Kedy sa dá počas tehotenstva spraviť test otcovstva?

kasandra0
23. júl 2011

Dobry den, chcem sa opytat, kedy sa da najskor v tehotenstve spravit dna test otcovstva? posledna menstruacia bola 25.6. a ovulacia 9.-10.7. ale 8.7. som mala styk s jednym muzom, bez ochrany a 9.7.som mala prerusovany styk s inym.viete mi povedat aka je sanca ze je to dieta toho prveho?som tehotna (samozrejme si uvedomujem svoju nezodpovednost, prosim vas len o nazor, nie moralizovanie).dakujem

anaxamon
23. júl 2011

@kasandra0 az po porode...

kasandra0
autor
23. júl 2011

teraz som sa docitala ze od 12 tyzdna sa to da zistit v plodovej vode, nie je mi vsak jedno kto je otcom..skor som chcela dake vase skusenosti, pripadne nazory na to, ci v case ovulacie sa skor uchyti spermia ak to dal do mna ako pri prerusovanom styku..

kasandra0
autor
23. júl 2011

halooo

micka21
23. júl 2011

neviem, ci sa na SK robia taketo veci... este som o tom nepocula... urcite tu ta moznost bude, ale urcite iba niekde v BA, pripadne v KE a bude to platena sluzba. V kazdom pripade, tvoja otazka, kedy sa spermia uchyti - ak si zdrava zena, tak samozrejme, ze najvacsia pravdepodobnost oplodnenia je v case ovulacie, ale mozno ten dotycny v tom case mal "lenive spermie" a nic sa neoplodnilo a mohol ta oplodnit niekto "sikovnejsi" v uplne necakanej dobe (i pocas menzesu sa da)... Takze na tvoju otazku ti bez testov DNA neda nikto odpoved....

katy1979
23. júl 2011

@kasandra0 pozri si geneton a su aj ine stranky nechces radsej pockat po porode ci to chces riskovat. to tazko povedat ked si spala dva dni po sebe s inymi. vacsia pravdepodobnost je u toho kto to do teba pustil ale tak nahoda je blbec.

kasandra0
autor
23. júl 2011

@micka21 mas pravdu, istota su len testy.pojdem do ba a na cene nezalezi.len ta neistota je zla..

micka21
23. júl 2011

myslim, ze to dietatko budes lubit, nech je kohokolvek - vzdy bude tvoje... tuto stranku si teda asi uz nasla... drzim paste aby vysledok dopadol podla tvojich predstav... http://www.dnatest.sk/index.php?page=test-info&...

kasandra0
autor
23. júl 2011

@micka21 ano, tam som sa nahlasila..myslis si ze je to istejsie od muza ktory to dal do mna ako od toho pri prerusovanom styku?

micka21
23. júl 2011

samozrejme, ze je vacsia pravdepodobnost vtedy, ked to dal do teba, ale ako som uz pisala - nikdy nevies, aku kvalitu mali tie jeho spermie... a pri prerusovanej sulozi sa tiez da otehotniet, lebo aj pred prvym "vystrekom"moze nieco ujst 😀

kasandra0
autor
24. júl 2011

babenky, mate niektora skusenost s dna testom?

anjelicek26
24. júl 2011

@kasandra0 - ano da sa to uz v tehotenstve z plodovej vody, ale podstupovat amniocetezu len kvoli takemuto dovodu je velmi nezodpovedne - a ziaden zodpovedny lekar ti bez medicinskej indikacie takyto zakrok neurobi! Ved aj v dnesnej dobe je 0.5% riziko, ze pri tom potratis. To je jedno dietatko z 200 a to uz budes v 20. tyzdni... Neriskuj to. Po porode staci par vlaskov alebo sliny a budete vediet.

Verim, ze ti to nie je jedno, ale ruku na srdce, spat s dvoma muzmi bez ochrany, pri tom si si mohla uhnat nielen tehotenstvo, ale aj kopu pohlavnych chorob, a to myslim teraz uplne vazne 😕

Kedze boli oba styky den po sebe, nikto ti to nepovie, co je pravdepodobnejsie. Moze to byt jeden alebo druhy.

melly88
24. júl 2011

@kasandra0 Ahoj,ja mám skúsenosti s DNA testmi,ale až po pôrode.Môj bývalý si akosik stál na kábli,tak ked´ mala malá cca 4mes dal spraviť testy.Objednal ich cez net,poštou mu prišli skúmavky s odbernými tyčinkami-3-pre otca,matku a dieťa.stačilo vytrieť ústa,nebolo treba žiadne ihly do brucha. Potom mu prišli výsledky poštou a na súd išiel so sklopenými ušami ako pes 😀 😀 😀

vejinka
24. júl 2011

je to 50na50.ziadna vacsia alebo mensia pravdepodobnost ktory by mohol byt inseminator. A testy DNA sa robia po narodeni ale v tom case ti to uz bude asi jedno kedze dieta je hlavne tvoje

kasandra0
autor
24. júl 2011

baby, mate pravdu..ale ono to nie je az take lahke a do porodu to s tou neistotou nevydrzim a iba budem nervozna a tym skodit dietatu. amnio sa da robit od 12 tyzdna, som takmer rozhodnuta skusit to, robia to na klinikach vraj bezne. tiez viem ze mi nikto teraz nemoze povedat ktory je otec, ale sama sa utesujem ze ten prvy, ze je to pravdepodobnejsie.asi by mi to velmi pomohlo aj citat..i ked, nikdy nemozem vediet..

anjelicek26
24. júl 2011

@kasandra0 - neviem, amnio od 12 tyzdna robia kde? Neni este dostatok plodovej vody a ihlou aku pouzivaju akurat roztrhnu plodove obaly a ty zacnes stracat plodovu vodu a mozes potratit. Bezne to rozhodne nerobia, bolo by to velmi nezodpovedne - navyse kto ti taky zakrok v nemocnici preplati? Medicinska indikacia toto rozhodne nie je. Dokonca tym ohrozujes zivot svojho dietata. Navyse pokial viem, tak u nas v nemecku je to dokonca zakazane, robit amnio len z dovodu urcenia otcovstva.

Chapem tvoju neistotu a jasne, ze je pravdepodobnejsie, ze je to ten prvy, ale istotu mas nulovu 🙄

sisaha
24. júl 2011

@kasandra0 este sa ta spytam...obaja potencionalny otcovia o sebe vedia? Teda co ich caka?

kasandra0
autor
24. júl 2011

o sebe nevedia...
amnio robia v Ba, je to normalne oficialna stranka, este som im nevolala.na cene nezalezi, zaplatim to.len sa citim zle

monika76
24. júl 2011

Ahojte...
Iné sú príspevky na internete a iná je pravda.Len málo nemocníc robia DNA s plodovej vody. DNA sa robia až po narodení dieťatka a to podľa toho aké.Najlepšie je až okolo pol roka a viac.

kasandra0
autor
24. júl 2011

@monika76 hmm, skusim sa informovat co je najlepsie. myslite si ze je viac pravdepodobne ze je to od toho prveho muza co to dal do mna?ten druhy nie

martinkatinka
24. júl 2011

@kasandra0 - kladieš dokola tie isté otázky... nikto ti to tu nevypočíta....nemysli na to a radšej sa zameraj na iné... nosíš dieťa, potrebuješ kľud, jesť a mať sa dobre... je to tvoje dieťa a chceš preňho to najlepšie....

sisaha
24. júl 2011

@kasandra0 aj keby ti urobili dna testy z plodovej vody, nie je mi jasne, ako chces vysvetlit chlapovi, ze potrebujes jeho vzorku na porovnanie...ci je otcom..oni tiez nie su padnutí na hlavu.. A co sa tyka styku. Najpravdpodobnejsie je to od toho co to dal do teba..Ale nie je vylucena ani druha moznost. Ten prvy moze mat problemy s plodnostou..a druhy moze byt zrovna taky typ, ze hodi trenky a zena je tehotna... nikdy nevies

anjelicek26
24. júl 2011

A ako pise @sisaha - je na to potrebny suhlas otca, teda aspon jednemu to budes musiet povedat a pojdes na to vylucovacou metodou. Tie tlaciva a vzorku musi podpisat, ze je to od neho. Inak to oficialnou cestou - teda cez nemocnicu - uz nepojde vobec.

monika76
25. júl 2011

@kasandra0 Ako bez urážky Ty koľko máš rokov ? stojí to za to a prečo toľko nad tým lamentuješ? to dieťa za to nemože a ako tu už napísali veľa iných žiadna nemocnica Ti DNA z plodovej vody neurobý pokial nie je na to vážny dovod. Ja som mala snahu sa informovať ešte pred rokom a pol ako to je s DNA a odberom ked som bola tehotná.Hned som zamietla tuto možnosť pretože žiaden chlap za to nestojí !!! ja som bola v inej situlácii ...100% istá ale moj priatel veril dedinským rečiam pretože som nebola žiadaná nevesta.Nechal ma ked som bola 2.mesiaci a sama som si niesla svoj osud.Teraz mám krásneho syna má 11. mesiacov máme po DNA a čakám na posledné pojednávanie .Na každého raz dojde.Som šťastná a sama so synčekom. Nikdy by som ho neohrozila aj keby som neviem ako niekomu chcela dokázať že on je otcom dieťaťa !

adnil5551
25. mar 2012

chcela by som sa spýtať či sa aj test otcovstva dá robiť v nemocnici alebo iba na niakych klinikách na to vyhradených ďakujem

adlani
26. mar 2012
nastenka86
15. nov 2012

@kasandra0 zjavne to uz asi nie je aktualne ale velmi by ma zaujimalo, ako ti to nakoniec dopadlo, a kto je teda otcom. Len dufam ze ste nakoniec spolu a stastni.

Inak ako veda pokrocila aj na SK sa uz dostali aj neinvazivne prenatalne testy otcovstva, pre ktore nie je potrebny odber plodovej vody, len krv matky, teda aspon tak to prezentuju na svojich strankach. Ak by to niekoho dobuducna hladal:
http://www.geneton.sk/prenatalny-test-otcovstva...

monika1293
17. nov 2015

@melly88 ahoj kde si si tie testy objednavala a kolko stali?? Moj priatel neverí tomu že dieta čo sa o tyžden narodi že je jeho tak ho chcem uistit aby nepochyboval... Stačí ked objednam pre syna a otca test či ako to je ????? Diky za radu =)

evittam
17. nov 2015

@monika1293 Ty s takým chlapom ešte žiješ?! Čo ti neverí a pochybuje......

snazilka1983
17. nov 2015

Načo ti bude test DNA dieťaťa keď nevieš DNA potenciálnych otcov? Stejne bez nich nezistis kto je otec

monika1293
17. nov 2015

@evittam Ano žijem lebo je otcom dietata a lebo ho milujem.. Každý chlap pochybuje ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre