Ako vyčistiť gumové tesnenie v práčke?

linki90
16. máj 2022

Ahojte prosim poradte ako to čistite gumove tesnenie v práčke ? Ja celý bubon,zásobnik vyumývam prostriedkom špecialným na čistenie pračky savo ,a handričkou tu gumu no len sa neviem dostať uplne pod tu gumu a špina tam ostava,naliala som aj do zasobnika ten prostriedok zapla pranie na 90 stupnov ,bubon vyčistilo no len pod tu gumu sa dostať neviem stale tak ostavaju zvyšky a potom mám na pradle špinu ako to vy čistite a čim konkretne ďakujem

viestta
16. máj 2022

Nachádzam plnú pracku tričiek na záhradu, pri hodím 2 lyžice krystalickej sódy a nechám to vyvarit na najdlhší program. Uvoľnia sa čierne slizy z celej práčky, aj tie co ich ani nevidíš. Potom treba oprat ešte jednu dávku tmavého pracovného na 40 a už sa žiadne slizy do prádla neuvolnuju

matullienka
16. máj 2022

@viestta keď týmto spôsobom zapnem práčku na prázdno nepomôže to?

viestta
16. máj 2022

@matullienka nie, lebo prázdna práčka načerpá minimum vody a vnútro bubna sa neocisti. Keď nemáš tričká zo záhrady, tak použi bavlnené utierky a uteráky.

1gramofon
16. máj 2022

Ja som dnes naliala skoro liter octu, niečo som uliala na gumu, je to tam čisté a nesmrdi

luccija
16. máj 2022

@linki90 ja mám to isté.Nie sliz, ale cítim takú stuchlinu.Pod gumu sa neviem poriadne dostať ja som už kontrolovala odtoky, kupila špeciálne prípravky na bubon...vetram ju a stále cítim stuchlinu.
@viestta budem za blbu, ale to sa kupuje v drogérii?ja som už dala Calgon, ocot, potom taký komunistický prášok...a zase smrdí.

viestta
16. máj 2022

@luccija áno, v rogerii kúpiš

alexnina777
16. máj 2022

@viestta ahoj, prosím ta čo je to tá kryštalická sóda? kupuješ to v DM? neodfotíš nám to sem
prosím? a to dávaš toto pranie na 90 stupňov? ja už som pozerala aj videa na youtube ako pán rozobral celý predok pračky aby sa dala tá guma vybrať a umyť

luccija
16. máj 2022

@alexnina777 ja som už otca chcela spracovať nech mi bubon vyberie, že určite mi dole zostava voda🙂už som hadice prezrela, odtok vycistila

alexnina777
16. máj 2022

@viestta ďakujem

silvelie
28. okt 2022

Ahoj, viestta, kúpila som tú sódu Luxon a chcem to skúsiť s pracovnými tričkami ako Ty, nech sa uvoľnia tie čierne slizy z práčky, ale neviem, či použiješ len tú sódu alebo aj prací prášok a na koľko stupňov to perieš. A tie čierne slizy vidíš potom na tých tričkách alebo kde si to zbadala, že sa to uvoľnilo? Ďakujem krásne za radu

banyka
4. nov 2022

@viestta prosím ťa, keď dávaš tu sódu, na koľko stupňov dávaš program. 60 C alebo až 90 C. Tiež mám tie čierne slizy v gumovom tesnení. Ďakujem.

viestta
4. nov 2022

@banyka aspoň na 70

banyka
4. nov 2022

@viestta ďakujem.

silvelie
7. nov 2022

@viestta
VIestta, kúpila som tú sódu Luxon a chcem to skúsiť s pracovnými tričkami ako Ty, nech sa uvoľnia tie čierne slizy z práčky, ale neviem, či použiješ len tú sódu alebo aj prací prášok a na koľko stupňov to perieš. Povieš mi to?
A tie čierne slizy vidíš potom na tých tričkách alebo kde si to zbadala, že sa to uvoľnilo?
Ďakujem krásne za radu!!!

viestta
7. nov 2022

@silvelie dám prášok a asi polievkovú lyžicu sódy. Periem na dlhý program na čo najvyššiu teplotu. Väčšina slizov vytecie cez odpad. Raz sa mi stalo, že som za tým dala prať biele, tak sa nejaké čierne sople na to pochytali, (zišli keď som to dala ešte raz oprat) odvtedy za čistením práčky ešte pre istotu operiem nieco tmavé, pracovné.

silvelie
14. nov 2022

@viestta Ďakujem pekne...Na najvyššiu teplotu to znamená na 95 stupňov? Skúsila som to, ja som žiadne čierne slizy nevidela, ale ja som predtým čistila práčku prípravkom na to určeným z dm od denkmit a práčku mám ešte len rok a pol, tak možno aj preto. 🙂