje skusenosti ked bol syn malicky, zvykla som ho mavat v tenkej "klasickej" vystuzenej zavinovacke, bolo to super aj na manipulaciu aj v kociku v nej bol vacsinou, hlavne zo zaciatku. V zime mal uz 6mes+ a uz bol v sportaku, mal perfektnu kombinezu kde mal aj nozicky aj rucicky schovane a na hlave kapucu. Takze ziadne boticky, rukavicky ani hrube capice sme vobec nepouzivali. Do auta sme ho davali len v kombineze a prikrili dekou, ktoru sme v aute dali dolu a v obchode sme mu aj kombinezu celu odzipsovali aby mu teplo nebolo. Ku sportaku (teutonia) mame sikovny originalny multifunkčný fusak, teda je aj prechodny, a len som uberala ked bolo aj v zime teplejsie alebo pridavala, a este hrubu mikroflisovu deku sme mali navyse ak velmi mrzlo (v BA to bolo skutocne len vynimocne). Tento fusak sa nam vsak do vanicky nevojde.
Teraz mam dilemu co druhemu, mam kupit teplu zavinovacku do nej ho dam v teplom obleceni a ked zacne zima mu dam do nej overal? Vojde sa vobec babo v overali do zavinovacky? Je potrebne kupovat aj fusak do vanicky, ci aj fusak do autosedacky?? Dakujem 🙂)

majka99999
27. jún 2014

@kasvo som na tom rovnako a v zavinovacke bude len doma. ked sa narodil maly, tak po par tyzdnoch bolo teplo a v zavinovacke nebol. takze mam fusak, co sa hodi do sportiaku aj do vanicky (hoci vo vanicke nebol pouzivany), takze pojde na jesen do chlpateho overalu a do fusaku, podla pocasia. pripadne len deka, ak bude teplejsie (lebo aj to je mozne).

havana_frost
27. jún 2014

Ja mám novembrového, teraz má 7 mesiacov. Máme asi 5 hrubých zimných kombinéz na bábätko, ani jednu nemal nikdy oblečenú. Kým nechodí/nesedí sám, tak sa mi to vidí úplne zbytočné. Do hlbokého kočíka sme dávali hrubý zimý vusak Elodie Details a v ňom bol oblečený ako bol doma + teplejší svetrík, keďže z kombinézy mu časť vršku kukala von. Topánky ani rukavice sme nepotrebovali, ani hrubé čiapky, iba také bežné. V autosedačke sme mali fusak do autosedačky Emitex, je výborný a stojí asi 25 Euro.

mimla
27. jún 2014

Mám zimného synčeka. Nosil kombinézy a keď mal potrebu sa zavinúť v kočíku, použila som obyčajnú deku. Zavinovačka bola iba na noc. Často sme chodili autom, teda sme vo veľkom používali autosedačku. Kombinézy by v tomto prípade nemali byť objemné. Existujú aj kombinézy, ktoré sú teplé a zároveň tenké. Nemali by byť šmykľavé (šušťákovina), aby sa nešmýkali bezpečnostné pásy. Do hlbokého kočíka sme používali v prípade skutočne veľkej zimy deky. Mala som aj fusak, ale bol iba ako podložka, tie deky boli lepšie. Ak som to prestretlila s oblečením, jednu som dala preč. Kombinézy sú dobré pre nosené dieťi, ale tiež nie hrubé.

sandrika1986
27. jún 2014

Ja budem na tom tiež rovnako. Prvé dieťa mám narodené koncom júla, druhé začiatkom septembra . Teraz čakám tretie dieťatko, termín mám koncom januára. Takže budem musieť kúpiť zimné vecičky, lebo už žiadne nemám... 🙂

kitty88
27. jún 2014

@kasvo ja mam prvu septembrovu, druhe bude oktobrove, takze zhruba narovnako a obliekat budem asi tak ako prvu... zo zaciatku bola len v zavinovacke a deke, v zime mala hruby overal a vo fusaku + ak bola vonku velka zima, este som prikryla dekou, do auta som mala flisovu zavinovacku, ziaden fusak, do nej bud v overali alebo nejakom hrubsom oblecku, podla toho, aka bola kosa vonku...

kasvo
autor
27. jún 2014

My tiez vela chodime autom a sedacku mame naklikavaciu. Tu emitex zavinovacku som pozerala, aj pri malom no sa mi to zdalo moc ked bol v overali. Aku hrubu ste mali, lebo byvaju aj zimne aj prechodne... a co potom vnutri, staci otvorit? nebolo detom moc teplo? My sme malemu aj ten overal odzipsovali vnutri aby mu nebolo teplo a to nemal uz nic podsebou. Mali ste ju napevno v sedacke, ci ste ju aj do kocika pouzivali? Rozmyslala som ci by nestacilo keby mal aj v kociku tu zavinovacku a v zime do nej overal plus deku pod a nad ak by bolo treba. Ked fusak tak asi tiez skor nejaky nie extra hruby a radsej pridat deku ak by bolo zima, lebo ked vidim nejaky kozusinovy si ani neviem predstavit...

kitty88
27. jún 2014

@kasvo na zimu urcite radsej fusak ako tu zavinovacku, predsa to babatko bude este malinke a potrebuje byt v teple, ja som mala ten z ovcej vlny... tu emitexovu zavinovacku som mala zimnu, na jesen som ju mala v kociku, no celu zimu bola vo vajicku, aj ked casto mala na nej len sedela a nebola prikryta, teda ak bola v overali, ak mala len mikinu a nohavice, tak samozrejme som zakryvala...

kasvo
autor
27. jún 2014

@kitty88 ved prave to som si stale nebola ista, so starsim to uz bolo lahsie kedze uz bol vacsi v zime, no s takym malym si to este neviem predstavit 🙂 zda sa mi ze to bolo s letnym babom o dost jednoduchsie... pozriem teda aj fusak, aj zavinovacku do sedacky, si to asi pojdem niekde nazivo pozriet ci to bude dobre aj miesto klasickej zavinovacky alebo kupim aj tu na ten zaciatok, akurat kym zacne zima, dlhsie som to ani pri synovi nepouzivala

kitty88
27. jún 2014

@kasvo ja som mala dcerku tiez prve dva mesiace v klasickej zavinovacke alebo perinke aj v kociku a ked zacala zima, tak ten overal a fusak