Byt v novostavbe verzus klasický panelák/tehlovka

22. apr 2023

Hypoteticka situacia, spoznate muza, preferovali by ste aby mal:
1. Byt v novostavbe ale s hypotekou (ciastocnou)
2. Byt v panelaku/tehlovej bytovke ale bez hypo.

gemerka17
22. apr 2023

A ty máš čo, keď sa k tomu takto staviaš ?
Odpoviem ti prakticky = matematicky:
1. ak je to novostavba v hodnote 250 000 e, zvyšok hypotéky je ešte 100 000 e
2. byt v paneláku v hodnote 150 000 e
Je to úplne jedno, hodnota je rovnaká. Predať sa dá všetko, a v oboch prípadoch by mu ostalo na účte rovnako, ak by sa rozhodol danú nehnuteľnosť predať.

zmrzlinka2021
22. apr 2023

A nie je to jedno?
Aj tak by sme sli do spolocnej nehnutelnosti, kebyze sa ideme brat.

Ale ak ty sama uvazujes, co kupit, to najpodstatnejsie je lokalita.

uhnakova
22. apr 2023

Bolo by mi to srdečne jedno 🙂

marsmykkok
22. apr 2023

Neviem, prečo sa pýtaš.
Nejaká novostavba zbúchaná nekvalitne a aby to bolo čo najlacnejšie terno nie je. Ak je ale v dobre lokalite, má veľkú terasu, kvalitná, dobrí susedia, tak super. Rovnako nejaký byt na prízemí bez balkona v zlej lokalite a so zlými susedmi je niečo iné ako byt v komplet prerobenej bytovke, s dvomi lodgiami, na 6 poschodí s pekným výhľadom.

gabriela2952
22. apr 2023

To jedna z požiadaviek na partnera je aby vlastnil byt? 🤣 Snáď aj ty niečo vlastnís keď to tak požadujes 🤣🤣

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikoletka_h
22. apr 2023

Ja si myslím že sa to skôr pýta muž,ako lepšie zaujme ženu, či s panelakovym bytom bez hypo alebo s novostavbou ale s hypo na krku...podľa mňa je to normálnej žene jedno. Pozerá na iné hodnoty 🤗

viestta
22. apr 2023

@jabadabadu jasne, musel by mat dom, aspon 400 stvorakov, s velkym pozemkom v lukraivnej lokalite, bazen, saunu, kinosalu, plne obsadenu trojgaraz a samozrejme v prislusenstve aj upratovacka a zahradnik 😀

h2
22. apr 2023

😂 Ja som myslela, že sa pýtaš, čo by sme si vybrali MY. Nie, čo by sme chceli, aby mal muž, s ktorým sa zoznámim. Či už sa vidíš, ako sa k nemu sťahuješ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
22. apr 2023

@elizabet173 vidis, toto sa uz nenosi. Manzel, manzelka su spotrebny tovar, ktory sa vybera podla parametrov a ked sa zmenia priority, tak sa bez problemov vymeni za iny model s lepsimi parametrami

sheila121
22. apr 2023

2. Novostavbu nechcem ani vidieť.

nnnuuunnn
22. apr 2023

Inak mať hypo na krku 100tisic, môže byť plus ešte úroky aj ďalších 100tisic plus, veď teraz pri tej sume cinia úroky 75tisic, takže ktovie ako to bude po fixácii, neskôr...

nnnuuunnn
22. apr 2023

Inak ja by som si vybrala, aby mal staršiu stavbu bez hypo, a následne, aby si zobral hypo na byt, ktorý by prenajímal. 😂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
22. apr 2023

@autorka ani jeden

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
22. apr 2023

@elizabet173 ale v inych jednotkach nez v m2 😆😆

autor
22. apr 2023

Upresnenie, pyta sa muz. Cize nemusite bitchovat na nejaku fiktivnu zenu 😁

autor
22. apr 2023

@marsmykkok samozrejme, diabol je ukryty v detailoch. Berme ze oba si v ok lokalitach a ani jeden nema vyrazne negativa.

autor
22. apr 2023

@gabriela2952 socio-ekonomicky status muza vzdy zohraval, zohrava a zohravat rolu vzdy bude (ano, u vahu u kazdeho ma individualnu)

autor
22. apr 2023

@nikoletka_h ano, ako jedina si to pochopila. Mas vyrazne plus. Ide o komplexne hodnotenie, kde aj toto zohrava rolu pri kompkexnom hodnoteni jedinca.

autor
22. apr 2023

@elizabet173 rozpravky chodia na vianoce

marsmykkok
22. apr 2023

Tak za mňa ak je pri oboch dobrá lokalita, dobrý technický stav, tak by vyhral byt bez hypotéky. Hypotéka je predsa len slučka na krku. Nevieme, aká doba môže prísť a mať niečo nezaložené bankou je veľké plus. Peniaze čo by išli do hypotéky sa dajú sporiť a kúpiť nejaký pozemok alebo chatu ako investíciu neskôr alebo si užiť.

autor
22. apr 2023

@sheila121 preco?

lienka.7
22. apr 2023

@viestta 400 je predsa maaaalo😁😉🤣🤣🤣

sheila121
22. apr 2023

Bývala som v novostavbe asi rok, a des a hrôza. Počula som suseda vedľa kašľať, krava nad nami o siedmej každý deň vysavala a bonus bol keď v nedeľu o dvanástej začala ziapat pri sexe keď sa chce človek najesť. Takže stará dobrá komunistická bytovka

autor
22. apr 2023

@nnnuuunnn ano, aj toto sa berie do uvahy, ze aktualne je to velmi nevyhodne z hladiska urokov a celkoveho preplatenia, fix a nasledne znizenie urokov je skor loteria. Cize ano, celkova situacia sa hodnoti velmi komplexne.

viestta
22. apr 2023

@lienka.7 treba sa uskromnit a nebyt narocna hned na zaciatku 😀

autor
22. apr 2023

@nnnuuunnn aj tato moznost je v hre. Chvalim, velmi pragmaticke riesenie.